Ліцензія на лотерею

Багато людей у всьому світі мріють виграти багатомільйонний джекпот, беручи участь в лотереях. Лотерея – повністю заснована на випадковості азартна гра, результат якої не залежить від знань, навичок і досвіду гравця, і потенційно збагатитися може будь-хто. Учасник стає переможцем, якщо генератор випадкових чисел видасть цифри, зазначені у його білеті, як в паперовому, так і в електронному.

Лотереї були і залишаються одним з найпопулярніших видів гемблінгу. Залученість людей у всьому світі – колосальна, особливо тому, що активно розвивається онлайн-сегмент. Це зобов’язує операторів вести соціально відповідальний бізнес та робити гру безпечною для суспільства

У багатьох, зокрема, європейських країнах лотереї дозволені і проводяться за наявності ліцензії. У Великобританії, Італії, Франції, Австрії, Угорщині, Бельгії, Болгарії, Естонії та інших країнах успішно функціонують національні лотереї. Також дуже популярні пан-європейські лотереї, в які грають громадяни відразу декількох країн ЄС (EuroMillions, EuroJackpot і Vikinglotto). Традиційно найбільші призи розігрують американські лотереї, де суми джекпотів досягають 1,5 мільярда доларів.

Що стосується України, ситуація з лотереєю тут дуже цікава: вона зовсім не визнаються азартною грою, у той же час відповідаючи всім її ознаки.

Існує декілька видів лотерей:

 1. моментальна лотерея – інформація про те, виграшний білет чи ні, закладається вже на етапі випуску, у вигляді набору цифр або картинок. Тобто гравець знає про те, чи став його білет щасливим, відразу ж після покупки. Мінус таких лотерей у тому, що розігруються досить невеликі суми, і зірвати куш дуже складно;
 2. тиражна лотерея – розіграш проводиться у певний час і під час купівлі білета дізнатися його результат неможливо. Як правило, розіграш проводиться у прямому ефірі на телебаченні або ж онлайн в Інтернеті;
 3. онлайн-лотерея – грати можна як на сайтах, так і в мобільних додатках. Онлайн-лотереї пропонують стандартні ставки (індивідуальний білет), ігри в синдикаті (гра з кількома учасниками) і комбо-ставки (стандартний білет + ставка в синдикаті).

У сучасних умовах найвигідніше працювати на онлайн-ринку, який не обмежується територією однієї держави, доступний 24/7 і дозволяє клієнтам грати, не виходячи з дому. Традиційно для створення онлайн-лотереї команда ВігоЛекс пропонує ліцензії Мальти, Кюрасао і Гібралтару. Юристи ВігоЛекс мають досвід отримання гральних ліцензій у різних юрисдикціях і зможуть допомогти підприємцям-початківцям запустити легальний бізнес.

Крім отримання ліцензії у найбільш вигідній юрисдикції, бізнесу потрібно вирішити ще багато питань:

 • розробити бізнес-стратегію;
 • зібрати команду професіоналів;
 • відкрити банківські рахунки та/або підключитися до платіжних систем;
 • розробити софт (сайт або мобільний додаток);
 • скористатися ліцензованими послугами генерації випадкових чисел;
 • підготувати всі необхідні документи, політики, публічні оферти;
 • організувати бухгалтерське обслуговування і маркетинг.

Команда ВігоЛекс вже неодноразово обслуговувала гральний бізнес від моменту виникнення ідеї і до налагодження всіх бізнес-процесів, вирішення усіх юридичних питань. Наш успіх – це успіх наших клієнтів, тому ми зацікавлені допомогти втілити в життя задуми клієнта, але юридично грамотно і з найбільшою вигодою для бізнесу.

Отримати консультацію

  Хоча Закон України «Про регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор і лотерей» не відносить  діяльність з організації та проведення лотерей до азартних ігор, проте отримання ліцензії є обов’язковим відповідно до Закону України «Про державні лотереї України».

  Державним органом, який контролює і регулює роботу лотерей в Україні, є КРАІЛ – Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей.

  Витяг можна отримати, надіславши запит до податкової за місцем реєстрації. Такий запит складається у довільній формі та може бути наданий безпосередньо до податкової (надісланий поштою), або у електронному вигляді через так званий «Електронний кабінет платника» за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/ – сервіс податкової для спрощення надання послуг.

  +38 097 215 66 70