Угоди, що пов’язані з нерухомістю, завжди комплексні й досить складні для пересічної людини. Яка б операція це не була — оренда житла, купівля квартири для власного проживання чи оренда складських приміщень, — угода з нерухомістю завжди поєднана з певними ризиками. Виключити або мінімізувати їх дозволяє правова експертиза об’єктів нерухомості.
Правова експертиза об’єктів нерухомості — це процедура оцінювання нерухомості й можливих ризиків, що пов’язані з укладенням угод, предметом яких є нерухомість. Експертиза дозволить виявити приховані проблеми, через які договір можуть визнати недійсним, і захистити вас від втрати коштів та інших неприємних наслідків
ВігоЛекс радить робити юридичну експертизу перед укладанням будь-якої угоди, що пов’язана з нерухомістю.
Навіщо потрібна юридична експертиза об’єктів нерухомості?
- В певних випадках правова експертиза дозволяє зменшити вартість угоди.
- Можна виявити неточності в документах і ризики укладення угоди з нерухомістю, через які договір можуть визнати недійсним.
- Експертиза дозволить запобігти конфлікту інтересів із власниками.
- Експертиза покаже, як найкраще захистити ваші інтереси в угоді з нерухомістю.
- Процедура дозволить оформити документацію без помилок і, відповідно, уникнути судових розглядів, претензій тощо.
Правова експертиза об’єктів нерухомості включає в себе:
- Юридичну експертизу нерухомості. На цьому етапі перевіряють сам об’єкт: наприклад, його належність до житлового/нежитлового фонду, чи зареєстровані за адресою об’єкта неповнолітні, чи є арешти на об’єкт нерухомості, чи згаданий він у судових або виконавчих провадженнях тощо.
- Перевірку пакету документів на нерухомість. Проводиться юридична експертиза технічної й дозвільної документації на об’єкт, щоб встановити його реальний стан, чи були зроблені неузгоджені перепланування, прибудови тощо.
- Аудит попередніх угод, пов’язаних із нерухомістю. На цьому етапі команда ВігоЛекс перевіряє весь ланцюг угод, де фігурує об’єкт, щоб встановити, чи справді продавець або орендодавець має право укладати поточну угоду. Найчастіше зустрічаються ситуації, коли орендар здає приміщення у суборенду без дозволу власника, через що останній потім висуває претензії до суборендарів.
- Перевірку інформації про продавця/орендодавця. Не забувайте: важливо не тільки те, що ти купуєш, а й у кого ти це купуєш. Наприклад, під час перевірки інформації щодо продавця/орендодавця може виявитися, що він є підсудним у судових справах про шахрайство.
ВігоЛекс переконливо радить звертатися за проведенням правової експертизи перед укладанням угоди з нерухомістю. Наша команда буде рада провести таку процедуру, а також забезпечить комплексний супровід юридичного аудиту і укладання угод, що пов’язані з нерухомістю.