Отримання патентів на корисні моделі

Найперший патент на корисну модель був виданий 1891 року в Німеччині. Тоді вимоги для реєстрації були невисокими: достатньо було мінімальної новизни. Патент видавався на 3 роки з можливістю одноразового продовження на 6 років. З того часу поняття корисної моделі розширилося і в різних країнах отримало свої особливості.

Корисна модель — це об’єкт промислової власності, нове технічне рішення. Такі «маленькі винаходи», промислові новинки вважаються не настільки значними, як власне винаходи

Отримати консультацію

  У різних країнах, які визнають такий вид інтелектуальної власності, охоронний документ на неї може називатися по-різному: «свідоцтво про корисність» у Франції, «малий винахід» в Австралії, «короткостроковий патент» в Бельгії і Нідерландах, «корисне нововведення» в Малайзії.

  В Україні це «патент на корисну модель», який видається за результатами формальної експертизи на 10 років з можливістю продовження.

  Згідно з українським законодавством, корисною моделлю може бути продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослин і тварин тощо) або процес (спосіб). Варто зазначити, що в небагатьох країнах процес можна зареєструвати таким чином.

  Корисна модель може не мати винахідницького рівня. Умов для її патентоспроможності лише дві:

  • новизна;
  • промислова придатність.

  Юридична компанія ВігоЛекс має великий практичний досвід в цьому напрямку і вже допомогла багатьом клієнтам успішно отримати патент на корисну модель у встановлені законом строки.

  Щоб стати власником патенту на корисну модель, необхідно:

  • пересвідчитися, що модель не має зареєстрованих раніше аналогів (для цього юристи проводять попередній пошук у базах даних);
  • підготувати пакет документів (заява, опис, формула, реферат і т.д.) для звернення до Укрпатенту, оплатити держмита за подання заявки;
  • отримати рішення Укрпатенту про відповідність матеріалів заявки законодавчим вимогам після проведення формальної експертизи і встановлення дати подачі заявки;
  • дочекатися публікаціі даних про модель в офіційному виданні;
  • отримати сам патент на корисну модель;
  • пересвідчитися, що патент внесено до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності.

  Компанія ВігоЛекс також супроводжує клієнтів під час міжнародної реєстрації патентів на корисні моделі. Завдяки успішній співпраці з колегами в інших країнах фахівці ВігоЛекс допомагають забезпечити правову охорону будь-яких результатів інтелектуальної діяльності клієнтів.

  Чому Vigolex

  proffesional

  Професійні

  Фахівці команди VigoLex мають багаторічний досвід та унікальні знання у сфері ІТ-права, онлайн- та офлайн-казино, а також в інших сферах високоризикованого бізнесу та електронної комерції.

  creatives

  Креативні

  Для нас не існує стандартних рішень і традиційних підходів: кожне завдання унікальне та потребує врахування всіх особливостей та підводних каменів.

  Гнучкі

  Ми не боїмося нових викликів та готові удосконалюватися відповідно до вимог часу та потреб Клієнта.

  responsibility

  Відповідальні

  Ми розуміємо, що клієнта цікавить не процес, а результат. Результат клієнта – наша репутація.

  Наша команда

  Ганна Буяджи
  Ганна Буяджи
  Керуючий партнер
  Детальніше
  Сергій Буяджи
  Сергій Буяджи
  Партнер
  Детальніше
  Олександр Гольбарт
  Олександр Гольбарт
  Партнер, керівник практики з питань кримінального права і процесу
  Детальніше
  Лілія Деговець
  Лілія Деговець
  Керівних практики в області будівництва та нерухомості
  Детальніше
  Геннадій Чебанов
  Геннадій Чебанов
  Керівник практики з питань франчайзингу і роботи з публічними особами (РЕР)
  Детальніше
  Володимир Кочетков
  Володимир Кочетков
  Старший юрист з практики IT-права
  Детальніше
  Людмила Довгопола
  Людмила Довгопола
  Юрист
  Детальніше
  Сніжана Ткачук
  Сніжана Ткачук
  Юрист
  Детальніше

  Получить консультацию

   +38 (068) 520-88-88