Реєстрація авторських прав в Україні

Закон України «Про авторське право і суміжні права» визначає, що для підтвердження авторства оприлюдненого чи не оприлюдненого твору, факту і дати публікації твору чи договорів, які стосуються права автора на твір, можна в будь-який час протягом строку охорони авторського права зареєструвати це право у відповідних реєстрах.

Реєстрація авторського права добровільна, оскільки всі майнові й немайнові авторські права на твір виникають і охороняються з моменту його створення

Отримати консультацію

  В Україні, як і в інших країнах світу, будь-які твори науки і мистецтва (книги, брошури, статті, виступи, лекції, проповіді, комп’ютерні програми, бази даних, музичні твори, кінофільми тощо) є об’єктами авторського права.

  Реєстрація авторського права і договорів про передачу авторського права, ведення реєстрів, публікація бюлетенів і видача відповідних документів покладена на Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Законодавство передбачає:

  • реєстрацію авторського права на твір;
  • реєстрацію права на службовий твір;
  • реєстрацію договору, який стосується права автора на твір.

  Компанія ВігоЛекс готує і подає пакет документів, який включає:

  • заяву за встановленою формою;
  • екземпляр твору (в матеріальній формі, на носії пам’яті або в іншій встановленій формі);
  • документ, що підтверджує оприлюднення твору (за наявності);
  • підтвердження про оплату держмита;
  • доручення на представництво;
  • інші документи в залежності від типу твору (наприклад, при реєстрації авторських прав на комп’ютерну програму подається інструкція щодо її використання, для бази даних — інструкція і опис структури бази даних).

  Документи розглядаються протягом 1 місяця з дати подання в Мінекономіки, після чого заявник отримує свідоцтво про державну реєстрацію авторського права на твір.

  Для реєстрації авторського права на службовий твір крім згаданих матеріалів подається ще й документ, що підтверджує приналежність авторських прав на твір, створений у зв’язку з виконанням трудового договору.

  Важливо розуміти, що свідоцтво не має правовстановлюючого характеру і видається під відповідальність заявника, тому що під час розгляду заявки не проводиться експертиза твору, не перевіряється достовірність наданої інформації і не встановлюється факт виникнення авторства.

  З кваліфікованою юридичною допомогою компанії ВігоЛекс процес реєстрації авторських прав в Україні є нескладною і досить швидкою процедурою, яка допоможе надійніше захистити авторські права.

  Також компанія готова надавати супровід в інших державах, адже багато клієнтів використовують свій контент не тільки на території України. Варто зазначити, що в деяких країнах (наприклад, у Німеччині, Польщі, Франції, Чехії) відсутня офіційна реєстрація авторського права. Таку реєстрацію проводять приватні організації, які надають послуги з депонування творів, видачі сертифікатів й інших документів.

  Чому Vigolex

  proffesional

  Професійні

  Фахівці команди VigoLex мають багаторічний досвід та унікальні знання у сфері ІТ-права, онлайн- та офлайн-казино, а також в інших сферах високоризикованого бізнесу та електронної комерції.

  creatives

  Креативні

  Для нас не існує стандартних рішень і традиційних підходів: кожне завдання унікальне та потребує врахування всіх особливостей та підводних каменів.

  Гнучкі

  Ми не боїмося нових викликів та готові удосконалюватися відповідно до вимог часу та потреб Клієнта.

  responsibility

  Відповідальні

  Ми розуміємо, що клієнта цікавить не процес, а результат. Результат клієнта – наша репутація.

  Наша команда

  Ганна Буяджи
  Ганна Буяджи
  Керуючий партнер
  Детальніше
  Сергій Буяджи
  Сергій Буяджи
  Партнер
  Детальніше
  Олександр Гольбарт
  Олександр Гольбарт
  Партнер, керівник практики з питань кримінального права і процесу
  Детальніше
  Лілія Деговець
  Лілія Деговець
  Керівних практики в області будівництва та нерухомості
  Детальніше
  Геннадій Чебанов
  Геннадій Чебанов
  Керівник практики з питань франчайзингу і роботи з публічними особами (РЕР)
  Детальніше
  Володимир Кочетков
  Володимир Кочетков
  Старший юрист з практики IT-права
  Детальніше
  Людмила Довгопола
  Людмила Довгопола
  Юрист
  Детальніше
  Сніжана Ткачук
  Сніжана Ткачук
  Юрист
  Детальніше

  Отримати консультацію

   +38 097 215 66 70