Захист прав інтелектуальної власності

Один лише факт, що Україна вже багато років визнається «піратською» країною і на неї звертають особливу увагу, коли мова йде про порушення прав інтелектуальної власності, доводить актуальність питання захисту цих прав. Незважаючи на складність, робити це можна і потрібно.

Перш за все треба отримати права на ОІВ і їх документальне підтвердження: патент, свідоцтво, ліцензійний договір тощо. Про те, як підтвердити право на ОІВ, можна дізнатися від кваліфікованих спеціалістів юридичної компанії ВігоЛекс.

Вирішивши це питання, слід подумати про якісний юридичний супровід захисту своїх прав і врегулювання розбіжностей у сфері інтелектуальної власності.

Правопорушенням вважається будь-яка вчинена без згоди власника дія відносно об’єкта права інтелектуальної власності

Найпоширеніші порушення  це:

  • поширення і тиражування неліцензійного комп’ютерного програмного забезпечення;
  • виготовлення і поширення зразків аудіовізуальних творів і фонограм;
  • виробництво і поширення продукції з незаконним використанням торговельних марок, географічних позначень і фірмових найменувань відомих марок;
  • реалізація і виготовлення товарів з використанням запатентованих винаходів і промислових зразків без згоди власника прав на них.

Форми захисту інтелектуальної власності:

  • юрисдикційна. В цьому випадку особа може звернутися до суду або інших компетентних органів, уповноважених відновлювати порушене право;
  • неюрисдикційна, яка передбачає самостійний захист своїх прав без звернення до компетентних органів.

Кожен випадок унікальний, тому для надійного захисту ОІВ компанія ВігоЛекс розробляє покроковий план, який дозволяє врегулювати ситуацію з найменшими втратами для клієнта.

Якщо ж ви не маєте можливості звернутися за кваліфікованою юридичною підтримкою, можна зробити такі кроки для захисту своїх прав:

  • зафіксувати факт створення об’єкта інтелектуальної власності: наприклад, відправити запис твору поштою самому собі;
  • поруч з публікацією вказувати своє ім’я, прізвище і знак «©»;
  • фіксувати інформацію в ЗМІ та соціальних мережах;
  • зареєструвати права на інтелектуальну власність;
  • у разі порушення прав звертатися безпосередньо до порушника зі скаргою і вимогою припинити протиправні дії.

Отримати консультацію

    На окрему увагу заслуговує захист від піратства, яке є порушенням авторських і суміжних прав, особливо в мережі Інтернет. В Україні це питання особливо гостре через відсутність відповідних контролюючих органів і поширення (навіть у державних установах) неліцензійного програмного забезпечення.

    Почати варто з технічних нюансів пошуку порушника. Велика частина порушень відбувається в Інтернеті, тому важливо визначити, де зберігається контент, що порушує авторське право, і хто за це відповідає — користувач сайту, хостинг-провайдер або власник вебсайту. Не менш важливим питанням є юрисдикція власника сайту і доведення авторства ОІВ.

    Щоб захистити авторські права в мережі, юридична компанія ВігоЛекс рекомендує писати претензії і скарги безпосередньо власникам сайтів-порушників або (за процедурою DMCA) в пошукову систему Google. Другий шлях дозволить приховати в результатах пошуку сайт з піратським контентом і звернутися до суду за захистом авторських прав і компенсацією.

    Проте щоб отримати бажаний і прогнозований результат, без допомоги професіоналів не обійтися. Знання і досвід команди ВігоЛекс дозволяють надавати якісний супровід будь-яких питань, пов’язаних із захистом прав інтелектуальної власності.

    Отримати консультацію

      +38 097 215 66 70