Посвідка на проживання на Кіпрі

На середземноморському острові проживають більше 40 тисяч українців, в той же час значна кількість туристів, які приїжджають на відпочинок, міркують над можливістю переїзду на Кіпр.

Країна-член Євросоюзу з високим рівнем життя, розвиненою інфраструктурою, багатою історією та мальовничим морським узбережжям… Які ще блага приваблюють іноземних громадян, спонукаючи їх імігрувати на Кіпр:

 • низькі відсотки податків;
 • середземноморський клімат;
 • хороший екологічний стан;
 • низький рівень злочинності та корупції.

На Кіпрі видається як тимчасова посвідка на проживання (ВНЖ), відома тут як Pink Slip та яка обмежується визначеним строком та потребує продовження її дії, так і постійна (ПМЖ), яка є дійсною довічно.

Серед способів отримання ВНЖ та ПМЖ на Кіпрі:

 1. Укладення шлюбу з громадянином Кіпру. У такому випадку особа звертається до державних органів для отримання посвідки з свідоцтвом про шлюб.
 2. Отримання статусу біженця. Влада поділяє дану категорію на політичних біженців та гуманітарних – тих, які покинули країну в час бойових дій та зобов’язуються повернутись до неї після їх завершення.
 3. Працевлаштування на підставі офіційного запрошення від роботодавця. Для отримання ВНЖ також необхідно подати дозвіл на трудову діяльність.
 4. Навчання у ВНЗ Кіпру. Посвідка на проживання видається не тільки студентам, а й батькам, які супроводжують дітей на навчання.
 5. Здійснення підприємницької діяльності. Відкриття або купівля компанії на Кіпрі привабливі також вигідними ставками податків. Окрім реєстрації фірми, знадобиться також дозвіл на роботу та підтвердження, що кошти на її рахунок надійшли з закордонних джерел.
 6. Статус пенсіонера, який є фінансово незалежним чи прибув у країну відповідно до програми возз’єднання сім’ї. Фінансово незалежними вважаються іноземці, які не потребують працевлаштування, щороку отримують дохід від 1 000 євро та мають у кіпрському банку рахунок на суму від 20 000 євро. Возз’єднання з сім’єю потребує підтвердження шляхом надання паспорта близького родича, який проживає на Кіпрі.
 7. Купівля нерухомості. Посвідку на проживання отримують її власник, другий з подружжя, а також їхні діти у віці до 25 років у випадку якщо вони навчаються. Для видачі її повнолітнім дітям вартість нерухомості має становити від 600 000 євро у разі, якщо дитина одна, та від 900 000 євро у випадку, якщо їх двоє.

У разі купівлі нового об’єкта нерухомості вартістю від 300 000 євро діє пришвидшений порядок отримання посвідки, що займає менше 2 місяців.  В іншому випадку придбання нерухомого майна час отримання документу, як свідчить практика, становитиме до 12 місяців.

Порядок отримання ПМЖ на Кіпрі за прискореною процедурою у разі придбання нерухомості включає необхідність документального підтвердження:

 • купівлі об’єкта нерухомого майна вартістю від 300 000 євро без ПДВ за кошти, отримані з закордонних джерел;
 • наявності коштів на рахунку кіпрського банку у сумі від 30 000 євро;
 • відсутності судимості у власника нерухомого майна та членів його сім’ї;
 • заяви від усіх членів сім’ї, у тому числі дорослих дітей про те, що вони не претендують на роботу на Кіпрі.

Компанія ВігоЛекс готова надати консультацію з будь-яких питань усіх видів посвідок на проживання на Кіпрі.

+38 097 215 66 70