ENRUUA

Захист прав інтелектуальної власності

Один лише факт того, що Україна вже багато років визнається «піратською» країною, на яку звернуто особливу увагу в сфері порушення прав інтелектуальної власності, говорить про актуальність питання захисту цих прав. Незважаючи на всю складність процесу, робити це можна і потрібно.

Очевидно, що для того, аби захищати, перш за все, необхідно володіти правами на об’єкти інтелектуальної власності і мати документальне підтвердження відповідних прав, наприклад, у вигляді патенту, свідоцтва, ліцензійного договору тощо.

Про те, як підтвердити право на об’єкт інтелектуальної власності можна дізнатися, звернувшись до кваліфікованих спеціалістів юридичної компанії ВігоЛекс. Вирішивши це питання, слід подумати про якісний юридичний супровід захисту таких прав і врегулювання розбіжностей в сфері інтелектуальної власності.

Правопорушенням вважається будь-яка вчинена без згоди власника дія відносно об’єкта права інтелектуальної власності

Серед найпоширеніших порушень можна виділити:

 • поширення та тиражування неліцензійного комп’ютерного програмного забезпечення;
 • виготовлення і поширення зразків аудіовізуальних творів та фонограм;
 • виробництво і поширення продукції з незаконним використанням торговельних марок, географічних позначень і фірмових найменувань відомих марок;
 • реалізація та виготовлення товарів з використанням запатентованих винаходів і промислових зразків без згоди власника цих прав.

Форми захисту інтелектуальної власності:

 • юрисдикційна, згідно з якою особа може звернутися за захистом порушених прав до суду або інших компетентних органів, уповноважених приймати певні заходи щодо відновлення порушеного права;
 • неюрисдикційна, яка передбачає здійснення захисту прав самостійно, без звернення до компетентних органів.

Кожен випадок унікальний і для надійного захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності клієнта компанія ВігоЛекс розробляє покроковий план, який дозволяє врегулювати ситуацію з найменшими втратами для клієнта.

Проте, в разі відсутності можливості звернутися за кваліфікованою юридичною підтримкою, особа, чиї права порушені, може задіяти мінімальні ресурси для захисту своїх прав:

 • зафіксувати факт створення об’єкта інтелектуальної власності: наприклад, відправити запис твору поштою самому собі;
 • поруч з публікацією вказувати своє ім’я, прізвище і знак «©»;
 • фіксувати інформацію в ЗМІ та соціальних мережах;
 • зареєструвати права на інтелектуальну власність;
 • у разі порушення прав – звертатися безпосередньо до порушника зі скаргою і вимогою припинити протиправні дії.

На особливу увагу заслуговує захист від піратства, яке є порушенням авторських і суміжних прав, особливо в мережі інтернет. В Україні це питання стоїть особливо гостро через відсутність відповідних контролюючих органів і поширення (навіть в державних установах) неліцензійного програмного забезпечення.

У першу чергу, існують технічні нюанси пошуку порушника авторських прав. Велика частина порушень відбувається в Інтернеті, тому важливо позначити, де зберігається контент, що порушує авторське право, і хто за нього відповідає – користувач сайту, хостинг-провайдер або власник вебсайту. Не менш важливим питанням є юрисдикція власника сайту і доведення авторства об’єкта авторського права.

Щоб захистити авторські права в мережі, юридична компанія ВігоЛекс рекомендує писати претензії та скарги безпосередньо власникам сайтів-порушників, або за процедурою DMCA в пошукову систему Google, що дозволить приховати з системи пошуку сайт з піратським контентом і звернеться до суду за захистом авторських прав та компенсацією за незаконне використання інтелектуальної власності.

Проте, для отримання бажаного і прогнозованого результату без участі професіонала не обійтися. Знання і досвід команди ВігоЛекс втілюються в якісний супровід будь-яких питань, пов’язаних із захистом прав інтелектуальної власності.

Отримати консультацію

Даю згоду на обробку моїх персональних данних

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]