Спершу можна подумати, що в договорі оренди достатньо лише вказати істотні умови, передбачені законодавством. Однак, виходячи з досвіду роботи з такими договорами, юристи ВігоЛекс виділяють велику кількість аспектів, які в майбутньому дозволяють уникнути конфліктних ситуацій між сторонами, а саме:
Переконатися в законності правовстановлюючих документів недостатньо. Важливо також перевірити предмет оренди на наявність заборон і обтяжень, тому що права третіх осіб на об’єкт нерухомості можуть стати підставою для визнання договору недійсним.
По-перше, право суборенди повинно бути прямо передбачено в первинному договорі оренди, а по-друге, слід пам’ятати, що права суборендаря припиняються з моменту припинення дії основного договору. Тому важливо попередньо визначити наслідки такого припинення.
Плата за користування об’єктом оренди включає також плату за користування земельною ділянкою, на якій знаходиться нерухомість. У договорі слід прямо прописувати умови користування земельною ділянкою. Ще один важливий момент – як здійснюється оплата: у національній валюті або із застосуванням грошового еквівалента в іноземній валюті. Коливання курсу валют належить до комерційних ризиків, тому варто двічі обміркувати, яку валюту договору обрати.
- Цільове призначення об’єкта оренди
Власник житлового будинку або квартири не може здавати в оренду такі приміщення для комерційних або виробничих потреб, тому слід уважно ознайомитися з класифікацією об’єкта нерухомості.
- Оплата комунальних послуг та інші додаткові витрати
До цього розділу слід підійти досить скрупульозно і прописати детально кожен пункт витрат і відповідальність за оплату.
Часто перед тим, як заселитися, орендарю доводиться провести певні ремонтні роботи. У цьому випадку дуже важливо передбачити в договорі покрокову інструкцію узгодження процедури виконання та оплати таких робіт.
- Припинення договору оренди офісу
Підстави для припинення можуть різні і важливо прописати можливі варіанти розірвання договору детально і зрозуміло. Тут варто звернути увагу на можливість односторонньої відмови від договору з попереднім повідомленням іншої сторони, без обов’язкового відшкодування неустойки, пов’язаної з таким припиненням. Крім того, важливо позначити умови пролонгації договору.