Імміграційна віза ЕВ-5 («Green Card» через інвестиції) до США

Програми для інвесторів-іммігрантів пропонують уряди багатьох країн, проте програма EB-5 США залишається однією з найбільш популярних у всьому світі. Далі ми розкажемо про візу ЕВ-5 та умови отримання такої візи.

Що таке віза EB-5?

Віза EB-5 розшифровується та перекладається як «заснована на працевлаштуванні віза 5-ї категорії» і є державною інвестиційною програмою імміграції, за допомогою якої створюються робочі місця в США. Іншими словами, віза EB-5 – це імміграційна віза, яка дає право на постійне проживання в США.

Хто може отримати візу ЕВ-5?

Основними заявниками по EB-5 зазвичай стають приватні інвестори або подружжя інвесторів (неодружені діти віком до 21 року також можуть отримати «Green Card» разом з основним заявником).

Скільки потрібно інвестувати?

Кожен, хто бажає отримати візу ЕВ-5, повинен інвестувати мінімум $ 800.000 у комерційне підприємство, а інвестований капітал повинен перебувати в проєкті як мінімум до закінчення терміну дії «Green Card». Капітал для інвестицій може мати, зокрема, такі джерела:

 • заощадження за рахунок заробітної плати;
 • доходи від бізнесу;
 • прибуток від продажу майна;
 • доходи або мано, отримане в подарунок або шляхом спадкування.

У які проєкти необхідно інвестувати?

Проєкти EB-5 передбачають безліч різних бізнес-моделей та зосереджені у різних галузях економіки. Варіанти проєктів EB-5 включають: об’єкти багатофункціональної роздрібної торгівлі; готелі; спортивні стадіони; ресторани; сільськогосподарські проєкти; виробництво електричного транспорту; інші промислові об’єкти; біотехнології та медичні технології; розважальні центри; офісні будинки.

Більшість проєктів EB-5, як правило, пов’язані з розвитком нерухомості, оскільки створення робочих місць найлегше підтвердити у будівельній сфері, саме тому для отримання візи ЕВ-5 ми рекомендуємо інвестувати у нерухомість.

Основними перевагами візи EB-5 для інвесторів є:

 • «Green Card» і право на постійне проживання для основного інвестора, дружини (чоловіка) та дітей до 21 року;
 • право набуття громадянства США;
 • можливість працювати, подорожувати та жити у будь-якому місці в США;
 • можливість в’їзду та виїзду зі США у будь-який час;
 • можливість розпочати свою справу в США без імміграційних обмежень (порівняно з іншими типами бізнес-віз);
 • діти інвесторів можуть навчатися у системі державних шкіл США;
 • немає вимог до знання мови чи професійного досвіду.

Процедура отримання візи EB-5 для інвестора:

1) Загальне ознайомлення з інформацією про візу EB-5 для інвестора

Одразу після вивчення інформації про візу EB-5 для інвестора, ознайомлення з орієнтовним переліком інвестиційних проєктів і визначення з пріоритетами власних інвестиційних уподобань Ви можете ухвалити рішення про необхідність вкладення фінансових ресурсів у економіку США та отримання візи EB-5 для інвестора;

2) Укладення договору з імміграційним юристом та початок підготовки джерел походження коштів. Юрист компанії «VigoLex» вивчить основну інформацію про інвестора та необхідну документацію для підтвердження Вашого джерела коштів. Якщо активи не є швидко ліквідними, юрист допоможе мобілізувати кошти законними способами;

3) Визначення проєкту, який відповідає Вашим цілям:

Команда «VigoLex» супруводжуватиме Вас при підборі проєкту, проведе аудит (due diligence), а також забезпечить підписання усіх необхідних юридичних документів.

4) Переказ коштів на рахунок проєкту:

Після того, як наші імміграційні юристи завершують процес підтвердження джерел походження коштів інвестора, і забезпечують підписання усіх необхідних документів для участі у проєкті, інвестор здійснює переказ суми інвестицій на рахунок ескроу проєкту;

5) Подання петиції за ф. I-526 до Служби імміграції США. Орієнтовно протягом 10 робочих днів після подання інвестор отримає сповіщення за ф. I-797C, що підтвердить прийняття петиції.

Терміни розгляду чітко не встановлені, але у березні 2022 року Служба імміграції США опублікувала інформацію про те, що строки розгляду петицій за програмою ЕВ-5 не будуть перевищувати 6 місяців. Час очікування може залежати від проєкту інвестування.

Протягом часу очікування на схвалення юристи «VigoLex» забезпечують інвестору доступ до порталу конкретного інвестиційного проєкту з інформацією про перебіг інвестицій, та з можливістю отримувати важливі податкові документи і вводити банківську інформацію для отримання доходу;

6) Отримання візи для вїзду в США:

Якщо Ви перебуваєте за межами США на момент схвалення петиції щодо ЕВ-5, наші юристи забезпечують подання заяви про видачу імміграційної візи, і протягом декількох місяців Ви зможете пройти процедуру отримання імміграційної візи (перевірка документів, медогляд та особиста співбесіда) у консульській установі США. Після завершення проходження процедурних моментів інвестор отримує імміграційну візу і право на в’їзд до США в статусі іммігранта. Якщо ж інвестор перебуває у США та попередньо оформлював форму ф. I-485 для зміни статусу, то отримання додаткової візи на в’їзд не є необхідним.

Юридична компанія «VigoLex» працює лише з висококапіталізованими розробниками та власниками бізнесу в США для створення високоякісних інвестиційних продуктів за програмою EB-5. Ми забезпечуємо індивідуальний підхід до кожного потенційного інвестора. Тому якщо Вас цікавить можливість отримання візи ЕВ-5, ми з радістю Вам допоможемо.

+38 097 215 66 70