Відкрити рахунок в Австрії

Відкрити рахунок в Австрії може знадобитися як компанії, так і фізичній особі для особистих потреб. Щоб відкрити корпоративний чи особистий рахунок в Австрії, необхідно пройти низку процедур, описаних нижче.

Крім того, важливу роль у процесі відкриття рахунку відіграє вибраний вами банк, оскільки різні банки мають різні внутрішні процедури і вимоги до процедури реєстрації банківських рахунків.

Як відкрити рахунок в австрійському банку

Коли ви розглядаєте особистий рахунок в Австрії та процедуру його відкриття, необхідно пам’ятати, що банки ділять усіх клієнтів, які звертаються по відкриття особистого рахунку, на дві категорії.

Категорія №1 — Deviseninlaen-der. Ця група осіб включає в себе резидентів і громадян Австрії.

Категорія №2 — Devisenauslaende. Ця група осіб включає в себе туристів, бізнесменів та інших осіб, які не проживають на території Австрії на постійній основі та перебувають в Австрії тимчасово або з метою стати в подальшому австрійським резидентом.

Щоб стати резидентом Австрії та перейти до категорії Deviseninlaen-der, особі потрібно безперервно (без виїзду з території) прожити в Австрії щонайменше 3 місяці, а також мати відповідну візу.

Якщо говорити про відкриття корпоративного рахунку в Австрії, то він, звичайно, критично необхідний для будь-якого бізнесу для ведення його операційної діяльності. Команда ВігоЛекс буде рада проконсультувати вас із питань відкриття корпоративного рахунку в Австрії для вашої компанії.

Варіанти рахунків у Австрії

Перед тим як відкрити рахунок у Австрії, необхідно визначитися з його видом.

Можна виділити три основні види банківських рахунків у Австрії:

 1. Ощадний рахунок.

Цей рахунок має бути оформлений особисто власником або з допомогою представника. Строк безпосередньо самого процесу відкриття рахунку із проходженням банківських процедур складає 4–7 днів.

Після відкриття рахунку власнику видається ощадна книжка, де зазначається назва банку і номер банківського рахунку. Дія ощадної книжки лімітована в часі та складає від 3 місяців до 5 років.

 1. Довірчий рахунок.

Особливість цього виду рахунку в тому, що власник рахунку уповноважує банківську установу виступати в якості своєї довіреної особи. Як результат, банк має право самостійно розпоряджатися коштами, що розміщені на довірчому рахунку.

Обслуговування довірчого рахунку є платним, вартість варіюється від 0,1 до 0,6% внеску. Довірчий рахунок можна відкрити в будь-якій валюті. Строк відкриття довірчого рахунку встановлюється відповідно до внутрішніх процедур банку і може залежати, зокрема, від сум, що їх власник планує обслуговувати за допомогою такого рахунку.

 1. Розрахунковий рахунок.

Цей вид рахунку найзручніший для проведення розрахунків не лише на території Австрії, а й за кордоном. Розрахунковий рахунок може бути мультивалютним, що дозволяє уникнути зайвих конвертацій під час здійснення транзакцій.

Найпопулярніші банки в Австрії

Під час відкриття банківського рахунку в Австрії ви можете скористатися послугами одного з наступних банків:

 • LGT Bank (Austria) Ltd;
 • Deutsche Bank (Austria) AG;
 • Anglo-Austrian Bank;
 • Erste Bank AG;
 • Raiffeisen Bank International AG;
 • Euram Bank AG;
 • Benduro Bank (Austria) AG та ін.

Документи для відкриття рахунку

Під час відкриття особистого рахунку в австрійському банку від вас можуть вимагати надати:

 • паспорт, закордонний паспорт;
 • документ німецькою мовою, що підтверджує місце проживання — прописку в Австрії чи ЄС (комунальні квитанції, банківські виписки тощо);
 • доказ зайнятості (документ про зарахування до університету, інформація про місце роботи, віза тощо);
 • фото;
 • додаткові документи на розсуд банку.

Під час відкриття корпоративного рахунку до банку необхідно надати:

 • податковий номер компанії та номер реєстрації юридичної особи в реєстрі;
 • адресу реєстрації компанії;
 • статут компанії;
 • свідоцтво про відсутність фінансових і податкових заборгованостей.

Команда ВігоЛекс буде рада проконсультувати вас із питань відкриття і обслуговування банківського рахунку в Австрії.

+38 097 215 66 70