pomazanov

Андрій Помазанов

Партнер

 

5.05.2023

Відкриття компанії у Сполучених Штатах Америки (США) – це прекрасний спосіб розширити свій бізнес за кордоном або почати «нове життя»  у країні, про яку багато хто мріяв з дитинства.

Сьогодні ми спробуємо надати відповіді на деякі питання потенційних інвесторів, яких цікавить започаткування нового бізнесу у США.

У США є декілька форм існування бізнесу, які можна обрати для ефективного функціонування бізнесу. Правильно обрана структура бізнесу у США безпосередньо впливатиме не тільки на процедуру реєстрації компанії та перелік необхідної документації, але і на здатність підприємця отримати бажаний прибуток, розміри майбутніх податків, а також на рівень особистої відповідальності власника.

Пропонуємо разом ознайомитися з найпоширенішими видами форм господарювання у США:

  • «Sole proprietorship» – це, по суті, аналог фізичної особи-підприємця, для створення якого не потрібно проходити складаних процедур реєстрації, як для будь-якого іншого виду бізнесу.Індивідуальні підприємці не утворюють окремої господарської одиниці. Це означає, що ваші бізнес-активи та пасиви не відокремлені від ваших особистих активів і пасивів, а за борги та зобов’язання бізнесу ви особисто відповідаєте у повному об’ємі.
  • «Partnership» – партнерство – це найпростіша структура для спільного володіння бізнесом двох або більше людей. Існує два поширених види партнерств: обмежені партнерства (LP) і партнерства з обмеженою відповідальністю (LLP). LP мають лише одного генерального партнера з необмеженою відповідальністю, а всі інші партнери мають обмежену відповідальність. Прибуток партнерів у такому бізнесі вказується у особистих податкових деклараціях, а генеральний партнер також відповідає за оподаткування спільного підприємства. LLP схожі на товариства з обмеженою відповідальністю, але надають обмежену відповідальність кожному власнику. LLP захищає кожного партнера від боргів перед партнерством, одні партнери не несуть відповідальності за дії інших партнерів.
  • «Limited Liability Company (LLC)» – товариство з обмеженою відповідальності є найбільш розповсюдженою формою ведення бізнесу не тільки у США, але і у багатьох інших країнах світу, адже LLC захищає вас від особистої відповідальності в більшості бізнес-процесів, залишає у безпеці ваші особисті активи і фінанси. При утворенні бізнесу у формі LLC ви можете не переживати за ваш автомобіль, будинок або банківські рахунки. LLC дає можливість розподілити прибутки на ваш особистий дохід без сплати корпоративних податків.
  • «Corporation» – корпорація, яку у США часто називають «C-Corporation» (за назвою найбільш поширеної форми існування корпорацій), є юридичною особою, яка є окремою від своїх власників. Корпорації, як окрема бізнес-структура, можуть отримувати прибуток, оподатковуватися та нести юридичну відповідальність. Корпорації пропонують своїм власникам найбільш ефективний захист від особистої відповідальності, але вартість створення корпорації є значно вищою, ніж інші форми бізнесу, а процедура є значно складнішою. Корпорації мають повністю незалежне життя, відокремлене від своїх акціонерів. Якщо акціонер залишає компанію або продає свої акції, «C-Corporation» може продовжувати вести бізнес відносно стабільно. Корпорації мають перевагу, коли йдеться про залучення капіталу, оскільки вони можуть залучати кошти шляхом продажу акцій.

pexels zoe pappas 940829

Чи є можливість відкрити бізнес в Америці для нерезидента?

У переважній більшості штатів, не існує жодних обмежень на реєстрацію, володіння та управління компанією, створеною іноземцем у США. Більше того, процедура створення компанії іноземним громадянином у США є ідентичною, як і для резидента США. Тому абсолютно не обов’язково бути громадянином США або мати «Green Card», щоб розпочати свій бізнес за океаном.

Процедура відкриття компанії у США

Відкриття компанії в США може бути як складним, так і простим завдання одночасно. Є багато речей, які слід враховувати на початку, наприклад, який тип компанії створити, у якому штаті реєструватися, а також які правила і закони існують у тому чи іншому штаті. Процес створення компанії в США умовно можна поділити на декілька кроків. 

Крок 1: Обираємо форму господарювання для створення компанії

З переліком основних форм господарювання у США ми ознайомились вище, але, нажаль, не всі форми зможуть підійти нерезидентам, які планують організувати бізнес у США з-за кордону, акціонери без громадянства США можуть вибрати між «Limited Liability Company (LLC)» або «C-Corporation».

«C-Corporation» пропонує захист від обмеженої відповідальності та існує окремо від своїх власників або акціонерів.  До цього типу суб’єктів підприємницької діяльності висуваються високі державні вимоги та здійснюється більш прискіпливий державний контроль. До роботи «Limited Liability Company (LLC)» державні органи США ставляться менш прискіпливо, а реєстрація є більш зручною для засновників-іноземців.

