Як відкрити приватну швидку допомогу
Медична сфера, зокрема робота екстреної (швидкої) медичної допомоги, поступово реформується: уряд запроваджує нові зміни, які у довгостроковій перспективі матимуть позитивні наслідки.
Оскільки якість надання послуг державними медичними установами викликає багато питань, факт появи приватних закладів, які здатні задовольнити всі потреби у наданні медичних послуг, не дивує.
Нині у сфері невідкладної допомоги функціонують як державні «швидкі», так і приватні компанії. Основна перевага останніх — оперативність диспетчерської служби та приїзду самої бригади. Зокрема, координатор приватної швидкої допомоги з перших гудків приймає дзвінок та відправляє бригаду протягом 4 хвилин за вказаною адресою. Працюють приватні «швидкі» в режимі 24/7, як і державні, проте координатори орієнтуються на широкий спектр симптомів, захворювань, запитів, на які потрібно відправити невідкладну допомогу.
Необхідне приміщення і обладнання
Для початку Вам необхідно знайти правильне приміщення. У розпорядженні приватної швидкої має бути невелике приміщення для чергування команди. Також вам знадобиться кімната очікування, обладнане місце для зберігання лікарських засобів. А насамперед необхідно облаштувати прилеглу територію, на якій буде розташоване гаражне приміщення, парковка, а також місце для обслуговування такої парковки.
Приміщення для чергування, а також кабінет надання безпосередньо медичної допомоги мають відповідати санітарним нормам, що підтверджується актом санітарно-епідеміологічного обстеження об’єкту Держпродспоживслужбою (акт СЕС). Коли акт СЕС на руках уже, слід подбати про метрологічну повірку того обладнання, яке планується використовувати під час здійснення медичної практики, якщо воно підлягає обов’язковій метрологічній повірці. Також потрібна наявність сертифікатів та інших документів, передбачених законодавством.
Крім того, нормам СЕС має відповідати приміщення парковки та гаража. Автомобілі повинні перевірятися механіком кожні 12 годин, оскільки від їхнього стану можуть залежати життя людей. У такому випадку найлегше обладнати майстерню для зручності обслуговування автомобілів.
Приміщення може бути орендованим або власним, але воно обов’язково має бути належного функціонального призначення та належати до нежитлового фонду.
Пошук персоналу
Оперативність та технологічність приватної невідкладної допомоги повинні обов’язково поєднуватися із професіоналізмом членів бригади. Одним із найважливіших аспектів надання якісної медичної допомоги є освіта та досвід фахівців, тому до них висуваються жорсткі вимоги:
– наявність достатнього стажу роботи;
– проходження курсів BLS, ITLS, а також усіх курсів підвищення категорії;
– майстерність володіння всіма медичними навичками; знання іноземної мови;
– наявність водійських прав;
– гарна фізична форма медика;
– вимоги щодо зовнішнього вигляду працівника.
Для здійснення послуг швидкої допомоги Вам необхідно зібрати екіпаж, який складається з водія, лікаря та фельдшера, а також найняти диспетчерів.
Безпосередньо у стаціонарному приміщенні на чергуванні повинні працювати механік та медсестра. Зверніть увагу, що персонал медичного закладу має підтвердити свою кваліфікацію. У цьому випадку підійдуть:
- документ про вищу освіту державного зразка;
- сертифікат лікаря-фахівця (провізора-фахівця);
- посвідчення про присвоєння (підтвердження) відповідної кваліфікаційної категорії з лікарських (провізорських) спеціальностей;
- свідоцтво про проходження підвищення кваліфікації.
- стаж роботи – 5 років, або менше 3 років за наявності стажування у МОЗ.
Реєстрація бізнесу
Перш ніж розпочати медичну практику, необхідно визначити організаційно-правову форму вашого підприємства. Причому займатись цим можна і в якості юридичної особи, і як фізична особа – підприємець.
– Юридична особа може провадити свою діяльність через лікарні, клініки тощо. У штаті має бути посада головного лікаря – керівника медичного закладу, який має диплом за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров’я».
– Фізична особа – підприємець повинна мати медичну освіту. В іншому випадку фізична особа – підприємець зобов’язана укомплектувати штат медичними та немедичними працівниками відповідно до заявлених спеціальностей.
У вартість відкриття швидкої допомоги, крім вартості оренди приміщення, обслуговування транспортних засобів та покриття витрат на комунальні послуги, входить адміністративний збір у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент видачі ліцензії на медичну практику.
На листопад 2021 року розмір одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2379 гривень. Вноситься цей збір протягом 10 днів після ухвалення рішення комісії МОЗ про надання медичної ліцензії на швидку допомогу.