Реєстрація торгових марок

Кожен з нас щодня взаємодіє з сотнями брендів у соціальних мережах, магазинах, кафе. Ми вибираємо продукти в супермаркеті, одяг у магазині, навушники для смартфона на сайті. Будь-яка така взаємодія викликає у нас різні асоціації та залишає певне враження. Якщо між споживачем і товаром спрацювала «магія», це значить, що компанія створила сильний бренд.

2.1 1024x572 1

Часто підприємці в гонитві за унікальністю забувають зареєструвати «монополію» на свій бренд (логотип, назву і т.д.) в якості торговельної марки. Така неуважність може призвести до використання ваших об’єктів інтелектуальної власності конкурентами

Отримати консультацію

  Торговельна марка (знак для товарів і послуг, товарний знак, ТМ) — це словесне, зображувальне, комбіноване або інше позначення, яке служить для індивідуалізації товарів і послуг. Саме знак для товарів і послуг став найбільш поширеним і часто використовуваним ОІВ. У 2020 році загальна кількість зареєстрованих у всьому світі торговельних марок перевищила 40 мільйонів. І темпи зростання цього показника — майже 2 мільйони на рік. Ці цифри говорять самі за себе.

  Усе більше компаній розуміють важливість реєстрації торговельної марки. Як тільки підприємець заглиблюється в суть цього ОІВ, питання «реєструвати чи ні?» відразу отримує відповідь «так».

  Переваги зареєстрованого знаку для товарів і послуг:

  • краща впізнаваність компанії та її продукції;
  • захист товарів і послуг від незаконної імітації і контрафакту (внесення до митного реєстру);
  • у разі судових спорів реєстрація стає істотною перевагою для юридичного захисту;
  • покращення іміджу, підвищення престижності і гарантування якості товару і самого бізнесу;
  • можливість передання права на використання торговельної марки за матеріальну винагороду;
  • збільшення вартості компанії;
  • гарантія ексклюзивності використання складових торговельної марки (логотип, слоган, назва) на ринку таких товарів і послуг;
  • можливість реєстрації домену UA.

  Позначення, які можна зареєструвати як торговельні марки:

  • словесні — складаються зі слів, літер, чисел, імен, прізвищ;
  • емблеми, що зображують елементи, поєднання кольорів;
  • тривимірне позначення — упаковка товарів або ж самі товари;
  • новий вид ТМ — голограми;
  • звукові знаки (музичні заставки телевізійних шоу, звуковий супровід реклами);
  • у деяких країнах існують навіть торговельні марки на запах (наприклад, запах лаванди для засобу для постільної білизни).

  Спеціалісти ВігоЛекс максимально оперативно зареєстрували торгову марку компанії Ragnarok Group, тому ми залишилися задоволені один одним. Звертайтеся до них і все буде ОК

  Томаш Кжинувек  – СЕО Компанії «Ragnarok Group»

  kginuvek

  Безумовно, створення і реєстрація торговельної марки вимагає певних фінансових витрат. Тому багато хто стурбований питанням охорони цього ОІВ. Тут все залежить від законодавства країн, де необхідно охороняти торговельну марку. Однак більшість держав використовує загальноприйнятий спосіб охорони — реєстрацію в реєстрі знаків для товарів і послуг. Цей підхід діє і в Україні.

  Торговельна марка спершу реєструється і на неї видається свідоцтво, але її правовий захист надається не з моменту реєстрації, а з моменту подання заявки. Це логічно, адже процедура реєстрації досить тривала — в середньому від 12 до 18 місяців. Також у деяких країнах охороняються незареєстровані знаки для товарів і послуг, але лише поки такий знак не набув надійної репутації на ринку і достатньої впізнаваності.

  Завдяки великому практичному досвіду з реєстрації торговельних марок команда ВігоЛекс готова долучитися до процесу на будь-якому етапі, щоб не тільки зареєструвати, а й захистити «обличчя» вашої компанії.

  Чому Vigolex

  proffesional

  Професійні

  Фахівці команди VigoLex мають багаторічний досвід та унікальні знання у сфері ІТ-права, онлайн- та офлайн-казино, а також в інших сферах високоризикованого бізнесу та електронної комерції.

  creatives

  Креативні

  Для нас не існує стандартних рішень і традиційних підходів: кожне завдання унікальне та потребує врахування всіх особливостей та підводних каменів.

  Гнучкі

  Ми не боїмося нових викликів та готові удосконалюватися відповідно до вимог часу та потреб Клієнта.

  responsibility

  Відповідальні

  Ми розуміємо, що клієнта цікавить не процес, а результат. Результат клієнта – наша репутація.

  Наша команда

  Ганна Буяджи
  Ганна Буяджи
  Керуючий партнер
  Детальніше
  Сергій Буяджи
  Сергій Буяджи
  Партнер
  Детальніше
  Олександр Гольбарт
  Олександр Гольбарт
  Партнер, керівник практики з питань кримінального права і процесу
  Детальніше
  Геннадій Чебанов
  Геннадій Чебанов
  Керівник практики з питань франчайзингу і роботи з публічними особами (РЕР)
  Детальніше
  Володимир Кочетков
  Володимир Кочетков
  Старший юрист з практики IT-права
  Детальніше
  Сніжана Ткачук
  Сніжана Ткачук
  Юрист
  Детальніше

  Отримати консультацію

   +38 (068) 520-88-88