Договори у сфері IT

У сфері ІТ діють загальні норми цивільного права, але деякі правовідносини часто регулюються непойменованими договорами або договорами, які мають комплексний характер, тобто містять положення, характерні для різних видів цивільно-правових договорів. Крім того, велике значення має застосовне право. Переважна більшість договорів укладається між представниками різних країн, які навіть ніколи не бачили один одного.

Сфера ІТ-бізнесу одна з найбільш специфічних щодо договорів. Це пов’язано, перш за все, з траснаціональністю бізнесу і його динамічністю

Команда ВігоЛекс надає послуги з підготовки та/або вичитування договорів в ІТ-сфері будь-якої складності.

Договори в сфері ІТ можна умовно розділити на три великі групи:

  1. «Реальні» договори, що регулюють суть правовідносин між сторонами: завдяки. їм виникають права на продукт, надаються послуги і т.п. Найчастіше це ліцензійні договори, SaaS-договори, договори про створення/ передачу прав на програмне забезпечення, договори купівлі-продажу товарів, про надання послуг в сфері ІТ і т.п.
  2. Публічна оферта (Terms of use) і Умови користування (Privacy policy) — специфічна категорія юридично значущих документів, які визначають основні права і обов’язки власника сайту і його користувачів. Під час запуску нового сайту або початку нового стартапу, розрахованого на невизначену кількість користувачів, дуже важливо правильно прописати взаємні права і обов’язки, щоб у майбутньому мінімізувати ризик їх оскарження. Як правило, такі документи покликані максимально захистити власника сайту, визначити застосовне право, отримати від користувача всі необхідні згоди на ті чи інші юридично значущі дії, визначити обов’язкові умови укладення угод, а також максимально зняти відповідальність з власника сайту.
  3. «Технічні» договори, які прямо не впливають на процес виникнення прав та/або надання послуг, але регулюють пов’язані з ними правовідносини між сторонами. До таких договорів належать Non-disclosure agreement (NDA) — договір про конфіденційність, Non-compete agreement (NCA) — договір про «уникнення конкуренції» і Non-solicitation agreement (NSA) — договір про «непереманювання».

Компанія ВігоЛекс надає приблизні тарифи на підготовку договорів в сфері ІТ.

1.4

Наші ціни

Ліцензійний договір

150 – 300 USD

150 – 300 USD

* [1] Тарифи на послуги можуть відрізнятися в кожному конкретному випадку з урахуванням особливостей і потреб клієнта.

* [2] Розрахунки здійснюються в гривні за курсом НБУ на день платежу.

Отримати консультацію