ENRUUA

Реєстрація торговельних марок

Кожен з нас щодня взаємодіє з сотнями брендів: у соціальних мережах, магазинах, кафе. Ми вибираємо продукти в супермаркеті, одяг в магазині, навушники для смартфона. І будь-яка така взаємодія створює у нас різні асоціації та залишає певне враження. Якщо між споживачем і товаром спрацювала якась «магія», то, значить, компанія має сильний бренд.

Часто підприємці в гонитві за унікальністю просто забувають зареєструвати за собою «монополію» на свій бренд (логотип, назву та інші атрибути) в якості торговельної марки. Результатом такої неуважності може стати використання ваших об’єктів інтелектуальної власності конкурентами

Торговельна марка (знак для товарів і послуг, товарний знак, ТМ) – це словесне, зображувальне, комбіноване або інше позначення, яке служить для індивідуалізації товарів, послуг. Саме знак для товарів та послуг став найбільш поширеним і часто використовуваним об’єктом інтелектуальної власності. У 2020 році загальна кількість зареєстрованих торговельних марок у світі складає понад 40 мільйонів. І темпи зростання цього показника майже 2 мільйони на рік. Ці цифри говорять самі за себе.

Усе більше компаній розуміють важливість реєстрації торговельної марки. Як тільки підприємець поглиблюється в суть цього об’єкта інтелектуальної власності, питання «реєструвати чи ні?» вирішується ствердно у той же момент.

Переваги зареєстрованого знаку на товари та послуги:

 • підвищення впізнаваності компанії та її продукції;
 • захист товарів та послуг від незаконної імітації та контрафакту (внесення до митного реєстру);
 • у разі судових спорів реєстрація служить істотною перевагою для юридичного захисту;
 • підвищення іміджу, престижу і гарантія якості товару і бізнесу;
 • можливість передачі права на використання торговельної марки за матеріальну винагороду;
 • збільшення вартості компанії;
 • гарантія ексклюзивності використання складових торговельної марки (логотип, слоган, назва) на ринку таких товарів і послуг.
 • можливість реєстрації домену «.ua».

Види позначень, які можуть бути зареєстровані як торговельні марки:

 • словесні – складаються зі слів, букв, чисел, імен, прізвищ;
 • емблеми, що зображують елементи, поєднання кольорів;
 • тривимірне позначення – упаковка товарів, або ж самі товари;
 • новий вид ТМ – голограми;
 • звукові знаки (музичні заставки телевізійних шоу, звуковий супровід реклами);
 • у деяких країнах існують навіть торговельні марки на запах, наприклад, запах лаванди для постільної білизни.

Спеціалісти ВігоЛекс максимально оперативно зареєстрували торгову марку компанії Ragnarok Group, тому ми залишилися задоволені один одним. Звертайтеся до них і все буде ОК

Томаш Кжинувек - СЕО Компанії «Ragnarok Group»

Безумовно, створення і реєстрація торговельної марки вимагає певних фінансових вкладень. Тому багато хто стурбований питанням охорони цього об’єкта інтелектуальної власності. Тут все залежить від законодавства країн, в яких необхідна охорона торговельної марки. Однак, в більшості країн використовується загальноприйнятий спосіб охорони – це реєстрація в реєстрі знаків на товари та послуги. Цей підхід діє і в Україні.

Так, торговельна марка спершу реєструється і на неї видається свідоцтво, хоча правовий захист торгової марки надається не з моменту реєстрації, а з моменту подачі заявки. Це логічно, адже процедура реєстрації досить тривала – у середньому від 12 до 18 місяців. Також у деяких країнах охороняються і незареєстровані знаки на товари і послуги, але за умови поки такий знак не набуде репутації на ринку і достатньої впізнаваності.

Маючи великий практичний досвід у сфері реєстрації торговельних марок, команда ВігоЛекс готова на будь-якому етапі включитися в процес, щоб не тільки зареєструвати, але і захистити «обличчя» вашої компанії.

Отримати консультацію

Даю згоду на обробку моїх персональних данних

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]