ENRUUA

Договори у сфері IT

У сфері ІТ діють загальні норми цивільного права, але дуже часто деякі правовідносини в сфері ІТ регулюються непонайменованими договорами або договорами, які мають комплексний характер, тобто містять положення, характерні для різних видів цивільно-правових договорів. Крім того, велике значення має застосовне право. Переважна більшість договорів укладається між представниками різних країн, які, найчастіше, навіть ніколи не бачили один одного.

Сфера ІТ-бізнесу одна з найбільш специфічних в частині договорів. І це пов’язано, перш за все, з траснаціональністю бізнесу і його динамічністю.

ІТ-компанія за своєю правою природою нічим не відрізняється від «звичайної» компанії, тому процедура її реєстрації є стандартною для будь-якої юридичної особи, створеної у відповідній  правовій формі (товариство з обмеженою відповідальністю, акціонерне товариство, товариство з додатковою відповідальністю або їх аналоги в інших країнах). Головна відмінність ІТ-компанії від всіх інших – це мета її діяльності – отримання прибутку від бізнесу в сфері ІТ-технологій – створення, управління, обробки різних даних за допомогою комп’ютера або іншої обчислювальної техніки.

Створення ІТ-компанії – це не технічна реєстрація і отримання коду ЄДРПОУ, це щось більше

Уже на початковому етапі потрібно знати, де саме і в якій формі найвигідніше відкривати компанію і яку систему оподаткування найкраще використовувати. У світлі останніх світових тенденцій в частині деофшоризації в минулому залишаються стандартні рішення про реєстрацію компанії у країнах з низькоподатковим режимом, тому що це може, як мінімум, створити додаткові проблеми з відкриттям банківських рахунків, подальшими розрахунками і веденням господарської діяльності. На жаль, далеко не всі стежать за останніми змінами у правовому регулюванні ЄС, США і України і не знають про можливі негативні наслідки реєстрації компанії в «неправильній» юрисдикції для компанії і бізнесу в цілому.

Команда ВігоЛекс надає послуги з підготовки та/або вичитування договорів в ІТ-сфері будь-якої складності.

Договори в сфері ІТ можна умовно розділити на 3 великі групи:

 1. «Реальні» договори, що регулюють правовідносини між сторонами по суті, в результаті яких виникають права на продукт, надаються послуги і т.п. Найчастіше до таких договорів відносяться ліцензійні договори, SaaS договори, договори про створення/ передачу прав на програмне забезпечення, договори купівлі-продажу товарів, про надання послуг в сфері ІТ і т.п.;
 2. «Публічна оферта» (Terms of use) і «умови користування» (Privacy Policy) – специфічна категорія юридично значущих документів, у яких визначаються основні права і обов’язки власника сайту і його користувачів. Під час запуску нового сайту або початку нового стартап-проекту, розрахованого на невизначену кількість користувачів, дуже важливо правильно прописати взаємні права та обов’язки, щоб в майбутньому мінімізувати ризики їх оскарження. Як правило, такі документи покликані максимально захистити власника сайту, визначити застосовне право, отримати від користувача всі необхідні згоди на ті чи інші юридично значимі дії, визначити обов’язкові умови укладення угод, а також максимально зняти відповідальність з власника сайту;
 3. «Технічні» договори», які прямо не впливають на процес виникнення прав та/або надання послуг, але які регулюють пов’язані з ними правовідносини між сторонами. Як правило, до таких договорів відносяться: Non-Disclosure Agreement (NDA) – договір про конфіденційність, Non-Compete Agreement (NCA) – договір про «уникнення конкуренції» і Non-Solicitation Agreement (NSA) – договір про «непереманювання».

Команда ВігоЛекс забезпечила повний, якісний та оперативний юридичний супровід проекту "Чарівний Світ.UA". Вдячний спеціалістам компанії за фахові консультації, зокрема щодо авторського права та юридичного забезпечення розробки та запуску мобільного додатку.

Нік Лисицький Координатор проекту «Чарівний Світ.UA»

Компанія ВігоЛекс надає приблизні тарифи на підготовку договорів в сфері ІТ.

Тарифи на послуги можуть відрізнятися в кожному конкретному випадку з урахуванням особливостей і потреб клієнта

Наші ціни

Реєстрація компанії на підставі модельного статуту 100 USD
Підбір КВЕД Безкоштовно при реєстрації компанії
Реєстрація компанії на підставі індивідуального статуту 250 USD
Реєстрація компанії на єдиній системі оподаткування 100 USD
Реєстрація ФОП 80 USD
Реєстрація змін установчих документів от $ 50 (Залежно від змін)
Реєстрація змін документів ФОП от $ 50 (Залежно від змін)
Оформлення електронного цифрового підпису 40 USD
Бухгалтерське обслуговування компанії от $ 150 (Залежно від кількості операцій в місяць)
Бухгалтерське обслуговування ФОП от $ 20 (До 10 операцій на місяць)

* Тарифи на послуги можуть відрізнятися в кожному конкретному випадку, враховуючи особливості та потреби Клієнта.

* [1] Тарифи на послуги можуть відрізнятися в кожному конкретному випадку з урахуванням особливостей і потреб клієнта.

* [2] Розрахунки здійснюються в гривні за курсом НБУ на день платежу.

Отримати консультацію


Даю згоду на обробку моїх персональних данних

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]