ENRUUA

Договір SAAS

Програмне забезпечення як послуга (SaaS) – це модель розповсюдження програмного забезпечення (ПЗ), у якій постачальник робить програми доступними для користувачів через веб-браузер або додаток, розміщуючи програми на так званій «хмарі».

Його користувачі не завантажують і не апгрейдят back-end на своєму пристрої (комп’ютер, смартфон, планшет), не можуть його копіювати і поширювати, а тому лише користуються функціоналом ПЗ в режимі онлайн. Користувачі працюють з front-end і, відповідно, можуть здійснювати налаштування, пов’язані з доступом до такого сервісу. SaaS вигідна тим, що, з одного боку, попереджає піратство (неліцензійне використання), а, з іншого боку, ПЗ централізовано оновлюється і доступ можливий з будь-якого пристрою.

На практиці виникає чимало питань з приводу юридичного оформлення правовідносин в SaaS, оскільки ПЗ – об’єкт авторського права і охороняється як літературний твір

Зустрічається безліч варіантів – договір про надання послуг, договір найму, ліцензійний договір, змішані договори. Причому, найбільше SaaS контрактів укладаються як ліцензійні договори і передбачають надання користувачу ліцензії на використання софта постачальника. Цей підхід має право на життя, але все ж, з огляду на правову природу SaaS, він видається не зовсім обґрунтованим.

У кожному окремому випадку завдання юриста ВігоЛекс – оцінити особливості проекту і підібрати найбільш оптимальну договірну конструкцію, щоб максимально захистити інтереси сторін.

Наступним важливим моментом, пов’язаним з SaaS, є оподаткування такої діяльності. Власник софта (наприклад, сервісу електронної пошти, маркетплейсу) і клієнт часто знаходяться в різних юрисдикціях, що ускладнює сплату податків. По-перше, необхідно визначити, де сплачуються податки (у країні реєстрації компанії або в країні, куди надається послуга). По-друге, деякі держави розглядають SaaS виключно як послугу, а інші – як приклад поставки ПЗ. Відповідно, від цього залежить законодавче регулювання і особливості оподаткування.

Розібратися у всіх юридичних нюансах допоможуть фахівці компанії ВігоЛекс, які супроводили не один десяток успішних SaaS-проектів, а також мають хорошу експертизу у податковому плануванні.

Отримати консультацію

Даю згоду на обробку моїх персональних данних

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]