Відкрити рахунок у Швейцарії

Як відкрити рахунок у Швейцарії?

Відкрити рахунок у швейцарському банку дозволено як резиденту Швейцарії, так і резиденту іноземної держави. Різниця полягає в комплексності перевірки, яку проводить конкретний банк перед тим, як відкрити рахунок у швейцарському банку для фізичної особи.

Якщо ви збираєтеся відкрити рахунок у швейцарському банку фізичній особі, вам слід бути готовим до різноманітних питань, що стосуватимуться деталей, пов’язаних з джерелом походження ваших коштів, особливо якщо ви не є резидентом Швейцарії.

Перед тим як відкрити рахунок у швейцарському банку нерезиденту, compliance служба банку проводить перевірку всіх відомостей, наданих таким нерезидентом, щодо їхньої відповідності правилам місцевого банківського законодавства.

Команда ВігоЛекс готова допомогти вам у цьому питанні, підказати, як відкрити рахунок у швейцарському банку українцю, та пояснити інші особливості того, як відкрити рахунок у швейцарському банку в 2021 році.

Корпоративний чи особистий рахунок: у чому різниця?

Перед тим як відкрити рахунок у швейцарському банку, необхідно визначитися, для яких цілей потрібен такий рахунок — для особистих цілей (наприклад, зберігання заощаджень) чи для ведення бізнесу.

Якщо рахунок вам потрібен для особистих цілей — вам варто відкрити особистий рахунок у Швейцарії: це рахунок фізичної особи в швейцарському банку, що дає можливість його власнику розпоряджатися особистими коштами.

Якщо банківський рахунок вам необхідний для ведення господарської діяльності — тоді мова йде про корпоративний рахунок. Відкрити корпоративний рахунок у Швейцарії можна на ім’я компанії; такий рахунок може використовуватися для ведення бізнес-діяльності.

У будь-якому разі, перед тим, як прийняти рішення, відкрити корпоративний рахунок у Швейцарії чи ні, ВігоЛекс рекомендує проконсультуватися з юристами з цього приводу.

Також варто бути готовим до того, що для відкриття рахунку в швейцарському банку громадянину України, найімовірніше, доведеться здійснити особистий візит до Швейцарії для зустрічі з представниками банку. При цьому всі деталі цього процесу, зокрема особисту зустріч з представником банку, необхідно планувати завчасно.

Документи для відкриття рахунку

Залежно від конкретного банку для того, щоб відкрити рахунок у швейцарському банку громадянину України, різні банки можуть запитати різний перелік документів/інформації. Базово документи, необхідні для того, щоб відкрити рахунок у швейцарському банку фізичній особі, є такими:

 • закордонний паспорт;
 • доказ адреси проживання — це може бути копія сторінки з пропискою внутрішнього паспорта чи довідка з державної установи, що підтверджує адресу проживання;
 • доказ легальності походження коштів;
 • заявка на відкриття рахунку.

Банк не здійснює повну перевірку відомостей у документі, а лише підтверджує факт його справжності.

Перед тим як відкрити рахунок у Швейцарії для компанії, банк може вимагати надати наступну інформацію:

 • документи, що посвідчують особу бенефіціара рахунку;
 • копії установчих документів компанії;
 • документи, що підтверджують наявність у компанії офіційно зареєстрованої юридичної адреси;
 • за наявності вимог про отримання дозвільної документації / ліцензій для ведення діяльності компанії — копії таких ліцензій чи дозволів;
 • довіреність — якщо під час відкриття рахунку в банку від імені юридичної особи діє представник.

Якщо вам потрібно відкрити рахунок у швейцарському банку для фізичної особи чи для компанії, ВігоЛекс рекомендує доручити процес збирання і підготовки необхідної документації фахівцям.

shvejczaryya

Перелік банків

Перед тим як відкрити рахунок у швейцарському банку в 2021 році, дуже важливо вибрати банк, що має максимально лояльний підхід до вимог з відкриття рахунку. Для відкриття рахунку в банку в Швейцарії можна скористатися послугами наступних банків:

 • CIM Banque.
 • Credit Suisse.
 • AP Anlage & Privatbank.
 • UBS.
 • PKB Privatbank.
 • EFG Bank AG.
 • VP Bank.
 • Julius Baer.

Під час відкриття рахунку ВігоЛекс радить обов’язково звернути увагу на складність і тривалість процедури перевірки бенефіціара, яку будуть проводити перед тим, як відкрити рахунок у швейцарському банку нерезиденту. Це пояснюється тим, що з деяких пір швейцарські банки виконують роль контролювальних органів, які здійснюють перевірку легальності походження грошових коштів кожного потенційного клієнта банку, тому вони проводять особливо ретельну перевірку KYC. А отже, слід бути не лише морально, а й документально готовим пояснити законність походження кожної копійки.

І ще одне. Не варто дивуватися, що за відкриття депозитного рахунку необхідно буде платити. Тобто в Швейцарії можливий варіант, коли не клієнт отримує відсоток від банку за те, що гроші лежать на депозиті та банк може ними користуватися, а навпаки — клієнт платить за те, що його гроші лежать у швейцарському банку.

Просто і швидко відкрити рахунок з ВігоЛекс

Спеціалісти команди ВігоЛекс мають великий досвід у питанні відкриття банківських рахунків для фізичних осіб і компаній у різних юрисдикціях, зокрема в Швейцарії, і допомагають клієнтам відкрити рахунок у швейцарському банку.

Наші фахівці пояснять вам і допоможуть вам зрозуміти, як відкрити рахунок у швейцарському банку українцю, яка процедура відкриття рахунку, проконсультують вас щодо того, який оптимальний варіант дій, щоб відкрити рахунок у швейцарському банку в Україні, та підкажуть вам вартість і орієнтовні строки надання такої послуги.

Получить консультацию

  +38 097 215 66 70