Як відкрити приватний кабінет психолога

Як відкрити приватний кабінет психолога

Бізнес, який підходить для людей з вищою освітою психолога, які не бажають працювати в державних установах або приватних медичних центрах, – це відкриття власної служби психологічної допомоги.

Зареєструвати приватний кабінет психолога можна як фізична особа – підприємець, після цього подавши заяву до податкової інспекції про застосування спрощеної податкової системи. На початковому етапі цього цілком достатньо. Якщо ж згодом підприємство розшириться і з’являться бізнес-партнери, тоді треба буде оформити ТОВ (Товариство з обмеженою відповідальністю).

Також потрібно буде надати диплом з урахуванням специфіки освіти та документ про проходження курсів підвищення кваліфікації (фахівці такого роду проходять підвищення кожні 5 років). Останній документ можуть вимагати перевіряючі з Міністерства освіти, незважаючи на те, що ліцензія не потрібна, оскільки це не медична допомога. Ще слід подати заяву про бажання відкрити індивідуальний кабінет психологічної допомоги.

shutterstock 691563967

Необхідне приміщення і обладнання

Приміщення для офісу психолога можна як купити, так і взяти в оренду. Щоб заощадити, спочатку можна винаймати приміщення виключно під проведення конкретних тренінгів. Звичайно, краще мати постійний офіс, але на початковому етапі це не обов’язково.

Також кабінет психологічної допомоги можна відкрити у державній поліклініці, де такого нема. За оренду ви навряд чи платитимете дуже багато, адже відкриття такого кабінету буде вигідне й самій поліклініці. До того ж, якщо ви зможете знайти такий варіант, клієнти поліклініки потенційно стануть і вашими клієнтами.

Сам кабінет необхідно оформити в теплих, спокійних тонах, меблі в ньому повинні бути не медичні, головне тут – практичність. Ваша мета – щоб клієнт почувався комфортно. Підійдуть м’який диван, зручне крісло або безкаркасне крісло, що дозволяє самій людині вибрати зручну позу. У кабінеті не повинно бути занадто багато світла, тому краще придбати штори на вікна, а в якості освітлення вибрати лампи для підлоги, а не люстру (її варто використовувати лише для особистих потреб).

До речі, пам’ятайте про важливу особливість – клієнт повинен відчувати до вас довіру, а значить, і меблі необхідно вибирати відповідно. Ви зі своїм клієнтом маєте бути на рівних. У вас може бути стіл, але під час прийому ви повинні виходити з-за нього і сідати в таке ж крісло/диван, як і ваш клієнт. Адже стіл – це додаткова психологічна перешкода.

Отже, для роботи вашого кабінету психолога Вам може знадобитися таке спецобладнання:

  • комп’ютерна техніка (ноутбук або планшет, принтер);
  • меблі (стіл, стільці – мінімум 2, шафа, стіл для комп’ютерної техніки);
  • картки обліку та ведення роботи з клієнтами;
  • чеки обліку виконаної роботи з клієнтами.

Пошук персоналу

Рентабельність кабінету психолога насамперед залежить від компетентності самого психолога, його умінь та навичок у роботі з клієнтами. Чим професійнішою буде допомога, тим, відповідно, вищий імідж психолога, і тим більша потреба в ньому, а значить, і фінансова віддача. Треба бути готовим, що успіх приходить не відразу, а поступово. Спочатку клієнтів може бути 1-2, а згодом – від 10 та більше.

Слід розуміти, що ефективність послуг, що надаються психологом, стане очевидною для клієнтів, які вперше прийшли на прийом до фахівця. Щоб потенційні клієнти відчули сильну потребу у продовженні розмови, курсу, тренінгу чи семінару, слід використовувати весь арсенал професійних можливостей, які мають лише висококваліфіковані та досвідчені психологи вузької спеціальності та високого рівня.

Підприємцю варто розуміти, чим відрізняється професійний психотерапевт від простого психолога. Отже, психотерапевт обов’язково повинен мати вищу медичну освіту за спеціальністю «Психіатрія».

Вартість відкриття кабінету психолога

При відкритті приватного кабінету психолога розраховуйте, що вам доведеться нести витрати наступного характеру:

  • оплата оренди приміщення;
  • оплата електроенергії;
  • оплата рекламної кампанії;
  • придбання офісної техніки;
  • оренда меблів (можна використати власні);
  • оплата бланків, чеків, канцелярських товарів.

При цьому доходна частина складатиметься з таких послуг:

  • надання індивідуальних психологічних послуг (зазвичай оплата погодинна);
  • проведення тренінгів соціальної взаємодії.

Таким чином, можна зробити висновок: початкове капіталовкладення становитиме щонайменше 100 тис. гривень.

+38 097 215 66 70