ENRUUA

Отримання патентів в інших країнах

Плануючи вихід на міжнародний ринок, кожна компанія замислюється про захист прав інтелектуальної власності, але, як правило, увагу більше приділяється торговельним маркам. А ось, наприклад, про захист зовнішнього вигляду товару або будь-яких інших деталей (упаковки, дизайну, винаходу і т.п.) дуже часто забувають.

Багато хто переконаний в тому, що патент, отриманий в одній країні, забезпечує захист на території всього світу. Однак, це зовсім не так. Такого поняття, як «міжнародний патент» не існує

Для захисту винаходу, корисної моделі або промислового зразка необхідна особлива процедура патентування в кожній країні або регіональній організації. Це і включає в себе поняття міжнародної реєстрації патенту.

У першу чергу, необхідно визначитися з територією, на яку поширюється патент, оскільки від цього буде залежати процедура отримання патенту в інших країнах.

Міжнародна реєстрація патенту може бути здійснена одним із способів:

 • за національною процедурою в кожній країні – заявник подає заявку в конкретну країну/країни; проте слід враховувати, що відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», такий заявник спершу звертається до Укрпатенту. Після цього для збереження конвенційного пріоритету (тобто дати подачі першої заявки) не пізніш як через 12 місяців потрібно подати заявку у національне відомство країни, де ви хочете отримати патентний захист свого винаходу. Цей варіант підходить у разі вибору однієї або декількох країн;
 • за регіональною процедурою (Європейський патент, Євразійський патент, ARIPO і ОAP (діють в країнах Африки) та інші) – суть такого патентування полягає у більш широкому територіальному охопленні; багато країн Європи, Азії, СНД, Африки підписали угоди про отримання єдиного патенту, який діє на відповідних територіях. Важливою перевагою є те, що з поданням заявки в одну країну, зареєстрований патент буде захищений у всіх країнах, які підписали відповідну угоду;
 • за міжнародною процедурою (відповідно до Договору про патентну кооперацію (Patent Cooperation Treaty) – на сьогодні угода підписана 153 країнами-учасницями, що свідчить про масштабність патентного захисту; резиденти цих країн (Україна, зокрема) можуть оформлювати лише одну міжнародну заявку, яка подається в патентне відомство країни заявника та потім направляється до Всесвітньої організації інтелектуальної власності, або також може бути відразу направлена ​​в ВОІВ; основною перевагою цієї процедури є більш довгий строк для заявника на прийняття рішення, в які країни або регіони буде подаватися заявка – 31 місяць з дати пріоритету.

Існує також процедура попередньої міжнародної експертизи та міжнародного пошуку, передбачена Договором про патентну кооперацію. Фахівці ВігоЛекс в більшості випадків рекомендують своїм клієнтам скористатися цією процедурою з метою отримати додаткову можливість визначитися, за якою з процедур слід реєструвати конкретний патент. Це можна зробити до моменту оплати держмит, які складають значну частину витрат. Безпосереднє ж отримання патентів здійснюється в обраній заявником країні, регіональне відомство якої приймає рішення про видачу патенту.

Що стосується вартості, то тут багато що залежить від обраної процедури, правового статусу заявника, необхідності перекладу самої заявки державною мовою. Юристи компанії ВігоЛекс завжди готові надати прозорий розрахунок всіх послуг, адже, незважаючи на наявність загальних підходів і принципів патентування, кожна країна має свої особливі вимоги до заявок.

Отримати консультацію

Даю згоду на обробку моїх персональних данних

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]