ENRUUA

Отримання патентів на корисні моделі

Найперший патент на корисну модель був виданий 1891 року в Німеччині. Тоді вимоги для реєстрації були невисокими: достатньо було мінімальної новизни. Патент видавався на 3 роки з можливістю одноразового продовження на 6 років. З того часу поняття корисної моделі розширилося і в різних країнах отримало свої особливості.

Корисна модель — це об’єкт промислової власності, нове технічне рішення. Такі «маленькі винаходи», промислові новинки вважаються не настільки значними, як власне винаходи

У різних країнах, які визнають такий вид інтелектуальної власності, охоронний документ на неї може називатися по-різному: «свідоцтво про корисність» у Франції, «малий винахід» в Австралії, «короткостроковий патент» в Бельгії і Нідерландах, «корисне нововведення» в Малайзії.

В Україні це «патент на корисну модель», який видається за результатами формальної експертизи на 10 років з можливістю продовження.

Згідно з українським законодавством, корисною моделлю може бути продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослин і тварин тощо) або процес (спосіб). Варто зазначити, що в небагатьох країнах процес можна зареєструвати таким чином.

Корисна модель може не мати винахідницького рівня. Умов для її патентоспроможності лише дві:

 • новизна;
 • промислова придатність.

Юридична компанія ВігоЛекс має великий практичний досвід в цьому напрямку і вже допомогла багатьом клієнтам успішно отримати патент на корисну модель у встановлені законом строки.

Щоб стати власником патенту на корисну модель, необхідно:

 • пересвідчитися, що модель не має зареєстрованих раніше аналогів (для цього юристи проводять попередній пошук у базах даних);
 • підготувати пакет документів (заява, опис, формула, реферат і т.д.) для звернення до Укрпатенту, оплатити держмита за подання заявки;
 • отримати рішення Укрпатенту про відповідність матеріалів заявки законодавчим вимогам після проведення формальної експертизи і встановлення дати подачі заявки;
 • дочекатися публікаціі даних про модель в офіційному виданні;
 • отримати сам патент на корисну модель;
 • пересвідчитися, що патент внесено до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності.

Компанія ВігоЛекс також супроводжує клієнтів під час міжнародної реєстрації патентів на корисні моделі. Завдяки успішній співпраці з колегами в інших країнах фахівці ВігоЛекс допомагають забезпечити правову охорону будь-яких результатів інтелектуальної діяльності клієнтів.

Отримання патентів на корисні моделі

Отримати консультацію

  Даю згоду на обробку моїх персональних данних

   ADDRESS

   63739 street lorem ipsum City, Country

   PHONE

   +12 (0) 345 678 9

   EMAIL

   [email protected]