В Україні, як і в інших країнах світу, будь-які види творів літератури, науки і мистецтва, наприклад: книги, брошури, статті, виступи, лекції, проповіді, комп’ютерні програми, бази даних, музичні твори, кінофільми тощо, є об’єктами авторського права.
Адміністративні функції з реєстрації авторського права і договорів про передачу авторського права, ведення реєстрів та публікації бюлетенів і видачі відповідних документів виконує Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Законодавство передбачає:
- реєстрацію авторського права на твір;
- реєстрацію права на службовий твір;
- реєстрацію договору, який стосується права автора на твір.
Компанія ВігоЛекс готує і подає пакет документів, який включає:
- заяву за встановленою формою;
- екземпляр твору (в матеріальній формі, на носії пам’яті або в іншій встановленій формі);
- за наявності, документ, що підтверджує оприлюднення твору;
- підтвердження про оплату держмита;
- довіреність на представництво;
- інші документи, необхідні в залежності від типу твору, наприклад: при реєстрації авторських прав на комп’ютерну програму подається інструкція щодо її використання, для бази даних – інструкція та опис структури бази даних.
Документи розглядаються протягом 1 місяця з дати подачі в Мінекономіки, після чого заявнику видається свідоцтво про державну реєстрацію авторського права на твір.
Що стосується реєстрації авторського права на службовий твір, то, крім перерахованих матеріалів, подається ще й документ, що підтверджує приналежність авторських прав на твір, створений у зв’язку з виконанням трудового договору.
Важливо також розуміти, що таке свідоцтво не має правовстановлюючого характеру і видається під відповідальність заявника, тому що під час розгляду заявки не проводиться експертиза твору, не перевіряється достовірність викладеної інформації і не встановлюється факт виникнення авторства.