Міжнародна реєстрація торгової марки

Вихід на міжнародний ринок — це завжди показник успішності і реалізованості компанії. Однак розширення сфери бізнесу вимагає вирішення нових завдань, що потребує кваліфікованої юридичної допомоги. Одним з таких завдань є представлення вашої торговельної марки міжнародній публіці.

Як відомо, правова охорона торговельної марки обмежується територією тієї країни, де вона зареєстрована. Тому якщо товар або послуга реалізується за кордоном, потрібно пройти реєстрацію в кожній країні, де компанія планує працювати.

Існує декілька способів реєстрації торговельних марок за кордоном:

 • національна реєстрація. Замовник звертається безпосередньо до патентного повіреного кожної країни відповідно до місцевого законодавства;
 • регіональна реєстрація (наприклад, European Union Trademark, Benelux Trademark, the African Regional Intellectual Property Organization (ARIPO) Trademark) діє на території декількох країн одночасно;
 • міжнародна реєстрація за Мадридською угодою. Для цього потрібно звернутися до Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).

Міжнародна реєстрація за Мадридською угодою — це найефективніший спосіб захисту торговельної марки, якщо бізнес виходить на міжнародний рівень

Отримати консультацію

  egberneПо-перше, на сьогодні Мадридську угоду підписали вже 106 учасників, представлених 122 країнами. Ці компанії мають зв’язки з 80% світового ринку.

  По-друге, процедура подання заявки простіша, бо можна зазначити одразу декілька країн, де потрібна охорона торговельної марки. Таким чином, непотрібно шукати патентних повірених у кожній країні.

  По-третє, вартість реєстрації в декількох країнах Мадридської угоди частіш за все менша, аніж національна реєстрація в кожній країні. Більше того, зону охорони торговельної марки можна потім розширити, якщо подати додаткову угоду і оплатити необхідні мита.

  Етапи реєстрації міжнародної торговельної марки:

  • підготовка. Під час неї фахівці ВігоЛекс проконсультують вас щодо оформлення документів для міжнародної реєстрації і оплати мит за подання заявки;
  • безпосереднє подання заявки в Міжнародне бюро ВОІВ через Укрпатент;
  • ВОІВ приймає заявку і протягом наступних 6 місяців направляє запити в усі патентні відомства заявлених країн; строк проведення експертизи залежить від країни і найчастіше становить від 12 до 18 місяців;
  • за відсутності підстав для відмови інформація публікується у відкритому Реєстрі міжнародних реєстрацій торговельних марок. Після цього заявлена ТМ вважається зареєстрованою в кожній із зазначених держав

  Як і в Україні, свідоцтво про реєстрацію торговельної марки діє 10 років з можливістю продовження на такий самий термін.

  Іноді трапляються ситуації, коли заявнику відмовляють в реєстрації в одній з країн. В таких випадках не варто впадати у відчай: завдяки своєму досвіду і багаторічній співпраці з іноземними колегами юристи ВігоЛекс допоможуть виправити ситуацію.

  Безумовно, міжнародна реєстрація торговельної марки — це простий і порівняно дешевий спосіб убезпечити себе від потенційних претензій на знак для товарів і послуг з боку третіх осіб. Але як і будь-яка інша юридична процедура, вона вимагає правильного і своєчасного оформлення всіх документів. Це може вплинути на строки реєстрації, а в деяких випадках — і на ваш пріоритет перед іншими заявниками. Тут ви завжди можете розраховувати на професіоналізм юристів ВігоЛекс.

  Чому Vigolex

  proffesional

  Професійні

  Фахівці команди VigoLex мають багаторічний досвід та унікальні знання у сфері ІТ-права, онлайн- та офлайн-казино, а також в інших сферах високоризикованого бізнесу та електронної комерції.

  creatives

  Креативні

  Для нас не існує стандартних рішень і традиційних підходів: кожне завдання унікальне та потребує врахування всіх особливостей та підводних каменів.

  Гнучкі

  Ми не боїмося нових викликів та готові удосконалюватися відповідно до вимог часу та потреб Клієнта.

  responsibility

  Відповідальні

  Ми розуміємо, що клієнта цікавить не процес, а результат. Результат клієнта – наша репутація.

  Наша команда

  Ганна Буяджи
  Ганна Буяджи
  Керуючий партнер
  Детальніше
  Сергій Буяджи
  Сергій Буяджи
  Партнер
  Детальніше
  Олександр Гольбарт
  Олександр Гольбарт
  Партнер, керівник практики з питань кримінального права і процесу
  Детальніше
  Геннадій Чебанов
  Геннадій Чебанов
  Керівник практики з питань франчайзингу і роботи з публічними особами (РЕР)
  Детальніше
  Володимир Кочетков
  Володимир Кочетков
  Старший юрист з практики IT-права
  Детальніше
  Сніжана Ткачук
  Сніжана Ткачук
  Юрист
  Детальніше

  Отримати консультацію

   +38 097 215 66 70