Захист персональних даних

Питання захисту персональних даних безпосередньо пов’язано з реалізацією права на недоторканність приватного життя і «права бути забутим» (right to be forgotten). Розвиток інформаційних технологій та інтерес до прав людини зробили необхідним встановлення чітких правил, що стосуються персональних даних.

В 2016 році після серії скандальних витоків особистої інформації, через що постраждали великі учасники IT-ринку і публічні особи, а також були порушені конституційні права громадян США і країн ЄС, було прийнято рішення про екстериторіальність норм про захист персональних даних. Це означає, що компанія повинна дотримуватися правил обробки персональних даних громадян тієї країни, де відповідні акти прийняті, незалежно від місця її реєстрації.

Захист персональних даних — це комплекс заходів технічного, організаційного та юридичного характеру, спрямованих на захист інформації про фізичну особу (суб’єкта персональних даних)

Отримати консультацію

  Величезна кількість різних актів у сфері захисту персональних даних створює чимало клопоту для компаній, які працюють одночасно на різних ринках. Наприклад, український інтернет-магазин продає товари і послуги громадянам ЄС і США. В цьому випадку компанія повинна адаптуватися під вимоги Загального регламенту захисту персональних даних (GDPR), а також актів, прийнятих в окремих штатах США (CСPA, DOPPA, Nevada Amendment to Security of Personal Information Statute та інших). Ці документи відрізняються за сферою дії, територіальною юрисдикцією, підходами до визначення персональних даних, підставами для обробки, процедурами обробки персональних даних неповнолітніх і відповідальністю за порушення.

  Все це ускладнює створення документів щодо безпеки персональних даних (публічної політики приватності, політики зберігання даних і т.п.). Для непрофесіонала таке завдання стає справді непосильним. Шаблони також не найкращий варіант, оскільки кожен бізнес унікальний і існують акти, що стосуються захисту персональних даних в окремих індустріях.

  Юристи компанії ВігоЛекс допомагають ІТ-проєктам в юридично грамотному складанні необхідних документів та внутрішніх політик і надалі контролюють дотримання встановлених принципів обробки даних. Результат — задоволені клієнти, відсутність порушень і зайвих витрат.

  1.5 1024x572 1

  Отримати консультацію

   +38 097 215 66 70