ENRUUA

Супровід стартапів

В останні кілька десятиліть поняття «start-up» (стартап) надійно увійшло в наше життя, хоча, як показує практика, більшість людей мають досить віддалене розуміння, що це таке.

«Start-up» (стартап) – це молода компанія, яка:

 • працює у сфері високих технологій і створює новий продукт або послугу, що має наукомісткий характер;
 • має невелику кількість співробітників, об’єднаних спільною ідеєю і загальними цінностями;
 • працює в умовах високої невизначеності і ризику;
 • фінансується або шляхом залучення приватних чи корпоративних інвесторів, або за допомогою краудфандінга.

Дуже часто носії нових ідей (стартапери) мають невелике фінансування, тому витрати на юридичний супровід проекту, як правило, обмежені. У такому разі до «звичайним» питань запуску нового ІТ-бізнесу часто додається питання, пов’язане з пошуком інвесторів і юридичним оформленням правовідносин стартаперів з ними.

Таким чином, клієнти Компанії ВігоЛекс це:

 1. Стартапери – фізичні особи-носії стартап-ідеї (як правило, це приватні підприємці, ІТ-фахівці, винахідники);
 2. Інвестори – фізичні та/або юридичні особи, зацікавлені у вкладенні коштів у конкретний стартап-проект або займаються пошуком проекту в ІТ-сфері, в який вони готові інвестувати.

Компанія ВігоЛекс готова надати обом категоріям клієнтів такі послуги:

 1. Передпроектне консультування – аналіз стартап-проекту з точки зору легальності;
 2. Розробка і реалізація корпоративної структури стартап-проекту або оптимізація вже існуючої;
 3. Розробка схеми фінансування стартап-проекту (правове оформлення внесення коштів з боку учасників компанії, залучення інвесторів, отримання позик, краудфандінга, вихід на ICO);
 4. Юридичне оформлення правовідносин між стартаперами та інвесторами, як в частині фінансування, розподілу часток в компанії (або в доході компанії), так і в частині прав на об’єкти інтелектуальної власності тощо;
 5. Юридичне оформлення прав на об’єкти інтелектуальної власності;
 6. Правовий супровід господарської діяльності компанії, що займається стартап-проектом (податкове планування та оподаткування, оформлення трудових і цивільно-правових відносин зі співробітниками і окремими фахівцями, оренда офісу і т.п.).

Для стартапів необхідно сконцентруватися на пошуку бізнес-моделі та якісної розробки продукту, тому юридична експертиза часто залишається за рамками проекту, незважаючи на те, що вона вкрай важлива. VigoLex допоміг нам сформувати правильну оргструктуру, оформити права інтелектуальної власності, організувати обробку платежів, підготувати договори з інвесторами, підрядниками та контрагентами. Усе дуже професійно й оперативно.

Олександр Махтін Керівник проекту DimDim
  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]