Договори у сфері IT

У сфері ІТ діють загальні норми цивільного права, але деякі правовідносини часто регулюються непойменованими договорами або договорами, які мають комплексний характер, тобто містять положення, характерні для різних видів цивільно-правових договорів. Крім того, велике значення має застосовне право. Переважна більшість договорів укладається між представниками різних країн, які навіть ніколи не бачили один одного.

В силу постійного розвитку і роботи на міжнародних ринках, ІТ бізнесу необхідно використовувати цілий ряд специфічних договорів та угод.

Отримати консультацію

    Команда ВігоЛекс надає послуги з підготовки та/або вичитування договорів в ІТ-сфері будь-якої складності.

    Договори в сфері ІТ можна умовно розділити на три великі групи:

    1. «Реальні» договори, що регулюють суть правовідносин між сторонами: завдяки. їм виникають права на продукт, надаються послуги і т.п. Найчастіше це ліцензійні договори, SaaS-договори, договори про створення/ передачу прав на програмне забезпечення, договори купівлі-продажу товарів, про надання послуг в сфері ІТ і т.п.
    2. Публічна оферта (Terms of use) і Умови користування (Privacy policy) — специфічна категорія юридично значущих документів, які визначають основні права і обов’язки власника сайту і його користувачів. Під час запуску нового сайту або початку нового стартапу, розрахованого на невизначену кількість користувачів, дуже важливо правильно прописати взаємні права і обов’язки, щоб у майбутньому мінімізувати ризик їх оскарження. Як правило, такі документи покликані максимально захистити власника сайту, визначити застосовне право, отримати від користувача всі необхідні згоди на ті чи інші юридично значущі дії, визначити обов’язкові умови укладення угод, а також максимально зняти відповідальність з власника сайту.
    3. «Технічні» договори, які прямо не впливають на процес виникнення прав та/або надання послуг, але регулюють пов’язані з ними правовідносини між сторонами. До таких договорів належать Non-disclosure agreement (NDA) — договір про конфіденційність, Non-compete agreement (NCA) — договір про «уникнення конкуренції» і Non-solicitation agreement (NSA) — договір про «непереманювання».

    Компанія ВігоЛекс надає приблизні тарифи на підготовку договорів в сфері ІТ.

    1.4 1024x572 1

    Команда ВігоЛекс забезпечила повний, якісний та оперативний юридичний супровід проекту “Чарівний Світ.UA”. Вдячний спеціалістам компанії за фахові консультації, зокрема щодо авторського права та юридичного забезпечення розробки та запуску мобільного додатку.

    Нік Лисицький Координатор проекту «Чарівний Світ.UA»

    lis

    Отримати консультацію

      Умовно, можна поділити усі ІТ договори на 3 основні групи:

      1. Реальні договори – це договори, за якими надаються послуги між сторонами, переходять права власності на продукт і т.д.;
      2. Публічна оферта – різновид реальних договорів, зручний для платформ, які запускаються на невизначене коло користувачів;
      3. Технічні договори – це угоди, які забезпечують роботу окремих аспектів реальних договорів (NDA, NCA і т.д.).

      Умови контрактів завжди залежать від реальної механіки взаємодії сторін, тому скільки механік – стільки й методологій розробки контрактів.

      Серед основних варто виокремити наступні:

      • Agile – формат гнучкого договору з погодинною оплатою та узгодженням ТЗ у процесі виконання роботи;
      • Waterfall – договір для роботи за каскадною системою з фіксованим ТЗ, майлстоунами, строками та вартістю послуг;
      • Scrum технологія – договір, який орієнтований на роботу по спринтам та канбану;
      • Інші формати, наприклад DSDM, FDD, BDD.
      +38 097 215 66 70