Посвідка на проживання в Австрії для громадян ЄС

Навіть у порівнянні з іншими європейськими країнами Австрія почувається досить впевнено. Відповідно до рейтингу щастя, який щорічно публікує ООН, Австрія входить до десятки найкращих країн Європи за цим показником. Тому не дивно, що й самі європейці часто вирішують емігрувати до Австрії у пошуках кращого життя.

Очевидним є те, що для громадян ЄС¹ проживання в Австрії та в’їзд до неї здійснюються на більш простих умовах, ніж для громадян третіх країн. Громадяни ЄС та члени їх сімей мають право на безвізовий в’їзд до Австрії і проживання на її території протягом трьох місяців.

Відповідно до законодавства ЄС, громадяни ЄС мають право проживати в Австрії більше трьох місяців, якщо вони отримали свідоцтво про реєстрацію (Anmeldebescheinigung). За допомогою цього документа іноземець, який є громадянином іншої країни ЄС, підтверджує своє право на проживання в Австрії.

Громадянин ЄС має право на проживання в Австрії, якщо:

 • працює в Австрії як найманий працівник або займається індивідуальною трудовою діяльністю;
 • має достатні засоби для існування та комплексне медичне страхування для себе та членів своєї сім’ї (аналогічно до отримання посвідки для фінансово незалежних осіб);
 • здобуває освіту (включаючи професійну підготовку) в державній школі або юридично визнаному державному навчальному закладі, що є основною метою проживання, і має достатнє медичне страхування та достатні засоби для існування для себе та членів своєї сім’ї.

Таким чином, громадянин ЄС може проживати в Австрії, якщо він там працює (навчається) та/або якщо у нього є значні заощадження чи дохід за межами Австрії.

Необхідні документи

 • дійсне посвідчення особи/паспорт;
 • додатково (залежить від підстави переїзду до Австрії):
  • підтвердження від роботодавця чи доказ самозайнятості (наприклад, трудовий договір, податковий номер, витяг з торгового реєстру) або
  • підтвердження наявності достатніх коштів для існування (наприклад, залишок на банківському рахунку, пенсійні виплати) та повного медичного страхування або
  • документ про зарахування до школи чи навчального закладу та наявність повного медичного страхування, а також декларацію чи інший документ, що підтверджує наявність достатніх засобів для існування;
 • інколи державні органи можуть запитати інші документи, до прикладу, витяг про відсутність судимостей.

Якщо громадянин ЄС законно та безперервно проживає в Австрії протягом 5 років, то йому відкривається можливість отримання посвідки на постійне проживання (Bescheinigung des Daueraufenthalts) або посвідчення особи з фотографією для громадян ЄЕЗ (Lichtbildausweis für EWR-Bürgerf), яке також вважається документом, що посвідчує особу.

Команда юристів ВігоЛекс на постійній основі консультує громадян держав-членів ЄС, ЄЕЗ та Швейцарії щодо їх права на проживання в Австрії і з радістю допоможе Вам отримати реєстраційні документи як для зазначених осіб, так і для членів їх сімей.

¹ У даному тексті термін «громадяни Європейського Союзу (ЄС)» стосується не лише громадян держав-членів ЄС, але й також громадян держав-членів Європейської економічної зони (ЄЕЗ) та громадян Швейцарії.

+38 097 215 66 70