Підготовка договорів оренди офісу

Одним з головних питань для бізнесу є вибір офісного приміщення для ведення підприємницької діяльності. Найчастіше через відсутність фінансової можливості придбати власне приміщення, підприємці орендують офіси.

Перш ніж взяти (або надати) майно в оренду, слід ґрунтовно вивчити основні вимоги до договору оренди – документу, в якому фіксуються основні права і обов’язки сторін – орендодавця і орендаря.

Багато хто недооцінює роль та значення договору оренди, безпідставно вважаючи, що це лише формальність

Спершу можна подумати, що в договорі оренди достатньо лише вказати істотні умови, передбачені законодавством. Однак, виходячи з досвіду роботи з такими договорами, юристи ВігоЛекс виділяють велику кількість аспектів, які в майбутньому дозволяють уникнути конфліктних ситуацій між сторонами, а саме:

  • Повноваження орендодавця

Переконатися в законності правовстановлюючих документів недостатньо. Важливо також перевірити предмет оренди на наявність заборон і обтяжень, тому що права третіх осіб на об’єкт нерухомості можуть стати підставою для визнання договору недійсним.

  • Суборенда

По-перше, право суборенди повинно бути прямо передбачено в первинному договорі оренди, а по-друге, слід пам’ятати, що права суборендаря припиняються з моменту припинення дії основного договору. Тому важливо попередньо визначити наслідки такого припинення.

  • Орендна плата

Плата за користування об’єктом оренди включає також плату за користування земельною ділянкою, на якій знаходиться нерухомість. У договорі слід прямо прописувати умови користування земельною ділянкою. Ще один важливий момент – як здійснюється оплата: у національній валюті або із застосуванням грошового еквівалента в іноземній валюті. Коливання курсу валют належить до комерційних ризиків, тому варто двічі обміркувати, яку валюту договору обрати.

  • Цільове призначення об’єкта оренди

Власник житлового будинку або квартири не може здавати в оренду такі приміщення для комерційних або виробничих потреб, тому слід уважно ознайомитися з класифікацією об’єкта нерухомості.

  • Оплата комунальних послуг та інші додаткові витрати

До цього розділу слід підійти досить скрупульозно і прописати детально кожен пункт витрат і відповідальність за оплату.

  • Ремонт в приміщенні

Часто перед тим, як заселитися, орендарю доводиться провести певні ремонтні роботи. У цьому випадку дуже важливо передбачити в договорі покрокову інструкцію узгодження процедури виконання та оплати таких робіт.

  • Припинення договору оренди офісу

Підстави для припинення можуть різні і важливо прописати можливі варіанти розірвання договору детально і зрозуміло. Тут варто звернути увагу на можливість односторонньої відмови від договору з попереднім повідомленням іншої сторони, без обов’язкового відшкодування неустойки, пов’язаної з таким припиненням. Крім того, важливо позначити умови пролонгації договору.

Важливо

У договорі оренди обов’язково повинен бути присутнім пункт про неможливість притягнення до відповідальності за порушення договору внаслідок дії непереборної сили (форс-мажору). Саме цей пункт набув особливого значення після початку епідемії коронавіруса COVID-19 в Україні і в усьому світі.

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70