Супровід стартапів

В останні кілька десятиліть поняття start-up (стартап) надійно увійшло в наше життя. Але, як показує практика, більшість людей дуже умовно уявляють собі, що це таке.

Start-up (стартап)  це молода компанія, яка:

  • працює у сфері високих технологій і створює новий продукт або послугу, що має наукомісткий характер;
  • має невелику кількість співробітників, об’єднаних спільною ідеєю і цінностями;
  • працює в умовах високої невизначеності й ризику;
  • фінансується або шляхом залучення приватних чи корпоративних інвесторів, або за допомогою краудфандінга

Зазвичай носії нових ідей (стартапери) мають невелике фінансування, тому витрати на юридичний супровід проєктів обмежені. В такому разі до звичайних питань запуску нового ІТ-бізнесу додається питання, пов’язане з пошуком інвесторів і юридичним оформленням правовідносин стартаперів з ними.

Отже, клієнти компанії ВігоЛекс — це:

  1. Стартапери — фізичні особи — носії стартап-ідеї (як правило, це приватні підприємці, ІТ-фахівці, винахідники).
  2. Інвестори — фізичні та/або юридичні особи, що зацікавлені у фінансуванні конкретного стартапу або займаються пошуком проєкту в ІТ-сфері, в який вони готові інвестувати.

Для стартапів необхідно сконцентруватися на пошуку бізнес-моделі та якісної розробки продукту, тому юридична експертиза часто залишається за рамками проекту, незважаючи на те, що вона вкрай важлива. VigoLex допоміг нам сформувати правильну оргструктуру, оформити права інтелектуальної власності, організувати обробку платежів, підготувати договори з інвесторами, підрядниками та контрагентами. Усе дуже професійно й оперативно.

 

Олександр Махтін Керівник проекту DimDim

mah

Отримати консультацію

    Компанія ВігоЛекс готова надати обом категоріям клієнтів такі послуги:

    1. Передпроєктне консультування — аналіз стартапу з точки зору легальності.
    2. Розробка і реалізація корпоративної структури стартапу або оптимізація вже існуючої.
    3. Розробка схеми фінансування стартапу (правове оформлення внесення коштів учасниками компанії, залучення інвесторів, отримання позик, краудфандінг, вихід на ICO).
    4. Юридичне оформлення правовідносин між стартаперами та інвесторами як щодо фінансування і розподілу часток в компанії (або в доході компанії), так і щодо прав на об’єкти інтелектуальної власності тощо.
    5. Юридичне оформлення прав на об’єкти інтелектуальної власності.
    6. Правовий супровід господарської діяльності компанії, що займається стартапом (податкове планування та оподаткування, оформлення трудових і цивільно-правових відносин зі співробітниками і окремими фахівцями, оренда офісу і т.п.).

    3.startap

    Отримати консультацію

      +38 097 215 66 70