Ліцензія Мальти

Мальта – це європейська держава, розташована на острові у Середземному морі, відома на весь світ вивченням англійської мови і азартними іграми.

На Мальті є 2 базових категорії ліцензій у сфері гемблінгу:

 • ліцензія для тих, хто веде гральний бізнес – пропонує, надає чи забезпечує функціонування гемблінг-послуги (для онлайн-гемблінгу) або містить загальнодоступне приміщення, в якому знаходяться гральні системи (для офлайн-гемблінгу);
 • ліцензія для тих, хто у значній мірі забезпечує діяльність грального бізнесу – поставка ПЗ, управління ПЗ для створення, збору, контролю або обробки важливої ​​документації тощо.

Всього ж на Мальті видаються ліцензії на чотири типи гемблінг-послуг, відповідно:

 • Тип №1 – азартні ігри проти закладу, результат яких визначається випадковістю: рулетка, блекджек, баккара, лотереї, вторинні лотереї та віртуальні спортивні ігри;
 • Тип №2 – азартні ігри проти закладу, результат яких визначається не випадковістю, а результатом події або змагання, що не має відношення до азартної гри – наприклад, букмекерські контори;
 • Тип №3 – азартні ігри не проти закладу, а між гравцями, в яких заклад не піддається гральному ризику, але генерує дохід, стягуючи комісію або іншу плату в залежності від ставок або призу – покер, бінго, біржа ставок та інші ігри з комісією;
 • Тип №4 – керовані ігри на спритність, наприклад, ігри на логіку, вікторини, фентезі-спорт тощо.

Мальта в контексті юрисдикції для ведення гемблінгу – це щось середнє між Кюрасао і Великобританією. Сфера гемблінгу не настільки дерегулювана, як у Кюрасао, але поріг входу дорожчий, аніж у Великобританії

Переваги ліцензії Мальти

 • Гемблінг у ЄС: Мальта є членом ЄС, що дає одну значну перевагу – на Мальті дозволено займатися гемблінгом не тільки за ліцензією Мальти, але і за ліцензією будь-якої з держав ЄС, які входять до списку «надійних держав» Мальтійського контролюючого органу з питань гемблінгу – MGA (https://www.mga.org.mt/).
 • Зрозумілість регулювання: законодавство Мальти з приводу ведення гемблінг-діяльності досить зрозуміле, а процес взаємодії з державою з питань ліцензії – стандартизований. Це значно спрощує життя власникам бізнесу.

Як отримати ліцензію Мальти

Для отримання ліцензії Мальти вам необхідно зареєструвати компанію на Мальті і подати заявку в MGA. На Мальті проводять досить серйозну перевірку перед видачею гемблінг-ліцензії – перевіряють документацію, бізнес-процеси, пов’язані з проведенням ігор, правила, політики, технічну документацію гральної та контрольної системи. Крім того, є чіткі вимоги до статутного капіталу компанії:

 • Типи №1 і №2 – мінімум 100,000 EUR;
 • Типи №3 і №4 – мінімум 40,000 EUR;
 • Якщо компанія подається на кілька ліцензій – розмір статутного капіталу повинен додаватися (наприклад, для всіх 4х типів ліцензії – 280,000 EUR), але бути не менше, ніж 240,000 EUR.

При подачі заявки потрібно заплатити реєстраційний внесок в розмірі 2,300 EUR. Виходячи з досвіду команди ВігоЛекс, весь процес оформлення та отримання ліцензії займає близько 6-7 місяців. Ліцензія Мальти видається строком на 5 років.

На Мальті необхідно щорічно оплачувати вартість ліцензії і збір за дотримання вимог ліцензії. Вартість ліцензії варіюється від 10,000 EUR до 25,000 EUR. Збір за дотримання вимог ліцензії Мальти залежить від її типу:

 • Тип №1 – від 15,000 EUR до 375,000 EUR;
 • Тип №2 – від 25,000 EUR до 600,000 EUR;
 • Тип №3 – від 25,000 EUR до 500,000 EUR;
 • Тип №4 – від 5,000 EUR до 500,000 EUR.

Для збору за дотримання вимог ліцензії Мальти застосовується прогресивна процентна ставка в залежності від рівня доходу бізнесу.

Податкове навантаження на Мальті досить серйозне. Ставка податку на прибуток компанії на Мальті – 35%, але для нерезидентів в деяких випадках можливо зменшити податки до 5%. Крім того, гемблінг-бізнес зобов’язаний додатково платити збір у розмірі 5% від своїх доходів.

Отримання нової ліцензії на iGaming іноді буває заплутаною і складною процедурою. Нам пощастило пройти весь аплікаційний процес в MGA (Мальта) з консультантами із ВігоЛекс. Завдяки їх високим стандартам ми отримали ліцензію всього за декілька місяців.

 

Денис Луковкін – CMO Компанії Innovaventis

lukovin

Отримати консультацію

  +38 097 215 66 70