ENRUUA

Отримання патентів на корисні моделі

Найперший патент на корисну модель був отриманий в 1891 році у Німеччині. На той момент вимоги для реєстрації не були високими, мінімального рівня «новизни» було цілком достатньо. Патент видавався на 3 роки з можливістю одноразового продовження на 6 років. З того часу поняття корисної моделі розширилося і в різних країнах сформувалися свої особливості цього поняття.

Корисна модель – об’єкт промислової власності, нове технічне рішення. Це «маленькі винаходи», промислові новинки, які не є такими значними як винаходи

У різних країнах, які визнають такий вид інтелектуальної власності, охоронний документ на корисну модель може називатися по-різному: «свідоцтво про корисність» у Франції, «малий винахід» в Австралії, «короткостроковий патент» в Бельгії і Нідерландах, «корисне нововведення» в Малайзії.

В Україні це «патент на корисну модель», який видається за результатами формальної експертизи на 10 років з можливістю продовження.

Згідно з українським законодавством об’єктом корисної моделі може бути продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослин і тварин та інше), процес (спосіб). Варто відзначити, що в небагатьох країнах процес може бути зареєстрований як корисна модель.

Умовами патентоспроможності корисної моделі є:

 • новизна (вимоги до наявності винахідницького рівня відсутні на відміну від винаходу);
 • промислова придатність.

Юридична компанія ВігоЛекс має великий практичний досвід в цьому напрямку і вже допомогла багатьом клієнтам успішно пройти процедуру отримання патенту на корисну модель в рамках строків, встановлених законом.

Щоб стати власником патенту на корисну модель, необхідно:

 • проведення юристами попереднього пошуку для виявлення зареєстрованих раніше аналогів;
 • підготовка пакету документів для звернення в Укрпатент (заява, опис, формула, реферат та інше), оплата держмита за подачу заявки;
 • прийняття рішення Укрпатентом про відповідність матеріалів заявки законодавству після проведення формальної експертизи і встановлення дати подачі заявки;
 • публікація в офіційному виданні;
 • отримання патенту на корисну модель;
 • внесення патенту до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності.

Слід також зазначити, що компанія ВігоЛекс супроводжує клієнтів в процедурі міжнародної реєстрації патентів на корисні моделі. Завдяки досвіду успішної співпраці з колегами в зарубіжних країнах, фахівці ВігоЛекс допомагають забезпечити правову охорону результатів інтелектуальної діяльності клієнтів.

Отримати консультацію

Даю згоду на обробку моїх персональних данних

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]