Отримання патентів на корисні моделі

Найперший патент на корисну модель був виданий 1891 року в Німеччині. Тоді вимоги для реєстрації були невисокими: достатньо було мінімальної новизни. Патент видавався на 3 роки з можливістю одноразового продовження на 6 років. З того часу поняття корисної моделі розширилося і в різних країнах отримало свої особливості.

Корисна модель — це об’єкт промислової власності, нове технічне рішення. Такі «маленькі винаходи», промислові новинки вважаються не настільки значними, як власне винаходи

Отримати консультацію

    У різних країнах, які визнають такий вид інтелектуальної власності, охоронний документ на неї може називатися по-різному: «свідоцтво про корисність» у Франції, «малий винахід» в Австралії, «короткостроковий патент» в Бельгії і Нідерландах, «корисне нововведення» в Малайзії.

    В Україні це «патент на корисну модель», який видається за результатами формальної експертизи на 10 років з можливістю продовження.

    Згідно з українським законодавством, корисною моделлю може бути продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослин і тварин тощо) або процес (спосіб). Варто зазначити, що в небагатьох країнах процес можна зареєструвати таким чином.

    Корисна модель може не мати винахідницького рівня. Умов для її патентоспроможності лише дві:

    • новизна;
    • промислова придатність.

    Юридична компанія ВігоЛекс має великий практичний досвід в цьому напрямку і вже допомогла багатьом клієнтам успішно отримати патент на корисну модель у встановлені законом строки.

    Щоб стати власником патенту на корисну модель, необхідно:

    • пересвідчитися, що модель не має зареєстрованих раніше аналогів (для цього юристи проводять попередній пошук у базах даних);
    • підготувати пакет документів (заява, опис, формула, реферат і т.д.) для звернення до Укрпатенту, оплатити держмита за подання заявки;
    • отримати рішення Укрпатенту про відповідність матеріалів заявки законодавчим вимогам після проведення формальної експертизи і встановлення дати подачі заявки;
    • дочекатися публікаціі даних про модель в офіційному виданні;
    • отримати сам патент на корисну модель;
    • пересвідчитися, що патент внесено до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності.

    Компанія ВігоЛекс також супроводжує клієнтів під час міжнародної реєстрації патентів на корисні моделі. Завдяки успішній співпраці з колегами в інших країнах фахівці ВігоЛекс допомагають забезпечити правову охорону будь-яких результатів інтелектуальної діяльності клієнтів.

    Згідно із законодавством України, патент – це офіційний документ, який засвідчує пріоритет, авторство і права конкретної людини на певний винахід.

    Патент необхідний для того, щоб отримати ексклюзивні права використовувати і називати себе автором винаходу.

    На відміну від авторських прав, які виникають з моменту створення твору, людина на законодавчому рівні вважається ексклюзивним автором винаходу (наприклад, електричної лампочки) тільки з моменту отримання патенту.

    Таким чином, якщо ви є автором винаходу, але не отримали патент, інша людина має право отримати патент на такий винахід і вважатися його ексклюзивним автором.

    Законодавство України забороняє патентувати ідею. Для того, щоб захистити ваші права на ідею, необхідно надати їй певний матеріальний вид.

    Залежно від фактичних обставин, ідею можна захистити як винахід, корисну модель, промисловий зразок або об’єкт авторського права.

    Рекомендуємо вам проконсультуватися з цього приводу з нашими юристами.

    Згідно із законодавством України, винахід вважається винаходом, якщо він новий, має певний винахідницький рівень і може бути використаний у промисловості.

    Оцінка кожного з перерахованих вище критеріїв – комплексний і складний процес, який проводиться патентним повіреним.

    Рекомендуємо вам проконсультуватися з цього приводу з нашими юристами.

    Получить консультацию

      +38 097 215 66 70