Оформлення прав на об’єкти нерухомості

Оформлення прав на об’єкти нерухомості — це питання, з яким може стикнутися кожен. До прикладу, вашій фірмі необхідно оформити права на земельну ділянку під будівництво або вам потрібно легалізувати прибудову на вашій дачній ділянці — всі подібні випадки вимагають пройти процедуру оформлення і реєстрації прав на той чи інший об’єкт нерухомості.

Команда ВігоЛекс має великий досвід супроводу проєктів різного масштабу в сфері оформлення прав на об’єкти нерухомості та пропонує розібратися у головних нюансах цього процесу.

Навіщо оформлювати права на об’єкт нерухомості?

Головна причина, чому ВігоЛекс рекомендує завжди оформлювати свої права на об’єкти нерухомості, чи то земельна ділянка, чи то самочинне будівництво, — це законна можливість розпоряджатися таким об’єктом. Доки ви не зареєструєте право власності на об’єкт нерухомості та не будете вважатися його власником, ви не матимете законних підстав розпоряджатися їм. А отже, ви не зможете:

 • продати/передати в спадок такий об’єкт;
 • використати його як заставу;
 • провести до нього житлові комунікації тощо.

Також не варто забувати, що у деяких випадках ви можете отримати штраф від перевіряльника: наприклад, за використання неузаконеного об’єкта самочинного будівництва.

Які існують варіанти оформлення прав?

Все залежить від того, про який об’єкт нерухомості йде мова.

До прикладу, уявімо, що вам необхідно оформити права на об’єкт незавершеного будівництва. В такому разі процедура досить проста — вам потрібно підготувати необхідний пакет документів, подати їх держреєстратору в ЦНАП або нотаріусу і отримати рішення про реєстрацію прав на об’єкт незавершеного будівництва.

Розглянемо інший сценарій — вам необхідно зареєструвати права на земельну ділянку. В цьому разі процедура складніша, оскільки вам доведеться:

 • отримати дозвіл на виготовлення проєкту землеустрою для ділянки, замовити виготовлення і погодити проєкт;
 • пройти процедуру надання земельній ділянці кадастрового номеру;
 • підготувати необхідний пакет документів для подання заяви на реєстрацію прав на земельну ділянку.

Тільки після виконання усіх цих процедур ви зможете звернутися до держреєстратора у ЦНАП або нотаріуса для реєстрації ваших прав на земельну ділянку.

Навіщо потрібна допомога юриста?

Як і в будь-якому іншому питанні, вам необхідно звернутися до юриста, якщо ви бажаєте, щоб усе було зроблено швидко, надійно і з найменшим залученням вас до процесу оформлення прав на об’єкт нерухомості.

ВігоЛекс може не лише допомогти оформити ваші права на об’єкт нерухомого майна, а й проконсультувати або надати юридичну допомогу з питань, які можуть супроводжувати процес оформлення прав, наприклад:

 • проконсультувати з податкових аспектів оформлення прав;
 • допомогти з отриманням необхідної дозвільної документації;
 • надати юридичний супровід спорів, що пов’язані з процесом оформлення прав на об’єкт нерухомості.

Команда ВігоЛекс має сформовану високоякісну юридичну експертизу з питань юридичного супроводу процесів оформлення прав на об’єкти нерухомості та буде рада допомогти оформити право власності на вашу земельну ділянку, об’єкт незавершеного будівництва чи перепланування/реконструкцію.

Получить консультацию

  +38 097 215 66 70