ENRUUA

Отримання свідоцтв на промислові зразки

Стрімкий розвиток мистецтва дизайну в сучасному світі підштовхує споживача звертати все більше уваги не тільки на корисність, а й на привабливий естетичний вигляд товару. Тому виробники витрачають багато ресурсів на дизайн продукту, а отже, виникає питання, як захистити створене дизайнерське рішення.

Промисловий зразок — це форма, малюнок, розфарбування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних і ергономічних потреб користувача.

Головне завдання промислового зразка — привернути увагу покупців своїм оформленням. Саме зовнішній вигляд товару часто стає вирішальним фактором для покупки

Оригінальний дизайн, впізнавана упаковка або ж унікальний інтерфейс сайту — все це може бути промисловим зразком, тобто художньо-конструкторським рішенням будь-якого промислового виробу. Сюди відносяться, наприклад, унікальна форма дверей, етикетка на джинсах, зовнішній вигляд стільця — все, що робить виріб несхожим на інші.

Трапляються на перший погляд абсурдні приклади захисту промислового зразка. Так, компанія Apple виступила зі звинуваченнями на адресу компанії Samsung щодо копіювання форми телефонів. Одним з доказів був зареєстрований дизайн-патент на чорну прямокутну передню поверхню із закругленими кутами (корпус телефону). Незважаючи на очевидну безглуздість звинувачень, суд зобов’язав Samsung виплатити Apple 930 млн доларів.

В Україні процедура реєстрації промислових зразків нескладна і зрозуміла. Будь-яка уповноважена особа може стати власником промислового зразка досить швидко і за невелику плату. Але такою «доступністю» отримання свідоцтва на промисловий зразок можуть скористатися недобросовісні суб’єкти.

Промисловий зразок відповідає критеріям охороноздатності, якщо він новий і оригінальний. Але під час реєстрації заявка проходить лише формальну експертизу: перевіряється правильність оформлення документів, відповідність заявки вимогам закону, визначається приналежність об’єкта до таких, яким надається правова охорона, проводиться класифікація об’єкта і перевіряється єдність промислового зразка (чи стосується заявка тільки одного виробу). А от оригінальність зразка ніяк не перевіряють.

Однак завдяки практичному досвіду, знанням і вмінням юристів компанії ВігоЛекс можна не тільки зареєструвати дизайнерське рішення як промисловий зразок, але й отримати його правову охорону, застосувавши дієві способи захисту інтелектуальної власності.

Також компанія ВігоЛекс допомагає отримати охоронні документи на промисловий зразок в інших країнах. Крім подання заявки безпосередньо в країну реєстрації фахівці ВігоЛекс рекомендують клієнтам отримати міжнародний патент згідно з Гаазькою угодою про міжнародну реєстрацію (депонування) промислових зразків і корисних моделей, що дозволяє реєструвати до 100 зразків в 90 країнах після подання лише однієї міжнародної заявки.

Отримання свідоцтв на промислові зразки

Відповідно до цієї угоди, міжнародне депонування промислового зразка можна оформити або безпосередньо в Міжнародному бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності, або через національне відомство промислової власності держави-учасниці угоди, якщо це держава походження зразка.

Отримати консультацію

Даю згоду на обробку моїх персональних данних

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]