ENRUUA

Отримання свідоцтв на промислові зразки

Мистецтво дизайну і його стрімкий розвиток в сучасному світі підштовхує споживача все більше звертати увагу не тільки на корисність товару, але і на привабливий естетичний вигляд. Тому виробникам доводиться інвестувати багато ресурсів в дизайн продукту, і, як наслідок, виникає питання, як захистити створене дизайнерське рішення.

Об’єкт промислового зразка – це форма, малюнок, розфарбування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб.

Основною функцією промислового зразка є привернення уваги покупців своїм зовнішнім оформленням. Часто саме зовнішній вигляд товару стає вирішальним фактором для покупки

Оригінальний дизайн, добре впізнавана упаковка або ж унікальний інтерфейс сайту – усе це може бути промисловим зразком. Іншими словами, це художньо-конструкторське рішення будь-якого промислового виробу. Наприклад, унікальна форма дверей, етикетка на джинсах, зовнішній вигляд стільця і ​​багато іншого, що робить певний вид виробу несхожим на інших.

Іноді бувають і, здавалося б, абсурдні приклади промислового зразка. Так, компанія Apple виступила зі звинуваченнями на адресу компанії Samsung щодо копіювання форми телефонів. Одними з доводів юристів Apple був зареєстрований дизайн-патент на чорну прямокутну передню поверхню з округленими кутами (корпус телефону). Незважаючи, на абсурдність такого патенту, суд, проте, зобов’язав компанію Samsung виплатити 930 млн доларів.

В Україні сама процедура реєстрації промислових зразків є цілком доступною і зрозумілою. Будь-яка уповноважена особа може стати власником промислового зразка у відносно короткі строки і за невелику оплату. Але на практиці «доступність» отримання свідоцтва на промисловий зразок може стати також прийомом для недобросовісних суб’єктів.

Промисловий зразок відповідає критеріям охороздатності, якщо є новим і має індивідуальний характер. Заявка, подана на реєстрацію промислового зразка, проходить лише формальну експертизу, під час якої перевіряється правильність оформлення документів, відповідність заявки вимогам закону, визначається приналежність об’єкта до таких, яким надається правова охорона, проводиться класифікація об’єкта і перевіряється єдність промислового зразка (чи стосується заявка тільки одного промислового зразка).

Однак, завдяки практичному досвіду, знанням і вмінням юристів юридичної компанії ВігоЛекс можна не тільки зареєструвати дизайнерське рішення як промисловий зразок, але і отримати правову охорону об’єкта шляхом застосування дієвих способів захисту інтелектуальної власності.

Також, компанія ВігоЛекс надає послуги щодо отримання охоронних документів на промисловий зразок і в інших країнах. Крім подачі заявки безпосередньо в країну реєстрації, фахівці ВігоЛекс рекомендують своїм клієнтам отримати міжнародний патент згідно з Гаазькою угодою про міжнародну реєстрацію (депонування) промислових зразків і корисних моделей, що дозволяє реєструвати до 100 зразків в 90 країнах шляхом подачі однієї міжнародної заявки.

Відповідно до цієї угоди міжнародне депонування промислового зразка може бути здійснено або безпосередньо в Міжнародному бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності, або через посередництво національного відомства промислової власності держави-учасниці угоди, що є державою походження зразка.

Отримати консультацію

Даю згоду на обробку моїх персональних данних

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]