Посвідка на проживання в Австрії

Австрія по праву вважається однією з найбільш безпечних, комфортних та привабливих держав Європи. Це зумовлено низкою факторів – економічною стабільністю, розвинутою інфраструктурою, високим рівнем життя, гарною екологією тощо.

Вихідцям із країн, які не є членами ЄС, для перебування в Австрії потрібно мати спеціальні дозвільні документи. Якщо термін перебування на території Австрії менший, ніж 6 місяців – достатньо візи, в інакшому випадку необхідно отримати посвідку на тимчасове проживання. Тобто, громадяни третіх країн, які планують емігрувати до Австрії або хочуть в майбутньому стати її громадянином, спочатку повинні отримати посвідку на тимчасове проживання. Для громадян Європейської економічної зони (ЄЕЗ) та громадян Швейцарії порядок набуття права на проживання в Австрії дещо інший – вони подають заяву на отримання свідоцтва про реєстрацію (Anmeldebescheinigung).

За загальним правилом посвідка початково видається строком на 1 рік з можливістю подальшого продовження ще на 1, а пізніше – на 3 роки. У випадку належного дотримання умов перебування в Австрії, через 5 років відкривається можливість отримати посвідку на постійне проживання, а через 7-10 років – австрійське громадянство.

Для продовження дії посвідки потрібно перебувати в Австрії не менше, ніж 183 дні на рік. В той же час, маючи посвідку, можна без візи відвідувати країни Шенгенської зони.

Статтею 8 Федерального закону про поселення та проживання (Niederlassungs- und Aufenthaltsgesetz) передбачено 13 основних типів посвідок на проживання. Кожний із них має свої особливості, і питання, який саме підійде Вам, залежить від цілі переїзду – навчання, робота, возз’єднання із сім’єю чи просто проживання на території Австрії.

+38 097 215 66 70