ENRUUA

Реєстрація авторських прав в Україні

Закон України «Про авторське право і суміжні права» визначає, що суб’єкт авторського права з метою підтвердження авторства на оприлюднений чи не оприлюднений твір, факту і дати публікації твору чи договорів, які стосуються права автора на твір, у будь-який час протягом строку охорони авторського права може зареєструвати своє авторське право у відповідних реєстрах.

Реєстрація авторського права є добровільною, оскільки всі майнові і немайнові авторські права на твір виникають і охороняються з моменту його створення

В Україні, як і в інших країнах світу, будь-які види творів літератури, науки і мистецтва, наприклад: книги, брошури, статті, виступи, лекції, проповіді, комп’ютерні програми, бази даних, музичні твори, кінофільми тощо, є об’єктами авторського права.

Адміністративні функції з реєстрації авторського права і договорів про передачу авторського права, ведення реєстрів та публікації бюлетенів і видачі відповідних документів виконує Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Законодавство передбачає:

 • реєстрацію авторського права на твір;
 • реєстрацію права на службовий твір;
 • реєстрацію договору, який стосується права автора на твір.

Компанія ВігоЛекс готує і подає пакет документів, який включає:

 • заяву за встановленою формою;
 • екземпляр твору (в матеріальній формі, на носії пам’яті або в іншій встановленій формі);
 • за наявності, документ, що підтверджує оприлюднення твору;
 • підтвердження про оплату держмита;
 • довіреність на представництво;
 • інші документи, необхідні в залежності від типу твору, наприклад: при реєстрації авторських прав на комп’ютерну програму подається інструкція щодо її використання, для бази даних – інструкція та опис структури бази даних.

Документи розглядаються протягом 1 місяця з дати подачі в Мінекономіки, після чого заявнику видається свідоцтво про державну реєстрацію авторського права на твір.

Що стосується реєстрації авторського права на службовий твір, то, крім перерахованих матеріалів, подається ще й документ, що підтверджує приналежність авторських прав на твір, створений у зв’язку з виконанням трудового договору.

Важливо також розуміти, що таке свідоцтво не має правовстановлюючого характеру і видається під відповідальність заявника, тому що під час розгляду заявки не проводиться експертиза твору, не перевіряється достовірність викладеної інформації і не встановлюється факт виникнення авторства.

З кваліфікованою юридичною допомогою компанії ВігоЛекс процес реєстрації авторських прав в Україні є нескладною і досить швидкою процедурою, яка допоможе більш надійно захистити авторські права.

Компанія ВігоЛекс готова надавати супровід і в інших країнах, адже багато клієнтів використовують свій контент не тільки на території України. При цьому, цікаво відзначити, що в деяких країнах, наприклад, у Німеччині, Польщі, Франції, Чехії, відсутня офіційна реєстрація авторського права. Ці функції можуть виконуватися приватними організаціями, які надають послуги з депонування творів, реєстрації та видачі сертифікатів та інших документів.

Отримати консультацію

Даю згоду на обробку моїх персональних данних

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]