ENRUUA

Супровід IT-компаній

Господарська діяльність кожної компанії має свою специфіку та особливості: відрізняються способи ведення бізнесу, правове регулювання, статус учасників правовідносин та оподаткування. Для підприємця практично неможливо знати всі нюанси і особливості юридичної сторони його бізнесу. Не є винятком і ІТ-компанії.

ІТ-бізнес настільки специфічний, що «звичайний» юрист навряд чи зможе надати кваліфіковану юридичну допомогу при супроводі ІТ-проєктів

Специфіка юридичного супроводу ІТ-компаній:

1. ІТ-бізнес постійно стикається з юридичними питаннями, які стосуються абсолютно різних галузей права. Починаючи з вибору схеми оподаткування ІТ-компанії, оформлення правовідносин з контрагентами та захистом прав інтелектуальної власності і закінчуючи підготовкою специфічних договорів в сфері ІТ (NDA, SLA, MLA, SDA, SaaS). Крім того, ІТ-бізнес, як і будь-який інший, рано чи пізно стикається з необхідністю його оптимізації та реструктуризації.

2. ІТ-бізнес – транснаціональний. Цей бізнес пов’язаний з багатьма правопорядками, які абсолютно по-різному регулюють ті самі або дуже схожі правовідносини. Тому супровід ІТ-бізнесу вимагає, крім знань і досвіду в ІТ-праві, також наявність широкого кола партнерів в різних країнах, які зможуть надати необхідні послуги або інформацію в кожному конкретному випадку.

Компанія ВігоЛекс пишається тим, що за роки практики членами команди напрацьовані відмінні ділові відносини з консультантами з різних країн, що спеціалізуються також на супроводі ІТ-проектів у відповідних юрисдикціях.

3. ІТ-бізнес – інноваційний. В ІТ-бізнесі постійно з’являються нові напрямки, що вимагає нового правового регулювання, тому бути в курсі всіх змін дуже складно. Це вимагає особливих зусиль і постійної уваги до деталей.

Наш підхід

Команда ВігоЛекс готова надати кваліфікований юридичний супровід ІТ-компаній «під ключ» або з окремих юридичних питань. Популярним також є юридичний супровід ІТ-проектів від початку і до логічного завершення. Цей варіант роботи цікавий як для компанії ВігоЛекс, так і для клієнта, тому що він дозволяє разом створювати конкретний видимий і відчутний продукт з нуля. Вартість юридичних послуг визначається у кожному конкретному випадку індивідуально, залежно від обсягу робіт, строків і побажань клієнта.

Але, з огляду на багаторічний досвід, ВігоЛекс рекомендує своїм постійним клієнтам щомісячне абонентське обслуговування, що включає пакет стандартних або спеціалізованих послуг, попередньо узгоджених з клієнтом. Як правило, стандартний пакет юридичних послуг із супроводу ІТ-компаній включає певну кількість різних консультацій в сфері ІТ-права (від 5 до 20 в залежності від пакета), підготовка або вичитування декількох договорів українською, російською або англійською мовами, супровід угод, бухгалтерське обслуговування ІТ-компанії і ІТ-фахівців і т.п. У будь-якому разі, конкретний перелік послуг, що входять в абонентське обслуговування, обумовлюються індивідуально з кожним клієнтом.

Під час нашої співпраці із ВігоЛекс уся робота була виконана швидко та дуже якісно. Працювати з ними було приємно.

Денис Хромов - Генеральний менеджер EIS Group Ukraine&Belarus

За статистикою 70% компаній замовляють юридичне обслуговування на аутсорс. Але, щоб зрозуміти, чи потрібно абонентське обслуговування конкретної компанії, необхідно відповісти на кілька простих запитань:

 1. Якщо кількість юридичних питань невелика, чи є сенс в штатному юристові взагалі? Якщо ТАК, то…
 2. Чи справляється штатний юрист з усіма питаннями, пов’язаними з господарською діяльністю компанії? Якщо НІ, то…
 3. Чи є сенс наймати і платити зарплату відразу декільком юристам, які спеціалізуються на різних галузях права?

У більшості випадків відповідь: НІ, не вигідно! Значно вигідніше і зручніше звернутися в юридичну компанію, яка може комплексно відповісти на всі питання компанії.

Компанія ВігоЛекс надає приблизні тарифи [1, 2] на найбільш поширені послуги, пов’язані з абонентським обслуговуванням ІТ-компаній в Україні.

Абонентське обслуговування

Пакет
«СТАРТ»
- до 5-ти письмових консультацій рос./укр. мовами або до 2-х письмових консультацій англ. мовою, що стосуються господарської діяльності компанії, питань оподаткування, інтелектуальної власності, трудових відносин і т.п.;
- підготовка та / або вичитування 3-х проектів договорів рос./ укр. мовами або 1 проекту договору англ. мовою;
- супровід угод;
- усні консультації до 30 хв. /день.
від 500 USD
Пакет
«ОПТІМА»
- до 10-ти письмових консультацій рос./укр. мовами або до 5-ти письмових консультацій англ. мовою, що стосуються господарської діяльності компанії, питань оподаткування, інтелектуальної власності, трудових відносин і т.п.;
- підготовка та /або вичитування 5-ти проектів договорів рос./укр. мовами або 3-х проектів договорів англ. мовою;
- супровід угод;
- усні консультації до 60 хв./день.
від 1000 USD
Пакет
«ФУЛСАЙЗ»
(конкретні умови обговорюються у кожному конкретному випадку)
- повний супровід господарської діяльності компанії;
- ведення переговорів з клієнтами та контрагентами;
- супровід угод;
- представництво інтересів компанії у відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування;
- представництво інтересів компанії в суді.
від 3000 USD

[1] Тарифи на послуги можуть відрізнятися в кожному конкретному випадку з урахуванням особливостей і потреб клієнта.

[2] Розрахунки здійснюються в гривні за курсом НБУ на день платежу.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]