ENRUUA

Реєстрація авторських прав

В епоху цифрових технологій питання авторського права грають особливо важливу роль для всіх, хто хоче заявити про себе світові. Будь це програміст, дизайнер або власник бізнесу – проблема порушення авторських прав і їх надійного захисту може торкнутися кожного.

Авторське право можна можна визначити як сукупність прав, які належать автору у зв’язку зі створенням і використанням твору літератури, науки або мистецтва.

Принцип презумпції авторства. Суть цього принципа полягає у тому, що авторське право на твір виникає за фактом його створення, тобто реєстрація або інші формальності не є обов’язковими. Автором вважається особа, яку позначено в творі, якщо інше не буде доведено (як правило, в судовому порядку).

Захищається «матеріальне втілення» або зовнішня форма вираження твору (текст, малюнок, фотографія, відео).

Абстрактні ідеї, концепції, факти, техніки не є об’єктами авторського права і не підлягають захисту

Способи додаткового підтвердження авторства:

 • публікація твору з ім’ям автора в друкованих та інтернет-виданнях;
 • відправлення твору самому собі поштою: штемпель з датою на конверті має послужити доказом у разі судового спору;
 • реєстрація авторського права – процедура, яка є виключно добровільною і не підлягає ніякій експертизі; фактично уповноважений на те орган (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та сільського господарства) фіксує факт реєстрації авторського права шляхом видачі свідоцтва.

Як показує практика і досвід юридичної компанії ВігоЛекс, свідоцтво про авторське право є найбільш швидким і ефективним засобом, який може мінімізувати ризики порушення прав інтелектуальної власності.

Переваги зареєстрованих авторських прав:

 • офіційне підтвердження, що на дату звернення твір вже існував;
 • додаткові заходи юридичного захисту у власника авторських прав у порівнянні з незареєстрованими правами при відстоюванні інтересів в суді стосовно порушення прав інтелектуальної власності;
 • привілейоване становище по відношенню до всіх інших осіб, тому потенційний порушник не зможе в суді оскаржити існування авторських прав доти, поки не оскаржить сертифікат авторства (наприклад, в США);
 • можливість вносити записи до митних реєстрів про заборону на імпорт об’єктів інтелектуальної власності на підставі документів про зареєстровані авторські права;
 • можливість зареєструвати майнові права на твір на іншу особу, а не на самого автора;
 • можливість оцінити твір в грошовому еквіваленті.

У разі необхідності кваліфікованої допомоги при реєстрації або захисті авторських прав звернення до юристів ВігоЛекс стане найбільш правильним рішенням. Команда професіоналів не обмежується лише вирішенням питання реєстрації авторських прав, на будь-який запит клієнта буде запропонована всебічна правова підтримка.

Отримати консультацію

Даю згоду на обробку моїх персональних данних

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]