Послуги з міграційного права

Економічна криза та низька оплата праці, неналежний рівень сфери освіти та охорони здоров’я спонукають українців замислюватись над виїздом за кордон на тимчасове чи постійне проживання в пошуках більш щасливих умов життя, можливості відчувати себе в безпеці та матеріально захищеними.

2021 рік став рекордним по кількості українців, що змінили місце проживання – протягом даного року за кордон виїхало і не повернулось більше 600 тис. громадян України.

Але 24 лютого 2022 року та початок війни назавжди змінили звичний уклад життя українців, коли сотні тисяч наших громадян почали масово тікати від війни за кордон. Таким чином, вони стали вимушеними емігрантами-переселенцями та стикнулися з низкою юридичний, фінансових та побутових проблем.

У переїзді до іншої держави є не тільки очевидні плюси, а й мінуси. Мовний бар’єр, складність влаштуватись на роботу за своєю професією, дороговизна життя, незвичний клімат та кухня, відсутність поруч близьких людей – те, з чим часто зустрічаються українці за кордоном.

Еміграція з України – це відповідальне рішення, яке потребує довгого часу на його втілення та правильно оформлених документів. 

За загальним правилом (не в умовах воєнного стану) для того, щоб виїхати за кордон для наступного постійного перебування в іншій країні необхідно знятись з реєстрації в Україні, про що проставляється відмітка в паспорті громадянина, а також штамп у закордонному паспорті про виїзд на проживання до іноземної держави. Таким чином, особа стає на облік у Міністерстві закордонних справ України.

Дозвіл на еміграцію видається органами міграційної служби на території України, а також дипломатичними представництвами та консульствами – за її межами. Рішення приймається даними органами влади упродовж 3-х місяців. 

Для проживання у новій країні доцільно отримати офіційний статус, для якого потрібна обгрунтована підстава. У кожній державі діє своє унікальне законодавство, яке регулює відносини з мігрантами та процедуру його отримання.

Для законного проживання в іноземній країні знадобиться отримати належні документи, вид яких залежить від підстави та строку перебування:

  • довгострокова віза. Наприклад, робоча віза, що видається особі на підставі запрошення від роботодавця, або студентська віза, для якої необхідне запрошення на навчання від іноземного університету;
  • посвідка на тимчасове проживання (ВНЖ), що видається на певний строк. Так, у Австрії можливе її отримання зокрема фінансово незалежними особами, які мають достатній дохід і не планують працювати в країні;
  • посвідка на постійне проживання (ПМЖ). Наприклад, на Кіпрі можливе отримання ПМЖ у короткий строк на підставі купівлі нерухомості вартістю від 300 000 євро та виконання ряду інших вимог;
  • паспорт громадянина іноземної держави. Підставою для отримання громадянства може бути тривале проживання на території країни з малою кількістю виїздів за її межі, шлюб з іноземним громадянином та ін.
  • у зв’язку із війною країни Євросоюзу надають тимчасовий захист, який дозволяє перебувати на території ЄС, право на роботу у тій країні, де отримано посвідчення про тимчасовий захист, право на доступ до медицини, освіти, певний соціальних виплат тощо.

Компанія ВігоЛекс надає правову допомогу з питань еміграції з України. В результаті клієнт отримує вичерпні відповіді на свої питання та документи, необхідні для здійснення переїзду за кордон на тимчасове чи постійне проживання.  

Команда ВігоЛекс пропонує:

  • консультації щодо порядку отримання тимчасового захисту у країнах Євросоюзу;
  • консультації з питань виїзду з України, оформлення ВНЖ та ПМЖ в іноземній державі, отримання, заміни, продовження та відновлення необхідних документів, серед яких:
  • дозвіл на виїзд для постійного проживання за межі України;
  • посвідка на тимчасове/постійне проживання в іноземній державі;
  • підготовка та подання пакету документів, а також отримання права на виїзд для постійного проживання за межі України, ВНЖ або ПМЖ за кордоном;
  • правовий супровід в органах Державної міграційної служби України та іноземних органах влади;
  • представництво інтересів клієнта у судових інстанціях з питань міграції, громадянства, оскарження дій органів державної влади.
+38 097 215 66 70