Реєстрація торгових марок в Україні

Можна сміливо стверджувати, що сьогодні торговельна марка (товарний знак) є не просто унікальним активом, а фактично візитівкою компанії. Тому радимо обов’язково зареєструвати власну ТМ, щоб максимально її захистити.

Офіційний процес реєстрації торговельних марок в Україні триває від 6 до 9 місяців за прискореною процедурою і від 12 до 18 місяців за загальною, а іноді й довше.

Людині без глибокого знання юридичних тонкощів досить складно зрозуміти весь процес без допомоги грамотних юристів. Наприклад, одним з етапів є перевірка торговельної марки на наявність аналогів на українському ринку, що включає різні аналізи й оцінки. Припустимо, що у вас є символ, який ви хочете використовувати для маркування товарів або послуг. Попередня перевірка покаже, наскільки унікальною є ваша ідея серед інших українських брендів. Цей етап необов’язковий з точки зору закону, але виходячи з практики компанії ВігоЛекс, він є дуже бажаним.

Не слід ризикувати і витрачати гроші на подання заявки на реєстрацію ТМ без попереднього аналізу, бо можна отримати відмову через відсутність унікальності знака або його схожість з уже зареєстрованим

Отримати консультацію

  Етапи реєстрації торговельної марки:

  • підготовка і подання заявки про реєстрацію в Укрпатент;
  • оплата збору, який встановлюється залежно від кількості класів, які охоплюють товари і послуги, зазначені в заявці. Наприклад, при виборі класу «телекомунікаційні послуги» охорона і захист ТМ буде доступна тільки в цій сфері. З 2019 року вартість становить 4000 грн за кожен клас;
  • проведення експертиз: надання заявці на знак для товарів і послуг індивідуального номеру і встановлення дати пріоритету (через 1–2 місяці після подання); перевірка відповідності матеріалів заявки вимогам закону (6–7 місяців після подання);
  • рішення експертизи про реєстрацію знака для товарів і послуг та можливість отримання охоронного свідоцтва (12 – 14 місяців після подання заявки). На цьому етапів Укрпатент може зажадати додаткових роз’яснень щодо матеріалів заявки або відповідності заявленої торговельної марки умовам для реєстрації; в таких випадках команда ВігоЛекс супроводжує клієнта в усіх спірних моментах;
  • отримання позитивного рішення за результатами експертизи, реєстрація торговельної марки;
  • офіційна публікація і видача свідоцтва.

  jetjteВласник свідоцтва може проставляти поряд із зареєстрованою торговельною маркою (знаком) міжнародне маркування, яке свідчить, що така ТМ зареєстрована і охороняється чинним законодавством України. Строк дії свідоцтва — 10 років, після чого власник має право продовжити його ще на 10 років.

  Слід звернути увагу, що свідоцтво, видане в Україні, дійсне виключно на території цієї держави. Якщо торговельну марку необхідно використовувати на зовнішньому ринку, юридична компанія ВігоЛекс готова надати підтримку і супровід під час її міжнародної реєстрації.

  Чому Vigolex

  proffesional

  Професійні

  Фахівці команди VigoLex мають багаторічний досвід та унікальні знання у сфері ІТ-права, онлайн- та офлайн-казино, а також в інших сферах високоризикованого бізнесу та електронної комерції.

  creatives

  Креативні

  Для нас не існує стандартних рішень і традиційних підходів: кожне завдання унікальне та потребує врахування всіх особливостей та підводних каменів.

  Гнучкі

  Ми не боїмося нових викликів та готові удосконалюватися відповідно до вимог часу та потреб Клієнта.

  responsibility

  Відповідальні

  Ми розуміємо, що клієнта цікавить не процес, а результат. Результат клієнта – наша репутація.

  Наша команда

  Ганна Буяджи
  Ганна Буяджи
  Керуючий партнер
  Детальніше
  Сергій Буяджи
  Сергій Буяджи
  Партнер
  Детальніше
  Олександр Гольбарт
  Олександр Гольбарт
  Партнер, керівник практики з питань кримінального права і процесу
  Детальніше
  Геннадій Чебанов
  Геннадій Чебанов
  Керівник практики з питань франчайзингу і роботи з публічними особами (РЕР)
  Детальніше
  Володимир Кочетков
  Володимир Кочетков
  Старший юрист з практики IT-права
  Детальніше
  Сніжана Ткачук
  Сніжана Ткачук
  Юрист
  Детальніше

  Отримати консультацію

   +38 097 215 66 70