Як відкрити кабінет УЗД

Порядок відкриття кабінету УЗД

Для відкриття кабінету УЗД необхідно визначити організаційно-правову форму вашого підприємства. Причому зробити це можна і в якості юридичної особи, і як фізична особа – підприємець.

– Юридична особа може здійснювати свою діяльність через лікарні, клініки тощо. У штаті має бути посада головного лікаря – керівника медичного закладу, який має диплом за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров’я».

– Фізична особа – підприємець може мати медичну освіту. В іншому випадку фізична особа – підприємець зобов’язана укомплектувати штат медичними та немедичними працівниками відповідно до заявлених спеціальностей.

shutterstock 1130966546

Які вимоги до приміщення узд-кабінету?

Перш ніж зайнятися отриманням ліцензії на УЗД-кабінет, необхідно визначиться з приміщенням, в якому виконуватимуться процедури УЗД, оскільки існує жорсткий перелік вимог до такого приміщення. Так, кабінет УЗД має відповідати ліцензійним вимогам та будівельним нормам – 18 кв. м для процедурної.

Приміщення, в якому планується провадження діяльності, має відповідати санітарним нормам, що підтверджується актом санітарно-епідеміологічного обстеження об’єкта Держпродспоживслужбою (акт СЕС). Коли Акт СЕС вже на руках, слід подбати про метрологічну повірку того обладнання, яке планується використовувати при здійсненні медичної практики, якщо воно підлягає обов’язковій метрологічній повірці. Крім того, потрібна наявність сертифікатів та інших документів, передбачених законодавством.

Приміщення може бути орендованим або перебувати у власності, але воно обов’язково має бути належного функціонального призначення та належати до нежитлового фонду.

Необхідні документи для відкриття кабінету узд

Відкриттю кабінету УЗД передує стандартна процедура: необхідно зареєструвати підприємство, отримати медичну ліцензію, отримати акт СЕС (акт санепідемстанції), найняти кваліфікований персонал, купити все необхідне обладнання.

Зверніть увагу, що персонал медичного закладу має підтвердити свою кваліфікацію. У цьому випадку підійдуть:

– документ про вищу освіту державного зразка;

– сертифікат лікаря-фахівця (провізора-фахівця);

– посвідчення про присвоєння (підтвердження) відповідної кваліфікаційної категорії з лікарських (провізорських) спеціальностей;

– свідоцтво про проходження підвищення кваліфікації;

– стаж роботи – 5 років, або менше 3 років за наявності стажування у МОЗ.

Для отримання ліцензії на УЗД-кабінет необхідно зібрати та подати такі документи:

– заяву на отримання ліцензії;

– нотаріально засвідчену копію статутних документів або її електронну версію;

– документ, що підтверджує право власності або оренди на нерухомість;

– документи, що підтверджують право власності або оренди на обладнання, яке використовується у діяльності кабінету УЗД;

– дані щодо структури установи та персоналу;

– акт СЕС;

– опис усіх документів.

Слід зазначити, що оформити ліцензію кабінету УЗД набагато складніше, ніж ліцензію терапевта. Тож для досягнення результату варто звернутися до досвідчених юристів, які допоможуть зібрати повний пакет документів, отримати необхідні дозволи від контролюючих органів та позбавлять можливих проблем у майбутньому, вирішивши їх ще на етапі отримання ліцензії.

Для отримання медичної ліцензії на УЗД-кабінет необхідно надати:

– заяву на отримання ліцензії;

– інформацію про персонал, із зазначенням кваліфікаційного рівня та освіти;

– інформацію про стан матеріально-технічної бази;

– опис документів, що додаються до заяви.

При цьому документи можуть бути подані у будь-якому зручному вигляді: електронному, письмово поштою, а також особисто через «Єдине вікно» у Києві по вул. Смоленська, 10.

Вартість і терміни

На даний момент відкриття УЗД-кабінету є набагато вигіднішим, ніж, приміром, МРТ, оскільки вартість обладнання є в рази меншою, а вимоги до приміщення та персоналу менш жорсткі. Проте юридичні тонкощі зумовлюють необхідність професійної допомоги в отриманні ліцензії на надання послуг УЗД, а також у задоволенні інших необхідних вимог під час відкриття такого закладу.

При цьому складнощі в отриманні ліцензії обумовлюють термін відкриття УЗД-кабінету, який може тривати до 2 місяців. Тому найкращим рішенням буде звернутися до фахівців, які допоможуть Вам з підготовкою та подачею документів, підбором приміщення та обладнання, набором персоналу, щоб убезпечити Вас від відмови в ліцензії на відкриття кабінету УЗД.

+38 097 215 66 70