Отримання свідоцтв на промислові зразки

Стрімкий розвиток мистецтва дизайну в сучасному світі підштовхує споживача звертати все більше уваги не тільки на корисність, а й на привабливий естетичний вигляд товару. Тому виробники витрачають багато ресурсів на дизайн продукту, а отже, виникає питання, як захистити створене дизайнерське рішення.

Промисловий зразок — це форма, малюнок, розфарбування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних і ергономічних потреб користувача.

Головне завдання промислового зразка — привернути увагу покупців своїм оформленням. Саме зовнішній вигляд товару часто стає вирішальним фактором для покупки

Оригінальний дизайн, впізнавана упаковка або ж унікальний інтерфейс сайту — все це може бути промисловим зразком, тобто художньо-конструкторським рішенням будь-якого промислового виробу. Сюди відносяться, наприклад, унікальна форма дверей, етикетка на джинсах, зовнішній вигляд стільця — все, що робить виріб несхожим на інші.

Трапляються на перший погляд абсурдні приклади захисту промислового зразка. Так, компанія Apple виступила зі звинуваченнями на адресу компанії Samsung щодо копіювання форми телефонів. Одним з доказів був зареєстрований дизайн-патент на чорну прямокутну передню поверхню із закругленими кутами (корпус телефону). Незважаючи на очевидну безглуздість звинувачень, суд зобов’язав Samsung виплатити Apple 930 млн доларів.

В Україні процедура реєстрації промислових зразків нескладна і зрозуміла. Будь-яка уповноважена особа може стати власником промислового зразка досить швидко і за невелику плату. Але такою «доступністю» отримання свідоцтва на промисловий зразок можуть скористатися недобросовісні суб’єкти.

Промисловий зразок відповідає критеріям охороноздатності, якщо він новий і оригінальний. Але під час реєстрації заявка проходить лише формальну експертизу: перевіряється правильність оформлення документів, відповідність заявки вимогам закону, визначається приналежність об’єкта до таких, яким надається правова охорона, проводиться класифікація об’єкта і перевіряється єдність промислового зразка (чи стосується заявка тільки одного виробу). А от оригінальність зразка ніяк не перевіряють.

Однак завдяки практичному досвіду, знанням і вмінням юристів компанії ВігоЛекс можна не тільки зареєструвати дизайнерське рішення як промисловий зразок, але й отримати його правову охорону, застосувавши дієві способи захисту інтелектуальної власності.

Отримати консультацію

    Також компанія ВігоЛекс допомагає отримати охоронні документи на промисловий зразок в інших країнах. Крім подання заявки безпосередньо в країну реєстрації фахівці ВігоЛекс рекомендують клієнтам отримати міжнародний патент згідно з Гаазькою угодою про міжнародну реєстрацію (депонування) промислових зразків і корисних моделей, що дозволяє реєструвати до 100 зразків в 90 країнах після подання лише однієї міжнародної заявки.

    Відповідно до цієї угоди, міжнародне депонування промислового зразка можна оформити або безпосередньо в Міжнародному бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності, або через національне відомство промислової власності держави-учасниці угоди, якщо це держава походження зразка.

    Чому Vigolex

    proffesional

    Професійні

    Фахівці команди VigoLex мають багаторічний досвід та унікальні знання у сфері ІТ-права, онлайн- та офлайн-казино, а також в інших сферах високоризикованого бізнесу та електронної комерції.

    creatives

    Креативні

    Для нас не існує стандартних рішень і традиційних підходів: кожне завдання унікальне та потребує врахування всіх особливостей та підводних каменів.

    Гнучкі

    Ми не боїмося нових викликів та готові удосконалюватися відповідно до вимог часу та потреб Клієнта.

    responsibility

    Відповідальні

    Ми розуміємо, що клієнта цікавить не процес, а результат. Результат клієнта – наша репутація.

    Наша команда

    Ганна Буяджи
    Ганна Буяджи
    Керуючий партнер
    Детальніше
    Сергій Буяджи
    Сергій Буяджи
    Партнер
    Детальніше
    Олександр Гольбарт
    Олександр Гольбарт
    Партнер, керівник практики з питань кримінального права і процесу
    Детальніше
    Лілія Деговець
    Лілія Деговець
    Керівних практики в області будівництва та нерухомості
    Детальніше
    Геннадій Чебанов
    Геннадій Чебанов
    Керівник практики з питань франчайзингу і роботи з публічними особами (РЕР)
    Детальніше
    Володимир Кочетков
    Володимир Кочетков
    Старший юрист з практики IT-права
    Детальніше
    Людмила Довгопола
    Людмила Довгопола
    Юрист
    Детальніше
    Сніжана Ткачук
    Сніжана Ткачук
    Юрист
    Детальніше

    Отримати консультацію

      +38 097 215 66 70