ENRUUA

Отримання патентів

Інтелектуальна власність визнається одним із стратегічних ресурсів, ефективне використання якого сприяє розвитку нових технологій, підвищенню конкуренції на ринку, сприяє інноваційній діяльності. Тому питання правової охорони і надійного захисту від несанкціонованого використання стоїть досить гостро.

Одним з основних видів охоронних документів, який засвідчує авторство і виключне право на використання об’єкта інтелектуальної власності на певній території, є патент.

Первинним призначенням патенту було забезпечення передачі технічних знань. Патенти реєструвалися для майбутніх винахідників, щоб вони могли вдосконалити винаходи, які охороняються патентами. Крім того, патенти використовувалися для того, щоб стимулювати зацікавленість кваліфікованих фахівців інших країн розвивати місцеву промисловість.

Патент є інструментом захисту, який дозволяє власникові припиняти несанкціоноване використання своєї інтелектуальної власності третіми особами

В Україні, як і в більшості країн, існує кілька видів патентів:

 • патент на винахід – це нове технічне рішення, яке може бути використано в господарській діяльності; кожен винахід перевіряється офіційними експертами на предмет новизни, винахідницький рівень і промислову придатність;
 • патент на корисну модель – підвид винаходу, проте він має менш короткий термін захисту (10 років) і менш суворі умови для патентоспроможності (новизна і просислова придатність);
 • свідоцтво на промисловий зразок (донедавна патент) – результат інтелектуальної, творчої діяльності у сфері художнього конструювання. Свідоцтво видається на 5 років з можливістю продовження, але загальний строк дії майнових прав інтелектуальної власності на промисловий зразок – не більше 25 років.

Патент є інструментом захисту, який дозволяє власникові припиняти несанкціоноване використання своєї інтелектуальної власності третіми особами

По-перше, це виключне право забороняти іншим особам використовувати винахід без дозволу. Винахідник може подати в суд на третю особу за порушення авторського права, що, у свою чергу, може бути використано для фіксації своєї позиції на ринку в певній ніші або ж послужити надійним інструментом в переговорах для забезпечення надійного становища у партнерстві.

По-друге, це право на виготовлення продукту за патентом і використання такого продукту для реалізації у власних потребах або передачі цього права третій особі за винагороду (роялті).

По-третє, наявність патенту у стартапу або невеликої компанії значно збільшує капіталізацію підприємства. Не варто дивуватися, що велика частина патентів за кордоном реєструється українськими винахідниками в США – країні, що є одним з лідерів у розвитку нових технологій. Як правило, патентний портфель включає кілька патентних сімейств, що дає можливість найкращим чином захистити різні аспекти технології продукту компанії.

Однак, часто трапляється так, що українські винахідники шукають способи, як перетворити свої ідеї в бізнес, але не завжди розуміють з чого почати і куди йти зі своїми винаходами. Як показує практика юридичної компанії ВігоЛекс, однією з основних перешкод стає відсутність своєчасної кваліфікованої правової допомоги на таких важливих етапах як попередній аналіз проекту винаходу і підготовка заявки на патент.

Великий досвід юристів ВігоЛекс в отриманні патентів допоможе побачити реальні перспективи і захистити від можливих труднощів.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]