Пошук офісних приміщень

Вибір офісного приміщення – це важливий крок для підприємця. Складно уявити успішний бізнес без повноцінного робочого простору. Не тільки для підприємців-початківців, а й для солідних компаній оренда офісу є більш вигідним варіантом, ніж придбання приміщення у власність. Основне завдання і функція офісу – це місце зустрічі з клієнтами, партнерами, майданчик для комунікації співробітників. Тому місце розташування офісу і його характеристики можуть істотно вплинути на прибутковість бізнесу.

Крім того, офіс також може стати місцем реєстрації юридичної адреси. У законодавстві це поняття позначено як «місцезнаходження юридичної особи»

Листування з державними органами також здійснюється за місцезнаходженням компанії. Також контрагенти, партнери та інші особи, які бажають зв’язатися з компанією, в першу чергу, використовують відомості, зазначені в ЄДР (Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань).

Під час пошуку офісних приміщень компанія або підприємець можуть зіткнутися з низкою юридичних питань, для вирішення яких краще звернутися за якісною юридичною допомогою компанії ВігоЛекс.

Реєстрація місцезнаходження юридичної особи в квартирі

На сьогодні це питання все ще залишається спірним. Згідно з українським законодавством особа має право використовувати житлові приміщення, зокрема, для ведення господарської діяльності або передачі приміщення в оренду для цих же цілей. Проте, той же Цивільний кодекс встановлює, що в разі, якщо наймачем є юридична особа, то воно може використовувати житло лише для проживання в ньому фізичних осіб. Це, по суті, є ризиком для визнання такого договору оренди недійсним. У цьому випадку може виникнути питання перекваліфікації приміщення з житлового в нежитлове. Позиція державних органів тут все ще неоднозначна.

Адреса масової реєстрації

Досить поширеною послугою в великих містах є «оренда юридичної адреси». Ця послуга передбачає укладення договору оренди і послуги з пересилання поштової кореспонденції, яка приходить на ім’я такого «орендаря». Але фактично і фізично компанія не здійснює свою діяльність за цією адресою. Таке місцезнаходження стає «адресою масової реєстрації», а компанії, зареєстровані тут, автоматично потрапляють в категорію «ризикових». Тому, навіть якщо підприємство сумлінно знаходиться за такою адресою і всі його дії законні, воно автоматично отримує «особливу» увагу з боку податкових органів.

Фактичний і юридична адреса

Після підбору нового офісу і вирішення всіх питань з переїздом, не варто забувати про такий важливий момент як зміна місцезнаходження компанії в ЄДР. Слід пам’ятати, що всі державні органи контактують з компанією виключно за адресою, вказаною в ЄДР. Так, всі запити, листи, судові повістки і т.д. будуть приходити на «офіційну адресу». До того ж це може негативно позначитися на діловій репутації. Так, будь-який контрагент може задуматися про продовження співпраці в разі, якщо фактична і юридична адреси не збігаються.

Робота у коворкінгу

Оренда робочого місця у коворкінгу – це прекрасна можливість недорого почати власний бізнес для окремих фахівців, фрілансерів або навіть для невеликих компаній. Як правило, орендують тільки робоче місце, але іноді можна паралельно «орендувати» і юридичну адресу, яку можна буде показувати офіційно. Зручність коворкінгу складно переоцінити, оскільки підприємець не повинен піклуватися ні про офіс, ні про оплату комунальних платежів, Інтернету і т.п. До того ж, як правило, коворкінгові компанії надають офісну техніку, переговорні кімнати і навіть каву.

Під час пошуку офісних приміщень компанією ВігоЛекс враховуються не тільки зручність розташування, престижність і ціна офісу, але і відсутність будь-яких негативних юридичних наслідків для клієнта в майбутньому. Вибір правильного і надійного місця для бізнесу клієнта є важливим завданням для юристів компанії.

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70