Реєстрація ІТ-компаній

Коли бізнесмен або ІТ-фахівець замислюється про реєстрацію (відкриття) ІТ-компанії, виникає ціла низка питань:

  1. Що таке ІТ-компанія і чим вона істотно відрізняється від «звичайної» компанії?
  2. У якій юрисдикції краще зареєструвати ІТ-компанію?
  3. Яка система оподаткування ІТ-компанії?
  4. Як краще відкривати — самостійно чи за допомогою юристів?

ІТ-компанія за своєю правовою природою нічим не відрізняється від «звичайної» компанії, тому процедура її реєстрації є такою ж, як для будь-якої юридичної особи, створеної у відповідній правовій формі (товариство з обмеженою відповідальністю, акціонерне товариство, товариство з додатковою відповідальністю або їх аналоги в інших країнах). Головна відмінність ІТ-компанії від усіх інших — це мета її діяльності: отримання прибутку від бізнесу в сфері ІТ-технологій: створення різних даних, управління ними та обробки даних за допомогою комп’ютера або іншої обчислювальної техніки.

1.1 1024x572 1

Реєстрація компанії для ведення ІТ бізнесу це багатоетапний процес, який включає в себе роботи по вибору юрисдикції і форми організаційної діяльності, опрацювання податкового планування і отримання необхідних ліцензій.

Отримати консультацію

    Вже на початковому етапі потрібно знати, де саме і в якій формі вигідніше відкривати компанію і яку систему оподаткування краще використовувати. В світлі останніх світових тенденцій щодо деофшоризації залишилися в минулому стандартні рішення про реєстрацію компаній в країнах з низькоподатковим режимом. Тепер це може, як мінімум, створити проблеми з відкриттям банківських рахунків, подальшими розрахунками і веденням господарської діяльності. На жаль, далеко не всі стежать за останніми змінами в правовому регулюванні ЄС, США і України і не знають про можливі негативні наслідки реєстрації компанії в «неправильній» юрисдикції для фірми і бізнесу загалом.

    При виборі юрисдикції для відкриття компанії треба враховувати низку нюансів:

    • резиденти яких країн будуть основними контрагентами компанії;
    • на який ринок розраховані продукти ІТ-компанії;
    • хто є кінцевим споживачем;
    • податковими резидентами якої країни є учасники (бенефіціарні власники) компанії;
    • де компанія планує мати свій офіс і основну частину співробітників, так званий сабстанс (substance);
    • яка система оподаткування буде максимально вигідною для цього виду бізнесу (загальна, спрощена) тощо.

    Без точної відповіді на ці питання дуже легко помилитися при виборі юрисдикції, і створивши компанію, зіткнутися з щоденними проблемами з веденням бізнесу. Саме тому рекомендовано звертатися до фахівців, а не займатися самодіяльністю.

    Команда ВігоЛекс спеціалізується не тільки на ІТ-праві, але й на тонкощах податкового законодавства України та інших країн, щоб, враховуючи особливості та потреби клієнта, допомогти йому вибрати максимально вигідну юрисдикцію для відкриття ІТ-компанії, правильно оформити та подати документи, а також максимально швидко запустити бізнес-процеси.

    Якщо говорити про створення ІТ-компаній в Україні, то найчастіше їх юридично реєструють у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі або Одесі, адже саме в цих містах зосереджена левова частка ІТ-фахівців. При цьому їхня кількість постійно зростає, як і число самих фірм. Так, на кінець 2019 року загальна кількість ІТ-компаній в Україні перевищила 1600.

    Отримати консультацію

      +38 097 215 66 70