Сьогодні стартап-екосистеми розвиваються з неймовірною швидкістю. Не є винятком і Австрія, яка за 2022 рік зросла більш ніж втричі, порівняно з 2021 роком. Вона ж і очолює рейтинг найбільш швидкозростаючих держав Європи в плані розвитку стартапів. За даними Startup Landscape Austria зараз в Австрії налічується 3 027 стартапів.
Це зумовлено тим, що держава всіляко сприяє розвитку даної індустрії та залученню іноземного капіталу – державне фінансування, податкові пільги, реформи, які полегшують працевлаштування тощо. Закономірно, що іноземці, зокрема і вихідці з третіх країн переїжджають до Австрії з метою заснування та розвитку власного стартапу. Тим паче, таким особам Австрія видає спеціальний дозвіл на проживання – «Червоно-біло-червону картку» («Rot-Weiß-Rot – Karte») для засновників стартапу (Start–up–Gründerlnnen), яка на відміну від посвідки для фінансово незалежних осіб (Niederlassungsbewilligung – ausgenommen Erwerbstätigkeit) надає громадянам третіх країн не тільки право на проживання, а й право на роботу.
«Червоно-біло-червона картка» для засновників стартапу схожа до посвідки для самозайнятих ключових працівників (Selbständige Schlüsselkräfte) – підприємців. Однак, дозвіл для засновників стартапу передбачає систему набору балів та характеризується мінімальним порогом внесеного статутного капіталу у розмірі 30 000, в той час як підприємцям ще й необхідно інвестувати в бізнес мінімум 100 000 євро.
До заявника висувають наступні вимоги:
- розробка та виведення на ринок інноваційних продуктів, послуг, процесів або технологій;
- подання переконливого комплексного бізнес-плану та статутних документів;
- значний та реальний вплив на управління компанією, який фактично здійснюється особисто;
- підтвердження статутного капіталу в розмірі не менше 30 000 євро, з яких принаймні половина – власний капітал;
- заявник повинен набрати мінімум 50 (з 85 можливих) балів за такими критеріями:
На підтвердження зазначених даних потрібно надати відповідні документи.
Інші необхідні документи
- дійсне посвідчення особи/паспорт;
- свідоцтво про народження;
- фотографія, зроблена не більше шести місяців тому (розмір: 45×35 мм);
- підтвердження медичного страхування, що покриває всі ризики (обов’язкове страхування або відповідний страховий поліс);
- довідка про відсутність судимостей;
- підтвердження родинних зв’язків (за необхідності);
- віза типу «D» для в’їзду в Австрію (за необхідності).
Документи потрібно перекласти на німецьку мову та засвідчити апостилем. Після отримання всіх необхідних документів орган поселення протягом 8 тижнів приймає рішення про видачу «Червоно-біло-червоної картки».
Даний дозвіл видається на 2 роки, після чого його можна продовжити одразу на 3 роки, а пізніше – отримати посвідку на постійне проживання.
Якщо власник «Червоно-біло-червоної картки» пропрацював принаймні 21 з 24 місяців, він має право отримати «Червоно-біло-червону картку плюс» («Rot-Weiß-Rot – Karte plus»), яка дає необмежений доступ до ринку праці в Австрії.
У разі виникнення будь-яких питань, пов’язаних з отриманням даної посвідки, Ви можете звернутися до команди кваліфікованих юристів ВігоЛекс.