ENRUUA

Реєстрація авторських прав в США

Як і в Україні, законодавство США передбачає захист авторських прав на будь-який твір з моменту його створення. Процедура реєстрації авторського права є добровільною. Однак, законодавство США активно стимулює і заохочує процес реєстрації авторського права.

Об’єкт інтелектуальної власності повинен мати оригінальний характер і бути зафіксованим в матеріальній формі, яка дає можливість його сприймати

Переваги реєстрації авторських прав в США:

 • реєстрація в Митній службі запобігає вивезення неліцензійних копій твору за кордон;
 • право подати позов з авторського права виникає лише після його офіційної реєстрації (однак, це положення не стосується творів, опублікованих за межами США);
 • можливість встановити територіальну підсудність справи щодо захисту авторського права;
 • право вимагати компенсацію в розмірі до 150 000 доларів, включаючи судові витрати, оскільки, якщо авторське право не було зареєстровано, суд обмежується відшкодуванням лише фактично доведених збитків.

Реєстрацію авторського права і ведення реєстру здійснює Бюро авторських прав при Бібліотеці Конгресу США. Перелік творів, які можуть бути зареєстровані у США, є великим, проте не вичерпним.

До об’єктів авторського права, що підлягають реєстрації в США, відносяться:

 • твори образотворчого мистецтва: фотографії, селфі, малюнки, живопис, ювелірні прикраси тощо;
 • літературні твори: розповіді, статті, вірші тощо;
 • твори виконавчого мистецтва: музика, спектаклі, танці тощо;
 • кінофільми: телешоу, рекламні ролики, аудіовізуальні твори тощо;
 • цифровий контент: комп’ютерні програми, веб-сайти, блоги тощо.

Порядок реєстрації порівняно нескладний і не потребує великих витрат. Так, щоб подати заявку на реєстрацію, автору необхідно:

 • оформити і подати заявку встановленої форми;
 • сплатити внесок;
 • підготувати копію твору.

Під час процедури реєстрації заявка перевіряється на відповідність встановленим вимогам і приналежності роботи до об’єктів, які охороняються авторським правом. Наприклад, не можуть бути зареєстровані слова і короткі фрази у вигляді слоганів, імен, назв, відомі символи або звичайний список інгредієнтів, оскільки творчість у таких роботах виражено недостатньо.

У разі позитивного рішення про реєстрацію твору Бюро авторських прав США при бібліотеці Конгресу видає сертифікат про реєстрацію.

Середня тривалість процедури становить 9 місяців. Крім того, передбачена як електронна подача заявки, так і подача заявки поштою. Онлайн реєстрація відбувається швидше, зручніше і дешевше, проте деякі види авторських прав можуть бути зареєстровані тільки при подачі в «паперовому вигляді». Наприклад, групове автоматичне оновлення бази даних.

Проте, щоб мати впевненість в успішному результаті, слід звернеться за якісною юридичною підтримкою. Професійні юристи та адвокати компанії ВігоЛекс підберуть оптимальну схему для захисту і реєстрації авторських прав не тільки на території США, але і в багатьох інших юрисдикціях.

Отримати консультацію

Даю згоду на обробку моїх персональних данних

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]