Посвідка на проживання у Польщі

Польща – успішна європейська країна з гідним рівнем життя та стабільною економікою. Українці переїжджають сюди з метою отримання якісної освіти, яка дозволяє працювати і в інших європейських країнах, відкриттям власного бізнесу, роботою по найму з достойною оплатою.

Бажаючих проживати у Польщі приваблює також її близьке розташування до України та одночасна можливість подорожувати Європою.

Країна порадує м’яким кліматом, доступними цінами та доброзичливими людьми. Варто також звернути увагу, що оформлення ВНЖ у Польщі є простішим та більш доступним у порівнянні з іншими європейськими країнами.

Довготривале проживання у Польщі без отримання візи можливе за умови отримання дозволу (ВНЖ), який іменується тут картою побиту.

Дана карта видається строком до 3 років для проживання особі, яка знаходитиметься в країні більше 3 місяців.

Підставами для отримання дозволу на тимчасове проживання у Польщі зокрема є:

 1. Навчання у ВНЗ, що також включає проходження підготовчих курсів.
 2. Проведення науково-дослідної роботи на території країни.
 3. Офіційне працевлаштування в Польщі.
 4. Робота у польській філії іноземної компанії.
 5. Ведення на території держави підприємницької діяльності.
 6. Отримання Карти поляка.
 7. Вступ до шлюбу з громадянином Польщі.
 8. Отримання статусу жертви торгівлі людьми у разі надання допомоги польським слідчим органам.

З моменту початку війни росії проти України зазначений перелік доповнився ще однією підставою – тимчасовий захист, який надається українцям та членах їхніз сімей, які змушені були тікати від агресії в інші країни. Зазначений статус передбачає право проживати на території Польщі 1 рік з можливістю продовження (з цього приводу має бути прийнято окреме рішення керівництва Польщі), право на роботу, на доступ до медичних послуг та освіти.

Перелік документів, необхідних для отримання тимчасової посвідки залежить від цілі перебування іноземця у Польщі та обов’язково включає:

 • заяву про надання карти побиту;
 • фотографію заявника;
 • закордонний паспорт особи;
 • згоду батьків, якщо карта видається дитині.

При поданні документів в особи беруть відбитки пальців з наступним їх розміщенням на карті побиту.

Після спливу 5-ти років проживання у Польщі на підставі тимчасової посвідки можливе отримання карти побиту на постійне проживання, що діє необмежений строк з умовою її заміни кожні 10 років, а згодом – навіть набуття польського громадянства.

Підстави для отримання дозволу на постійне проживання у Польщі включають, зокрема:

 • перебування у шлюбі з польським громадянином протягом 3 років за умови безперервного проживання на території країни не менше 2 років;
 • 5-річне перебування у Польщі у разі наявності за цей період не більше 10 місяців проживання в інших державах, кожне з яких не повинно перевищувати 6 місяців;
 • польське походження та намір постійно проживати у Польщі.

За наявності обгрунтованої підстави та належно оформлених документів отримання ВНЖ у Польщі є цілком можливим. Компанія Віголекс надає більш детальну інформацію та допомагає у підготовці документів для отримання польської карти побиту.

+38 097 215 66 70