Розробка торговельних марок

У сучасному світі бренди стають могутньою зброєю конкуренції, інструментом створення ділової репутації та формування довіри споживачів. Вони висвітлюють місію бізнесу і уособлюють корпоративний потенціал. Інтерес до марочного капіталу виникає все у більшої кількості фахівців, які раніше дивилися лише в бік рентабельності і виробництва.

Реагуючи на попит клієнтів і маючи значний практичний досвід в питаннях реєстрації торговельних марок, ВігоЛекс включила до свого переліку також послуги з розробки торговельних марок. Для цього компанія залучає креативних дизайнерів та інших спеціалістів, що працюють в цьому напрямку.

Торгова марка, або ж логотип, – це перша точка дотику клієнта з вашим брендом.

Починаючи процес створення торговельної марки, необхідно:

  1. визначитися з асортиментом товарів або послуг, які будуть позначатися торговельною маркою. Наприклад, для юридичної компанії більш відповідним є словесне вираження, а для ювелірних прикрас – графічний знак. Також, в Україні, як і в більшості країн світу, існує Міжнародний класифікатор товарів і послуг, який використовується для реєстрації торговельних марок. Тут можна ознайомитися з переліком товарів і послуг, згрупованих за галузями. Всього позначено 45 класів: з 1 по 34 розміщені товари, а з 35 по 45 – послуги.
  2. визначити територіальне охоплення потенційних споживачів: місцевий, національний, міжнародний рівень. Цей етап є важливим, тому що якщо використання торговельної марки передбачається і в інших країнах, необхідно враховувати особливості менталітету, вірувань, способу життя таких споживачів. Те, що в одній країні сприймається позитивно, в іншій країні може викликати негативний відгук.
  3. будь-якими способами уникати схожості об’єкта інтелектуальної власності з уже існуючими. Така помилка як схожість з брендом іншої компанії, може позначитися не тільки на іміджі бізнесу, а й поставить під загрозу успішну реєстрацію торговельної марки.

З метою уникнення таких ризиків, командою юристів ВігоЛекс проводиться попередній пошук, який дозволяє відібрати найбільш приваблтві комерційні ідеї і переконатися в тому, що на ринку відсутні схожі торговельні марки.

Ще одним аспектом в розробці торговельних марок є вибір остаточного варіанту позначення. У деяких випадках вибір одного варіанта може бути недоцільним рішенням. Наприклад, якщо розроблені макети об’єднані одним задумом, то їх можна використовувати в якості серії для маркування різної продукції, що дозволить зберегти фірмовий стиль компанії.

Реєстрація торгової марки захистить вас від посягань третіх сторін і буде головним інструментів у боротьбі з плагіатом.

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70