Реєстрація авторських прав

В епоху цифрових технологій питання авторських прав вкрай важливе для всіх, хто хоче заявити про себе світові. Неважливо, програміст це, дизайнер чи власник бізнесу — проблема порушення авторських прав і їх надійного захисту стосується кожного.

Авторське право можна визначити як сукупність прав, які належать автору у зв’язку зі створенням і використанням твору науки або мистецтва. Щодо цього діє принцип презумпції авторства. Він полягає в тому, що авторське право на твір виникає за фактом його створення, тобто реєстрація або інші формальності не обов’язкові. Автором вважається особа, яка підписала твір, якщо інше не буде доведено (як правило, в судовому порядку).

Захистити можна матеріальне втілення, або зовнішню форму твору (текст, малюнок, фотографію, відео).

Абстрактні ідеї, концепції, факти, техніки не є об’єктами авторського права і не підлягають захисту

Отримати консультацію

  Способи додаткового підтвердження авторства:

  • публікація твору з ім’ям автора в друкованих та інтернет-виданнях;
  • відправлення твору самому собі поштою: штемпель з датою на конверті буде доказом у разі судового спору;
  • реєстрація авторського права. Ця процедура виключно добровільна і не вимагає жодної експертизи; фактично уповноважений на це орган (Міністерство економічного розвитку і торгівлі та сільського господарства України) лише фіксує факт реєстрації авторського права шляхом видачі свідоцтва.

  Як показує практика і досвід юридичної компанії ВігоЛекс, свідоцтво про авторське право є найбільш швидким і ефективним засобом, щоб мінімізувати ризики порушення прав інтелектуальної власності.

  Переваги зареєстрованих авторських прав:

  • офіційне підтвердження, що на дату звернення твір вже існував;
  • додаткові засоби юридичного захисту в порівнянні з незареєстрованими правами при відстоюванні інтересів у суді стосовно порушення прав інтелектуальної власності;
  • привілейоване становище щодо всіх інших осіб: потенційний порушник не зможе оскаржити в суді існування авторських прав, поки не оскаржить сертифікат авторства (наприклад, виданий у США);
  • можливість вносити до митних реєстрів записи про заборону на імпорт об’єктів інтелектуальної власності на підставі документів про зареєстровані авторські права;
  • можливість зареєструвати майнові права на твір на іншу особу, а не на самого автора;
  • можливість оцінити твір у грошовому еквіваленті.

  Якщо вам потрібна кваліфікована допомога для реєстрації або захисту авторських прав, звернутися до юристів ВігоЛекс буде найкращим рішенням. Наша команда професіоналів не обмежується вирішенням питання реєстрації авторських прав — ми забезпечимо всебічну правову підтримку в будь-якій сфері.

  Отримати консультацію

   +38 097 215 66 70