Непряме оподаткування онлайн-бізнесу

Не всі учасники онлайн-ринку знають, що їхня діяльність підлягає не тільки прямому оподаткуванню за місцем реєстрації компанії (податок на прибуток), але й непрямому оподаткуванню. Зокрема, до онлайн-транзакцій застосовуються: податок на додану вартість (VAT), податок на продажі (Sales tax) і податок на товари і послуги (GST).

До початку 2010-х поширення Інтернету, розвиток міжнародної логістики й зростання хмарних технологій призвели до «перекосу» економіки, коли традиційний магазин з прилавком і продавцем програє онлайн-постачальнику з іншого континенту тільки за рахунок того, що останній не платить ПДВ.

Режим непрямого оподаткування потребує постійного відслідковування законодавства країн ринків збуту і своєчасного подання звітів. Несплата податків може призвести до позапланових перевірок, блокування вебсайтів, значних штрафів, а також завдати шкоди репутації компанії

Специфіка оподаткування онлайн-бізнесу

З 2015 року в ЄС (згідно з Директивами 2008/8/EC і 2017/2455), а в наступні роки й у більшості інших юрисдикцій (США, РФ, Канада, Індія, Австралія, Японія) прийнято правовий режим, за якого застосування непрямих податків і звітність щодо них ведеться за місцем збуту товарів і послуг. При цьому в B2C-угодах місцем збуту вважається місце знаходження клієнта.

Відповідно, оподаткуванню за місцем збуту підлягають:

  • ПЗ (як на фізичному носієві, так і у вигляді підписки);
  • контент;
  • SAAS;
  • інші товари і послуги, які надаються (купуються) в рамках онлайн-бізнесу.

На продавця (постачальника) покладаються наступні зобов’язання:

  • визначення юрисдикції кожного споживача;
  • застосування необхідної ставки VAT, Sales tax або GST в залежності від юрисдикції споживача;
  • звітність у кожній юрисдикції і
  • сплата податку в кожній окремій юрисдикції.

Компанія ВігоЛекс надає такі послуги у сфері оподаткування онлайн-бізнесу:

  1. Податкове планування і облік ризиків міжнародного бізнесу в аспекті застосування непрямих податків.
  2. Реєстрація компаній в іноземних податкових органах (EU Mini One Stop Shop, US Streamlined Sales Tax Registration System) і окремих юрисдикціях.
  3. Допомога в застосуванні податкових ставок.
  4. Сприяння імплементації API податкових агрегаторів.
  5. Забезпечення бухгалтерського обслуговування, специфічного для транскордонних B2C-продажів.
  6. Подання податкової звітності.

В більшості випадків компанії дізнаються про існування непрямих податків уже за фактом — під час податкової перевірки або за донарахування податків і застосування санкцій, — що, звичайно ж, не звільняє їх від відповідальності. Тому ВігоЛекс рекомендує завчасно дослідити це питання і довірити податкову оптимізацію професіоналам.

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70