Спеціалісти «VigoLex» зможуть надати якісну правову консультацію щодо бажаної форми відкриття та ведення бізнесу у США.

Крок 2: Обираємо штат

Коли ви відкриваєте компанію в Сполучених Штатах, рішення про те, в якому штаті реєструвати компанію, має основне значення. Це рішення визначає правила та податки, яких має дотримуватися ваша компанія. 

Найкращий спосіб прийняти це рішення – врахувати конкретні потреби вашого бізнесу. Наприклад, якщо ви плануєте мати фізичний офіс або магазин, вам потрібно буде вибрати штат, який дозволяє комерційну діяльність. Або, якщо ви хочете скористатися певними податковими пільгами, ви можете вибрати штат, де немає податку на прибуток або, наприклад, штат, який є більш толерантним до засновників-нерезидентів.

Крок 3: Обираємо назву для компанії

Правила вибору та резервування назви для вашої компанії відрізняються залежно від структури компанії та штату, у якому ви збираєтеся вести бізнес.

Адвокати «VigoLex» перевірять наявність назви вашої компанії серед вже існуючих бізнесів. Якщо інша компанія вже використовує бажану назву або дуже схожа, обраний вами штат може не дозволити реєстрацію компанії. Одночасно із назвою ми радимо також перевірити доступність URL-адреси вибраної назви компанії та негайно зареєструвати доменне ім’я. Навіть якщо ви спочатку не плануєте мати веб-сайт для своєї компанії, ви повинні переконатися, що його створення можливо згодом. Це також дозволить убезпечити ваш бізнес від створення веб-сайту із цим доменним іменем іншими особами у майбутньому.  При реєстрації «LLC» та «C-Сorporations» повинні бути дотримані певні вимоги у частині відповідності критеріям присвоєння назви. Наприклад, заборонено використовувати будь-які слова, які можуть у майбутньому дати можливість сплутати вашу компанію з державною установою (наприклад, Державний департамент, ФБР тощо).

Крок 4. Наймаємо зареєстрованого агента

Створюючи свою компанію в США, вам потрібно буде призначити зареєстрованого агента. Це особа, яка проживає в штаті, у якому ви бажаєте вести бізнес, або компанія, якій дозволено вести бізнес у цьому штаті. Вони приймають важливі юридичні та податкові документи від імені вашого бізнесу та доступні протягом усього робочого дня. Вони також відповідають за відстеження будь-яких змін у статусі вашої компанії та повідомляють вас про них.

Крок 5: Подаємо заявку на реєстрацію компанії

Щоб подати заявку на реєстрацію компанії, потрібно буде заповнити необхідні документи та подати їх до відповідного органу у обраному штаті. Конкретні форми та процедури відрізнятимуться залежно від штату та структури майбутньої компанії, тому спеціалісти «VigoLex» обов’язково перевіряють необхідну додаткову інформацію.

Крок 6. Подаємо заявку на FEIN (федеральний ідентифікаційний номер роботодавця)

Після реєстрації нової компанії у вибраному штаті настав час подати заявку на федеральний ідентифікаційний номер роботодавця або FEIN – дев’ятизначний номер, який використовується для ідентифікації підприємств для цілей оподаткування.

Крок 7. Налаштовуємо фізичну поштову адресу в США та відкриваємо банківський рахунок

Відкриваючи бізнес у США, потрібно буде мати фізичну поштову адресу. Одним із можливих варіантів вирішення даного питання може бути поштова скринька у місцевому відділенні UPS або відділенні іншої поштової служби.

Інший спосіб отримати фізичну поштову адресу в США – відкрити фізичний офіс у штаті, де компанію планує здійснювати свою діяльність. Якщо ж відкриття фізичного офісу не входить у найближчі плани, то ми зробимо все можливе, щоб надати оптимальний варіант вирішення питання наявності фізичної адреси у США.

Звичайно, що жодне підприємство у США не може існувати без банківського рахунку. Щоб відкрити банківський рахунок для новоутвореної компанії у США, потрібно буде вказати назву компанії, FEIN і фізичну поштову адресу, а також копії статутних документів компанії. Після відкриття банківського рахунку, компанія стає повністю готовою до ведення бізнесу та отримання прибутків.

Строки реєстрації компанії

Відкриття бізнесу у Сполучених Штатах Америки, у середньому, займає від двох до чотирьох тижнів залежно від обраної форми господарювання та штату реєстрації.

Також, не слід забувати про останню стадію – відкриття банківського рахунку, яка може дещо затримати початок діяльності новоутвореної компанії, але при правильному підході до вибору банківської установи та при якісній підготовці пакету документів можна не тільки дозволити цьому процесу пройти швидко, але і навіть без особистої присутності власника компанії.

Задля отримання більш детальної інформації, Ви можете звернутися до команди юридичної фірми «VigoLex». Ми із задоволенням допоможемо Вам відкрити новий бізнес!