Договір SAAS

Програмне забезпечення як послуга (SaaS) — це модель розповсюдження ПЗ, коли постачальник робить програми доступними для користувачів через веб-браузер або додаток, розміщуючи їх на так званій «хмарі».

В цьому випадку користувачі не завантажують і не апгрейдять back-end на своєму пристрої (комп’ютер, смартфон, планшет), не можуть копіювати і поширювати ПЗ, а лише користуються його функціоналом в режимі онлайн. Іншими словами, користувачі працюють з front-end і, відповідно, можуть лише налаштовувати доступ до такого сервісу. SaaS вигідний тим, що, з одного боку, попереджає піратство (неліцензійне використання), а з іншого боку, ПЗ централізовано оновлюється і доступ до нього можливий з будь-якого пристрою.

На практиці виникає чимало питань з приводу юридичного оформлення правовідносин в SaaS, оскільки ПЗ — об’єкт авторського права і охороняється як літературний твір

Отримати консультацію

  договір, змішані договори. Найчастіше SaaS-контракти укладаються як ліцензійні договори, тобто передбачають надання користувачу ліцензії на використання софта постачальника. Цей підхід має право на життя, але з огляду на правову природу SaaS видається не зовсім обґрунтованим.

  В кожному окремому випадку завдання юриста ВігоЛекс — оцінити особливості  проєкту і підібрати оптимальну форму договору, щоб максимально захистити інтереси сторін.

  Наступним важливим моментом, пов’язаним з SaaS, є оподаткування такої діяльності. Власник софта (наприклад, сервісу електронної пошти, маркетплейсу) і клієнт часто знаходяться в різних юрисдикціях, що ускладнює сплату податків. По-перше, необхідно визначити, де сплачуються податки — у країні реєстрації компанії або в країні, де надається послуга. По-друге, деякі держави розглядають SaaS виключно як послугу, а інші — як приклад поставки ПЗ. Відповідно, від цього залежить законодавче регулювання і особливості оподаткування.

  Розібратися у всіх юридичних нюансах допоможуть фахівці компанії ВігоЛекс, які супроводили не один десяток успішних SaaS-проєктів, а також мають експертні знання щодо податкового планування.

  1.4.3 1024x572 1

  Отримати консультацію

   +38 097 215 66 70