Отримання патентів на винаходи

У стратегії захисту прав інтелектуальної власності важливіша не кількість охоронних документів, а правильний вибір того, що потрібно захищати. Так, при патентуванні часто виникає питання, яку категорію обрати — винахід чи корисну модель.

Винахід — це результат інтелектуальної і творчої діяльності людини у будь-якій сфері технологій (новий прилад, спосіб, речовина, штами мікроорганізмів, культури клітин тварин і рослин)

Обов’язкові умови патентоспроможності:

 • світова новизна;
 • винахідницький рівень;
 • промислова придатність.

Якщо технічне рішення не має винахідницького рівня, можна отримати патент на корисну модель.

Строк реєстрації патенту на винахід в Україні становить від 12 до 24 місяців. Процедура включає в себе подання необхідних документів до Украпатенту, проходження формальної і кваліфікованих експертиз, отримання рішення про видачу патенту і публікацію відомостей про винахід. Документ видається на 20 років з правом на продовження.

Одним з найскладніших завдань є ретельний пошук можливих аналогыв винаходу в національних і міжнародних базах, куди кожного дня додаються тисячі нових наукових відкриттів. Варто зазначити, що незважаючи на вимогу світової новизни винаходу, його правова охорона можлива тільки на території держави, яка видала патент.

Через це у винахідників виникають побоювання щодо подання заявки. Адже згідно з національною процедурою реєстрації патенту на винахід, заявник розкриває суть винаходу, описує подробиці його роботи, показує схеми, креслення. Після подання заявки всі ці дані публікуються, а отже, стають доступними для вивчення у будь-якій країні світу.

У цьому разі слід заздалегідь подбати про кваліфіковану юридичну допомогу. Вже на етапі підготовки документів необхідно продумати і розробити надійний план захисту інтелектуальної власності як на території України, так і на міжнародному рівні. Забезпечити все це зможуть юристи ВігоЛекс.

Отримати консультацію

  Переваги міжнародної реєстрації патенту на винахід:

  • захист від конкурентів;
  • розширення сфери діяльності;
  • пошук інвесторів для реалізації винаходу за кордоном;
  • забезпечення вигідних умов продажу ліцензій іноземним компаніям.

  Практика компанії ВігоЛекс свідчить про великий інтерес до американських патентів, оскільки законодавство США ефективно захищає інтереси власників охоронних документів, отриманих в цій країні. Проте кожен клієнт і кожен випадок унікальні. Індивідуальний підхід фахівців ВігоЛекс до кожної справи дозволяє швидко досягати найвигідніших результатів незалежно від юрисдикції.

  Чому Vigolex

  proffesional

  Професійні

  Фахівці команди VigoLex мають багаторічний досвід та унікальні знання у сфері ІТ-права, онлайн- та офлайн-казино, а також в інших сферах високоризикованого бізнесу та електронної комерції.

  creatives

  Креативні

  Для нас не існує стандартних рішень і традиційних підходів: кожне завдання унікальне та потребує врахування всіх особливостей та підводних каменів.

  Гнучкі

  Ми не боїмося нових викликів та готові удосконалюватися відповідно до вимог часу та потреб Клієнта.

  responsibility

  Відповідальні

  Ми розуміємо, що клієнта цікавить не процес, а результат. Результат клієнта – наша репутація.

  Наша команда

  Ганна Буяджи
  Ганна Буяджи
  Керуючий партнер
  Детальніше
  Сергій Буяджи
  Сергій Буяджи
  Партнер
  Детальніше
  Олександр Гольбарт
  Олександр Гольбарт
  Партнер, керівник практики з питань кримінального права і процесу
  Детальніше
  Лілія Деговець
  Лілія Деговець
  Керівних практики в області будівництва та нерухомості
  Детальніше
  Геннадій Чебанов
  Геннадій Чебанов
  Керівник практики з питань франчайзингу і роботи з публічними особами (РЕР)
  Детальніше
  Володимир Кочетков
  Володимир Кочетков
  Старший юрист з практики IT-права
  Детальніше
  Людмила Довгопола
  Людмила Довгопола
  Юрист
  Детальніше
  Сніжана Ткачук
  Сніжана Ткачук
  Юрист
  Детальніше

  Отримати консультацію

   +38 097 215 66 70