Отримання патентів в інших країнах

Плануючи вихід на міжнародний ринок, кожна компанія замислюється про захист прав інтелектуальної власності. Але найчастіше увага приділяється лише торговельним маркам, а про захист зовнішнього вигляду товару або інших деталей (упаковки, дизайну, самого винаходу і т.п.) забувають.

Багато хто переконаний, що патент, отриманий в одній країні, забезпечує захист у всьому світі. Але це зовсім не так! Поняття «міжнародний патент» не існує

Отримати консультацію

    Для захисту винаходу, корисної моделі або промислового зразка необхідне окреме патентування в кожній країні або регіональній організації. Це і є міжнародна реєстрація патенту.

    В першу чергу необхідно визначитися з територією, на яку поширюється патент, оскільки від цього буде залежати процедура його отримання в інших країнах.

    Міжнародну реєстрацію патенту можна провести одним з трьох способів:

    • За національною процедурою в кожній країні. Тоді заявка подається у конкретну країну/країни. Проте слід враховувати, що відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», заявник спершу звертається до Укрпатенту. Після цього для збереження конвенційного пріоритету (тобто дати подання першої заявки) треба протягом 12 місяців подати заявку в національне відомство країни, де ви хочете отримати патентний захист свого винаходу. Цей варіант підходить, якщо патентування потрібне лише в одній або декількох країнах.
    • За регіональною процедурою (Європейський патент, Євразійський патент, ARIPO і ОAP (діють в країнах Африки) і т.п.). Таке патентування охоплює більшу територію: багато країн Європи, Азії, СНД, Африки підписали угоди про єдиний патент, який діє на відповідних територіях. Важливою перевагою є те, що достатньо подати заявку в одну країну, аби патент був захищений у всіх державах, які підписали угоду.
    • За міжнародною процедурою (відповідно до Договору про патентну кооперацію, або Patent Cooperation Treaty). Цей патентний захист наймасштабніший: на сьогодні угоду підписали вже 153 країни. Резиденти цих держав (України зокрема) можуть оформити лише одну міжнародну заявку, яка подається в патентне відомство країни заявника і потім направляється до ВОІВ. Також можна одразу відправити заявку до ВОІВ: головна перевага цієї процедури — більше часу (31 місяць з дати пріоритету), щоб вирішити, в які країни або регіони подавати заявку.

    Існує також процедура попередньої міжнародної експертизи і міжнародного пошуку, передбачена Договором про патентну кооперацію. Фахівці ВігоЛекс радять своїм клієнтам скористатися цією процедурою, щоб отримати додаткову можливість визначитися, за якою з процедур краще реєструвати патент. Вирішувати можна до моменту оплати держмит, які складають найбільшу частину витрат. Безпосереднє ж отримання патентів здійснюється в обраній заявником країні, регіональне відомство якої приймає рішення про видачу документу.

    Що стосується вартості, то вона залежить від обраної процедури, правового статусу заявника, необхідності перекладу заявки державною мовою. Юристи компанії ВігоЛекс завжди готові надати прозорі розрахунки всіх послуг, адже незважаючи на спільні правила і принципи патентування, кожна країна висуває свої вимоги до заявок.

    Чому Vigolex

    proffesional

    Професійні

    Фахівці команди VigoLex мають багаторічний досвід та унікальні знання у сфері ІТ-права, онлайн- та офлайн-казино, а також в інших сферах високоризикованого бізнесу та електронної комерції.

    creatives

    Креативні

    Для нас не існує стандартних рішень і традиційних підходів: кожне завдання унікальне та потребує врахування всіх особливостей та підводних каменів.

    Гнучкі

    Ми не боїмося нових викликів та готові удосконалюватися відповідно до вимог часу та потреб Клієнта.

    responsibility

    Відповідальні

    Ми розуміємо, що клієнта цікавить не процес, а результат. Результат клієнта – наша репутація.

    Наша команда

    Ганна Буяджи
    Ганна Буяджи
    Керуючий партнер
    Детальніше
    Сергій Буяджи
    Сергій Буяджи
    Партнер
    Детальніше
    Олександр Гольбарт
    Олександр Гольбарт
    Партнер, керівник практики з питань кримінального права і процесу
    Детальніше
    Лілія Деговець
    Лілія Деговець
    Керівних практики в області будівництва та нерухомості
    Детальніше
    Геннадій Чебанов
    Геннадій Чебанов
    Керівник практики з питань франчайзингу і роботи з публічними особами (РЕР)
    Детальніше
    Володимир Кочетков
    Володимир Кочетков
    Старший юрист з практики IT-права
    Детальніше
    Людмила Довгопола
    Людмила Довгопола
    Юрист
    Детальніше
    Сніжана Ткачук
    Сніжана Ткачук
    Юрист
    Детальніше

    Отримати консультацію

      +38 097 215 66 70