Договір SAAS

Програмне забезпечення як послуга (SaaS) — це модель розповсюдження ПЗ, коли постачальник робить програми доступними для користувачів через веб-браузер або додаток, розміщуючи їх на так званій «хмарі».

В цьому випадку користувачі не завантажують і не апгрейдять back-end на своєму пристрої (комп’ютер, смартфон, планшет), не можуть копіювати і поширювати ПЗ, а лише користуються його функціоналом в режимі онлайн. Іншими словами, користувачі працюють з front-end і, відповідно, можуть лише налаштовувати доступ до такого сервісу. SaaS вигідний тим, що, з одного боку, попереджає піратство (неліцензійне використання), а з іншого боку, ПЗ централізовано оновлюється і доступ до нього можливий з будь-якого пристрою.

На практиці виникає чимало питань з приводу юридичного оформлення правовідносин в SaaS, оскільки ПЗ — об’єкт авторського права і охороняється як літературний твір

Отримати консультацію

  договір, змішані договори. Найчастіше SaaS-контракти укладаються як ліцензійні договори, тобто передбачають надання користувачу ліцензії на використання софта постачальника. Цей підхід має право на життя, але з огляду на правову природу SaaS видається не зовсім обґрунтованим.

  В кожному окремому випадку завдання юриста ВігоЛекс — оцінити особливості  проєкту і підібрати оптимальну форму договору, щоб максимально захистити інтереси сторін.

  Наступним важливим моментом, пов’язаним з SaaS, є оподаткування такої діяльності. Власник софта (наприклад, сервісу електронної пошти, маркетплейсу) і клієнт часто знаходяться в різних юрисдикціях, що ускладнює сплату податків. По-перше, необхідно визначити, де сплачуються податки — у країні реєстрації компанії або в країні, де надається послуга. По-друге, деякі держави розглядають SaaS виключно як послугу, а інші — як приклад поставки ПЗ. Відповідно, від цього залежить законодавче регулювання і особливості оподаткування.

  Розібратися у всіх юридичних нюансах допоможуть фахівці компанії ВігоЛекс, які супроводили не один десяток успішних SaaS-проєктів, а також мають експертні знання щодо податкового планування.

  1.4.3 1024x572 1

  Чому Vigolex

  proffesional

  Професійні

  Фахівці команди VigoLex мають багаторічний досвід та унікальні знання у сфері ІТ-права, онлайн- та офлайн-казино, а також в інших сферах високоризикованого бізнесу та електронної комерції.

  creatives

  Креативні

  Для нас не існує стандартних рішень і традиційних підходів: кожне завдання унікальне та потребує врахування всіх особливостей та підводних каменів.

  Гнучкі

  Ми не боїмося нових викликів та готові удосконалюватися відповідно до вимог часу та потреб Клієнта.

  responsibility

  Відповідальні

  Ми розуміємо, що клієнта цікавить не процес, а результат. Результат клієнта – наша репутація.

  Наша команда

  Ганна Буяджи
  Ганна Буяджи
  Керуючий партнер
  Детальніше
  Сергій Буяджи
  Сергій Буяджи
  Партнер
  Детальніше
  Олександр Гольбарт
  Олександр Гольбарт
  Партнер, керівник практики з питань кримінального права і процесу
  Детальніше
  Геннадій Чебанов
  Геннадій Чебанов
  Керівник практики з питань франчайзингу і роботи з публічними особами (РЕР)
  Детальніше
  Володимир Кочетков
  Володимир Кочетков
  Старший юрист з практики IT-права
  Детальніше
  Сніжана Ткачук
  Сніжана Ткачук
  Юрист
  Детальніше

  Отримати консультацію

   +38 (068) 520-88-88