Отримання патентів

Інтелектуальна власність — це один із стратегічних ресурсів, ефективне використання якого сприяє розвитку нових технологій і підвищенню конкуренції на ринку, заохочує інноваційну діяльність. Тому питання її правової охорони і надійного захисту від несанкціонованого використання досить гостре.

Одним з основних видів охоронних документів, що засвідчують авторство і виключне право на використання ОІВ на певній території, є патент.

Спочатку призначенням патентів було передавати технічні знання. Вони реєструвалися для майбутніх винахідників, щоб ті могли вдосконалювати винаходи. Крім того, патенти заохочували кваліфікованих фахівців з інших країн розвивати місцеву промисловість.

Сьогодні патент є інструментом захисту, який дозволяє власникові припиняти несанкціоноване використання своєї інтелектуальної власності третіми особами

Отримати консультацію

    В Україні, як і в більшості країн, існує декілька видів патентів:

    • патент на винахід — нове технічне рішення, яке можна використовувати в господарській діяльності; кожен винахід перевіряється офіційними експертами щодо новизни, винахідницького рівня і промислової придатності;
    • патент на корисну модель — підвид винаходу. Він має коротший строк захисту (10 років) і менш суворі умови для патентоспроможності (лише новизна і промислова придатність);
    • свідоцтво на промисловий зразок (донедавна патент) — результат інтелектуальної і творчої діяльності у сфері художнього конструювання. Свідоцтво видається на 5 років з можливістю продовження, але загальний строк його дії не може перевищувати 25 років.

    Що дає патент винахіднику?

    По-перше, виключне право забороняти іншим особам використовувати його винахід без дозволу. Винахідник може подати в суд на третю особу за порушення авторського права, завдяки чому забезпечує надійність своєї позиції в певній ринковій ніші або отримує надійний аргумент під час переговорів щодо партнерства на вигідних для себе умовах.

    По-друге, право на виготовлення продукту за патентом і реалізацію такого продукту для задоволення власних потреб або на передання цього права третій особі за винагороду (роялті).

    По-третє, наявність патенту в стартапа або невеликої компанії значно збільшує капіталізацію підприємства. Не дивно, що більшу частину своїх закордонних патентів українські винахідники реєструють у США — країні, що є лідером з розвитку нових технологій. Як правило, патентний портфель включає кілька патентних сімейств, щоб найкращим чином захистити різні аспекти технології або продукту.

    2.2 1024x572 1

    Однак часто трапляється, що українські винахідники шукають способи, як перетворити свої ідеї на бізнес, але не знають, з чого почати і куди йти зі своїми розробками. Як свідчить практика юридичної компанії ВігоЛекс, одна з головних перешкод на цьому шляху — це відсутність своєчасної кваліфікованої правової допомоги на таких важливих етапах, як попередній аналіз проєкту винаходу і підготовка заявки на патент. Великий досвід юристів ВігоЛекс в отриманні патентів допоможе побачити реальні перспективи і захистити вас від можливих труднощів.

    Отримати консультацію

      +38 097 215 66 70