Оформлення співробітників

Найм працівників є невід’ємною частиною будь-якого бізнесу. Посилення відповідальності роботодавців за використання найманої праці без належного оформлення і збільшення податкового навантаження спонукають керівників компаній шукати відповіді на запитання, як правильно використовувати найману працю, не порушуючи при цьому приписів законодавства.

Питання про те, чи оформляти працівника «офіційно» вже не викликає сумнівів, оскільки законодавством передбачено значні штрафні санкції, які змушують задуматися кожного керівника компанії про доручення процесу оформлення  працівників кваліфікованим фахівцям.

Залежно від виду посади і найманої особи, процес оформлення співробітника може бути істотно складніше стандартної процедури

Загалом, порядок оформлення трудових відносин складається з декількох етапів:

  • перевірка, чи належить майбутній працівник до пільгової категорії; чи не заборонено йому виконувати певну роботу або обіймати певні посади, чи притягувався він до кримінальної відповідальності; оформлений ще в інших компаніях;
  • оформлення трудового договору – якщо майбутній працівник не наполягає на письмовому оформленні договору, то тоді оформляється наказ або розпорядження уповноваженого органу роботодавця про прийняття працівника на роботу;
  • повідомлення податкових органів про прийняття нового працівника, після чого він може почати виконання своїх обов’язків.

Крім того, компанія ВігоЛекс звертає увагу на поширену практику в сфері IT, коли більшість фахівців надають свої послуги в статусі фізичних осіб-підприємців на підставі укладених цивільно-правових договорів. Така модель відносин замовник-виконавець зручна для обох сторін – замовнику не потрібно платити ЄСВ та інші збори за співробітника, а виконавець може отримувати більш високу оплату. Проте, існує ризик перекваліфікації таких відносин з цивільно-правових у трудові. Це може мати наслідки у вигляді штрафних санкцій. У цьому випадку компанія ВігоЛекс дає чіткі рекомендації, як уникнути такого ризику і розмежувати трудові і цивільні правовідносини з IT-фахівцями.

Окрему категорію складають фахівці з інших країн, які можуть бути допущені до роботи в Україні тільки після оформлення дозволу на роботу, отримання якого є досить специфічною процедурою. З іншого боку, компанія ВігоЛекс також допомагає громадянам України отримати відповідні дозволи на роботу в інших країнах, що особливо важливо для ІТ-сфери.

Правильне оформлення трудових відносин може вберегти вас від штрафів та подальших розглядів. З огляду на велику кількість нюансів при оформленні співробітників, рекомендується залучити досвідчених юристів.

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70