Реєстрація компаній в іноземних юрисдикціях

Основою будь-якого бізнесу є ідея, яка за грамотної та продуманої реалізації приносить як прибуток і задоволення власникам, так і користь суспільству.

Коли концепція бізнесу зрозуміла і визначено напрями його розвитку, настає час обрати форму ведення бізнесу і юрисдикцію його доміцілія

Стосовно форми ведення бізнесу потрібно вирішити, створюється юридична особа або ж реєструється індивідуальний підприємець. А якщо створюється юридична особа — який буде вид підприємства.

Найпопулярнішим і оптимальним для малого і середнього бізнесу підприємством незалежно від юрисдикції є товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ, назви в інших країнах: LTD, GmbH, SARL тощо). Вимоги законодавства різних держав до кількості засновників, розміру статутного капіталу, резидентності директора, ведення бухгалтерського обліку можуть відрізнятися, але суть ТОВ універсальна.

Засновники (учасники) відповідають за зобов’язаннями товариства виключно в межах свого внеску. Тобто, на відміну від індивідуального підприємця, якому за борги можуть накласти стягнення на майже будь-яке майно, учасник такого товариства ризикує тільки тим внеском, що зробив до статутного капіталу.

Звичайно ж, товариство з обмеженою відповідальністю підходить не для всіх видів діяльності: існують випадки, коли законодавство вимагає створення виключно акціонерного товариства.

Команда ВігоЛекс дала старт не одному бізнесу і точно знає, як правильно вибрати організаційно-правову форму і попередити будь-які ризики для новоствореного бізнесу.

Не менш важливим, а іноді й вирішальним є вибір юрисдикції для реєстрації компанії. Тут потрібно врахувати кілька аспектів:

  • вид діяльності (розробка ІТ-продуктів, гральний бізнес, надання інформаційних послуг, інвестиційний бізнес);
  • де буде здійснюватися діяльність і де знаходяться основні клієнти/споживачі;
  • з якою державою в засновників є фактичні економічні та ділові зв’язки (для відповідності вимог до сабстансу);
  • політична, економічна і правова стабільність держави;
  • респектабельність юрисдикції;
  • система оподаткування, ставки корпоративного податку, ПДВ, податку на виведений капітал, можливість уникнути подвійного оподаткування з іншими державами;
  • форми ведення бізнесу в державі реєстрації, розмір статутного капіталу, склад учасників компанії (фізичні, юридичні особи), особливості бухгалтерського обліку та фінансової звітності, вартість обслуговування операційної діяльності.

Варто зазначити, що мода на створення компаній в класичних офшорних зонах давно скінчилася. Для бізнесу зараз важливі репутація та довіра клієнтів, а податкове навантаження можна значно знизити завдяки грамотному податковому структуруванню.

Також треба враховувати, що в усьому світі стає жорсткішим законодавство щодо КІКів (контрольованих іноземних компаній) і до реєстрації компаній додалися суттєві вимоги згідно з планом БЕПС. Це означає прискіпливу увагу податкових органів до діяльності компанії. Неправильний вибір юрисдикції без знання всіх нюансів правового регулювання може поставити під загрозу як сам бізнес, так і добробут власників.

Юристи ВігоЛекс допомагають клієнтам правильно обрати юрисдикцію для реєстрації бізнесу з урахуванням усіх аспектів і особливостей, що дозволяє уникнути невиправданих ризиків та вести діяльність законно і вигідно.

5

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70