ENRUUA

Реєстрація торговельних марок в Україні

Можна сміливо стверджувати, що сьогодні торговельна марка (товарний знак) є не просто унікальним активом, а й фактично «візитною карткою» компанії, тому рекомендується зареєструвати власну торговельну марку для забезпечення її максимального захисту.

Офіційний процес реєстрації торговельних марок в Україні триває від 12 до 18 місяців за загальною процедурою та від 6 до 9 місяців за прискореною. Іноді довше.

Людині без поглиблених знань в юридичних тонкощах досить складно зрозуміти весь процес без допомоги грамотних юристів. Наприклад, одним з етапів є перевірка торговельної марки на наявність аналогів на українському ринку, що включає різні аналізи і оцінки. Припустимо, що у вас є символ, який ви хочете використовувати в маркуванні товарів або послуг. Попередня перевірка покаже, наскільки унікальною є ідея серед інших українських брендів. Цей етап необов’язковий з точки зору закону, але, виходячи з практики компанії ВігоЛекс, дуже бажаний.

Не слід ризикувати і витрачати гроші на подачу заявки на реєстрацію ТМ без її попереднього аналізу, щоб потім отримати відмову через відсутність унікальності знака або його схожості з уже зареєстрованим

В цілому офіційний процес реєстрації торговельних марок в Україні триває від 12 до 18 місяців за загальною процедурою і від 6 до 9 місяців за прискореною. 

Етапи реєстрації торговельної марки:

 • підготовка і подача заявки про реєстрацію в Укрпатент;
 • оплата збору, який встановлюється з урахуванням кількості класів, якими охоплюються товари і послуги, зазначені в заявці. Наприклад, при виборі класу «телекомунікаційні послуги», охорона і захист торгової марки буде здійснюватися тільки в цій сфері. З 2019 року вартість за кожен клас становить 4000 грн.;
 • проведення експертиз, а саме: присвоєння заявці на знак для товарів і послуг індивідуального номера та встановлення дати пріоритету (через 1-2 місяці після подачі заявки); відповідність матеріалів заявки на реєстрацію знака для товарів і послуг вимогам закону (6-7 місяців після подачі заявки); рішення експертизи про реєстрацію знака для товарів і послуг та можливості видачі охоронного Свідоцтва (12-14 місяців після подачі заявки). Під час цього етапу в Укрпатенту може виникнути необхідність в додаткових роз’ясненнях щодо матеріалів заявки або відповідності заявленої торговельної марки умовам для реєстрації; в таких випадках команда ВігоЛекс супроводжує клієнта у всіх спірних моментах;
 • отримання позитивного рішення за результатами експертизи, реєстрація торговельної марки;
 • офіційна публікація і видача свідоцтва.

Після цього етапу власник свідоцтва може проставляти поряд із зареєстрованою торговельною маркою (знаком) міжнародне маркування, яка свідчить, що така торговельна марка зареєстрована і охороняється чинним законодавством України. Строк дії свідоцтва – 10 років, після закінчення якого власник має право продовжити його дію на такий же строк.

Слід також звернути увагу, що свідоцтво, видане в Україні, має обмежену територіальну дію виключно в Україні. У разі необхідності використання торговельної марки на зовнішньому ринку, юридична компанія ВігоЛекс готова надати підтримку і супровід в процедурі міжнародної реєстрація торговельних марок.

Отримати консультацію

Даю згоду на обробку моїх персональних данних

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]