ENRUUA

Супровід спорів у сфері нерухомості

Супровід спорів у сфері нерухомості

Нерухомість була і лишається цінним активом як для компаній, так і для звичайних громадян. Інвестиція в нерухомість — один з найбільш популярних і перевірених варіантів вкладення коштів. Саме через високий попит на цей актив часто трапляються випадки шахрайства і незаконних дій у сфері нерухомості. Крім того, при оформленні прав на нерухомість завжди є ризик отримати неправомірну відмову контролювального органу.

Спори у сфері нерухомості можна умовно поділити на дві групи:

 1. Спори з держорганами.

Будь-який процес оформлення і реєстрації прав на нерухомість вимагає взаємодії з певними контролювальними органами або їх представниками — державним реєстратором, Держгеокадастром, Департаментом містобудування і архітектури тощо. Саме представники контролювальних органів вирішують, дозволити чи відмовити вам у оформленні і реєстрації прав на нерухомість.

На жаль, контролювальні органи можуть відмовити у оформленні прав на нерухомість безпідставно.

Існує два способи захисту порушених контролювальним органом прав: адміністративний — оскарження рішення у вищепоставленому органі і судовий — оскарження рішення у судовому порядку

У будь-якому з варіантів оскарження рішення контролювального органу має бути обґрунтованим, структурованим, посилатися на необхідну законодавчу базу і чітко доводити той факт, що саме ви праві в цій ситуації.

Команда ВігоЛекс має великий досвід юридичного супроводу спорів про визнання незаконними рішень контролювальних органів з питань оформлення прав на нерухомість. Наші спеціалісти допоможуть:

 • проаналізувати ситуацію з юридичної точки зору;
 • визначити слабкі сторони рішення контролювального органу і розробити юридичну стратегію ваших дій;
 • скласти аргументовану скаргу на рішення контролювального органу;
 • супроводити процес розгляду і вирішення спору з контролювальним органом у судовому або позасудовому порядку;
 • закінчити процес оформлення ваших прав на нерухомість.
 1. Спори з третіми особами.

На жаль, при оформленні прав на нерухомість спори можуть виникнути не тільки через дії контролювальних органів, а й через шахрайські або направлені проти вас дії третіх осіб.

Один з прикладів можливого спору — під час приватизації житла один з тих, хто є у списку жителів цього приміщення, без законних підстав не хоче давати згоду на приватизацію і тим самим ставить хрест на всьому процесі. Інший приклад — при зверненні за оформленням прав на земельну ділянку або іншу нерухомість виявляється, що об’єкт нерухомості є власністю іншої особи.

Подібних спорів у сфері нерухомості дуже багато, і в кожній з ситуацій ВігоЛекс може допомогти врегулювати їх як у досудовому, так і в судовому порядку. Ми допоможемо:

 • проаналізувати ситуацію з юридичної точки зору;
 • виробити стратегію подальших дій;
 • провести переговори із врегулювання спору з опонентом;
 • за необхідності супроводити процес розгляду і вирішення спору в суді;
 • закінчити процес оформлення ваших прав на нерухомість.
Супровід спорів у сфері нерухомості
  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]