Франчайзинг

Сьогодні підприємництво розвивається дуже швидко, у зв’язку з чим з кожним днем залишається усе менше нових сфер для створення та ведення бізнесу, доступні для початківців. Як наслідок, перед бізнесменом виникає питання, або займати дуже вузькопрофільну нішу, або починати робити те, що на ринку багато хто робить, а відповідно, – боротися з конкуренцією.

Франчайзинг пропонує третій варіант – розпочати власну справу, користуючись брендом, налагодженими виробничими й управлінськими процесами та успішною моделлю уже існуючого бізнесу.

7

Франчайзинг дозволяє розвивати власний бізнес, використовуючи вже відомий на ринку бренд. Це ідеальна бізнес-модель. Але, як завжди, є свої нюанси

Франчайзинг – це, перш за все, договірні правовідносини, які існують на стику цивільного і господарського права. Таким чином, основа франчайзингу – договір між франчайзером – особою або компанією, яка продає франшизу, і франчайзі – особою або компанією, яка таку франшизу купує.

Договірна робота – основа юридичного супроводу франчайзингу. Як показує досвід команди ВігоЛекс, франчайзери дуже бережуть і плекають бренд, який їм вдалося побудувати, тому зазвичай у договорах з франчайзі прописують багатотисячні штрафи за будь-яку дію франчайзі, право 24/7 контролювати його роботу і своє право забрати франшизу в будь-який момент без будь-яких пояснень. Погодьтеся, не найбільш справедливі умови.

З іншого боку, багато франчайзерів прописують умови франшизи досить поверхнево і узагальнено, залишаючи багато речей на узгодження сторін або сподіваючись на порядність франчайзі. У підсумку, при виникненні реальних конфліктних ситуацій між франчайзером і франчайзі, франчайзер не має ефективних механізмів для того, щоб змусити франчайзі діяти адекватно, а бренду може бути завдано значної репутаційної шкоди.

З огляду на ці особливості, команда ВігоЛекс розробила власну унікальну стратегію супроводу угод франчайзингу та процесу складання умов франшизи. Починаючи від допомоги зі складанням умов франшизи і юридичного супроводу реєстрації бренду, і закінчуючи представленням інтересів франчайзі в рамках  угоди франчайзингу, команда ВігоЛекс надає високоякісні юридичні та консалтингові послуги.

Якісний договір франчайзингу – запорука успіху правильного використання франшизи як для франчайзера, так і для франчайзіЯкісний договір франчайзингу – запорука успіху правильного використання франшизи як для франчайзера, так і для франчайзі

У відносинах франчайзингу обидві сторони відносин зацікавлені в складанні якісного договору франшизи. Для франчайзера це добре тим, що він на 100% буде знати, яким саме чином використовується його франшиза і буде впевнений, що франчайзі не порушить умови використання франшизи. Для франчайзі це добре тим, що йому не потрібно нічого вигадувати – дається складений і продумана бізнес-модель, якої він повинен дотримуватися, а в разі чого – він завжди може проконсультуватися з франчайзером з відповідного питання.

Кожен окремий кейс вимагає індивідуального підходу, і тому ВігоЛекс не надає своїм клієнтам шаблонних рішень, а розробляє індивідуальний план дій під кожну окрему ситуацію, виходячи з аналізу потреб клієнта і його побажань.

Ведення бізнесу на підставі франшизи та субфраншизи не настільки легке, як може здатися з першого погляду, тому важливо знати усе підводне каміння та вміти себе захистити. Юристи ВігоЛекс вивчили особливості франчайзингу в Україні та інших країнах, тому на них можна покластися у цих питаннях.

 

Марина Лук’янова – Директор компанії, що є власником субфраншизи Domino’s

lukyanova

Отримати консультацію

    Франчайзинг – це формат співпраці, за якого одна сторона (франчайзі) на платній основі отримує право використовувати бренд, ділову репутацію і комерційний досвід іншої компанії (франчайзера) для розвитку власного бізнесу.

    Франчайзинг і франшиза – це дві частини одного цілого.

    Франчайзинг – це певний формат бізнесу і правових відносин.

    Франшизою найчастіше називають сукупність прав, які франчайзер за певну суму готовий передати в користування франчайзі.

    Найголовніше – франшиза повинна описувати конкретні механізми взаємодії франчайзера і франчайзі: перелік прав, які передаються в користування, порядок і графік платежів, складові бізнес-моделі, інструкції та порядок її використання, умови про ексклюзивність франшизи і уникнення конкуренції сторін договору, інші гарантії, обов’язки і відповідальність сторін і т.д.

    Франчайзі використовує бренд і бізнес-рішення франчайзера для розвитку власного бізнесу. За це, франчайзі платить франчайзеру фіксовані роялті зі свого доходу.

    +38 097 215 66 70