Адвокат з медичного права

Що таке медичне право?

Медичне право — це одна з галузей права і сфер бізнес-діяльності, яка з кожним роком стає все популярнішою через сучасні світові тенденції та зовнішні фактори. В Україні медичне право як галузь права охоплює значну кількість суспільних відносин, що стосуються надання медичних послуг пацієнтам, обігу ліків, психотропних речовин, постачання обладнання, діяльності лабораторій, медичних центрів, стоматологічних клінік, косметологічних салонів, сертифікації ліків тощо.

Сьогодні прийнято низку нормативно-правових актів, які регулюють медичну сферу. Основним з них вважається Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», однак він не є єдиним, а тому лише створює певне підґрунтя, від якого необхідно відштовхуватися в своїй діяльності.

medpravo 1

Медичне право вважається однією з найскладніших галузей, адже до цього часу не вдалося уніфікувати медичне законодавство, тому медичні правовідносини регулюються різними галузями права: цивільним, господарським, адміністративним, кримінальним тощо.

Кому потрібне медичне право?

У сучасному світі юридичні послуги в сфері медичного права необхідні для:

  • юридичних осіб: клінік, медичних центрів, стоматологій, косметологічних салонів, масажних кабінетів, лабораторій, науково-дослідних установ, аптек;
  • фізичних осіб: пацієнтів, клієнтів, їхніх близьких та сімей.

Проте цей перелік не є вичерпним, адже варіативність ситуацій, які можуть трапитися в практиці медичного права, майже безмежна.

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70