Ліцензійний договір

Оскільки програмне забезпечення (ПЗ) є об’єктом інтелектуальної власності і охороняється як літературний твір, його використання допускається тільки з дозволу власника.

Для легального використання чужого програмного продукту необхідно укласти ліцензійний договір

За ліцензійним договором одна сторона надає іншій ліцензію або дозвіл на використання об’єкта права інтелектуальної власності (зокрема і на ПЗ) на умовах, визначених за взаємною згодою сторін з урахуванням вимог законодавства. Ліцензійний договір укладається в письмовій формі. Нотаріальне посвідчення та державна реєстрація не є обов’язковими і здійснюються за бажанням сторін.

При укладанні ліцензійного договору на ПЗ потрібно обов’язково передбачити:

  • Чітке визначення предмета договору — конкретного ПЗ, право на використання якого передається (треба вказати характеристики, версію ПЗ).
  • Положення про способи використання ПЗ. Способи використання, не визначені у ліцензійному договорі, вважаються непереданими ліцензіату. Використання ПЗ за межами сфери дії ліцензії вважається порушенням прав власника та може мати негативні наслідки для ліцензіата.
  • Вид ліцензії — виняткова, невиключна, одинична:
  • виняткова ліцензія видається лише одному ліцензіату і забороняє ліцензіару використовувати ПЗ у сфері, що обмежена цією ліцензією, та видачу іншим особам ліцензій на використання ПЗ у зазначеній сфері;
  • невиключна ліцензія не забороняє ліцензіару використовувати ПЗ у сфері, що обмежена цією ліцензією, та видачу іншим особам ліцензій на використання ПЗ у зазначеній сфері;
  • одинична ліцензія видається лише одному ліцензіату і забороняє ліцензіару видавати іншим особам ліцензію на використання ПЗ у сфері, що обмежена цією ліцензією, але не забороняє ліцензіару використовувати ПЗ у зазначеній сфері. Якщо в договорі окремо не зазначений вид ліцензії, вважається, що вона невиключна.
  • Строк дії договору. Якщо в договорі не буде вказано строк, він вважається укладеним до спливу строку чинності виключних майнових прав на об’єкт, але не більше ніж на 5 років (в інших країнах строк може відрізнятися).
  • Територію дії.
  • Винагороду за використання ПЗ.
  • Порядок передачі об’єкта.
  • Право видавати субліцензії.
  • Застосовне право. Воно має регулювати відносини між замовником і розробником, якщо сторони є резидентами різних країн.
  • Конфіденційність. У договір слід включити положення про нерозголошення конфіденційної інформації або комерційної таємниці (Non-disclosure agreement).

Залежно від конкретного виду ПЗ ліцензійний договір може мати свою специфіку. Тому, щоб він був юридично грамотним і враховував інтереси сторін, до процесу його підготовки, підписання і виконання повинні бути залучені професійні ІТ-юристи.

Чому Vigolex

proffesional

Професійні

Фахівці команди VigoLex мають багаторічний досвід та унікальні знання у сфері ІТ-права, онлайн- та офлайн-казино, а також в інших сферах високоризикованого бізнесу та електронної комерції.

creatives

Креативні

Для нас не існує стандартних рішень і традиційних підходів: кожне завдання унікальне та потребує врахування всіх особливостей та підводних каменів.

Гнучкі

Ми не боїмося нових викликів та готові удосконалюватися відповідно до вимог часу та потреб Клієнта.

responsibility

Відповідальні

Ми розуміємо, що клієнта цікавить не процес, а результат. Результат клієнта – наша репутація.

Наша команда

Ганна Буяджи
Ганна Буяджи
Керуючий партнер
Детальніше
Сергій Буяджи
Сергій Буяджи
Партнер
Детальніше
Олександр Гольбарт
Олександр Гольбарт
Партнер, керівник практики з питань кримінального права і процесу
Детальніше
Лілія Деговець
Лілія Деговець
Керівних практики в області будівництва та нерухомості
Детальніше
Геннадій Чебанов
Геннадій Чебанов
Керівник практики з питань франчайзингу і роботи з публічними особами (РЕР)
Детальніше
Володимир Кочетков
Володимир Кочетков
Старший юрист з практики IT-права
Детальніше
Людмила Довгопола
Людмила Довгопола
Юрист
Детальніше
Сніжана Ткачук
Сніжана Ткачук
Юрист
Детальніше

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70