ENRUUA

Міжнародна реєстрація торговельної марки

Вихід на міжнародний ринок – це завжди показник успішності і реалізованості компанії. Однак, з розширенням сфери ведення бізнесу з’являються і нові задачі, для розв’язання яких потрібна кваліфікована юридична допомога. Однією з таких задач може стати представлення вашої торговельної марки міжнародній публіці. Загальновідомим є факт, що правова охорона торговельної марки обмежується територією тієї країни, в якій вона зареєстрована.

Якщо товар або послуга реалізується за кордоном, то рекомендується виконати реєстрацію в кожній країні, де планується здійснювати діяльність.

Існує кілька способів реєстрації торгових марок за кордоном:

 • національна реєстрація – замовник звертається безпосередньо до патентного повіреного кожної країни відповідно до місцевого законодавства;
 • регіональна реєстрація мається на увазі дія на території декількох країн одночасно (наприклад, European Union Trademark, Benelux Trademark, the African Regional Intellectual Property Organization (ARIPO) Trademark);
 • міжнародна реєстрація – реєстрація торговельної марки за Мадридською угодою, яка здійснюється за допомогою звернення до Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

Міжнародна реєстрація за Мадридською угодою є найбільш   ефективним способом захисту торговельної марки при виході бізнесу на міжнародний рівень

По-перше, на сьогодні Мадридська угода підписана 106 учасниками, які представлені 122 країнами, а загальна частка світової торгівлі, у яку входять учасники, становить 80%.

По-друге, процедура подачі заявки спрощена тим, що в ній може бути заявлено відразу кілька країн, в яких необхідна охорона торговельної марки. Таким чином, немає необхідності в пошуку патентних повірених в кожній країні.

І, по-третє, вартість реєстрації в декількох країнах Мадридської угоди, найчастіше вимагає менше фінансових витрат, аніж національна реєстрація в кожній країні. Більше того, в подальшому за потреби можна розширити охорону торговельної марки шляхом подачі додаткової угоди і оплати необхідних мит.

Етапи реєстрації міжнародної торгової марки:

 • підготовка – включає консультацію фахівців ВігоЛекс з оформлення необхідних документів для міжнародної реєстрації і оплату відповідних мит за подачу заявки;
 • безпосереднє подання заявки в Міжнародне бюро ВОІВ (Всесвітня організація інтелектуальної власності) через Укрпатент;
 • ВОІВ приймає заяву і протягом наступних 6 місяців направляє запит в усі патентні відомства заявлених країн; строк проведення експертизи може коливатися в залежності від країни і становить приблизно від 12 до 18 місяців;
 • у разі відсутності підстав для відмови, інформація публікується у відкритому реєстрі міжнародних реєстрацій торговельних марок і заявлена ​​торговельна марка вважається зареєстрованою у кожній із зазначених держав; як і в Україні, свідоцтво про реєстрацію торгової марки діє 10 років з можливим продовженням на такий же період.

Іноді все ж бувають ситуації відмови в реєстрації в одній з країн. У таких випадках не варто впадати у відчай, тому що завдяки досвіду і надійному співпраці із іноземними колегами, юристи ВігоЛекс можуть допомогти виправити ситуацію.

Безсумнівно, міжнародна реєстрація торговельної марки – це простий і порівняно дешевий спосіб убезпечити себе від потенційних претензій на знак на товари та послуги з боку третіх осіб. Як і будь-яка інша юридична процедура, вона вимагає правильного і своєчасного оформлення всіх документів, що може вплинути на строки реєстрації, а в деяких випадках і на пріоритетне право перед іншими заявками. І в цьому завжди можна розраховувати на професіоналізм юристів ВігоЛекс.

Отримати консультацію

Даю згоду на обробку моїх персональних данних

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]