Захист честі, гідності та ділової репутації

Відкритий світ та стрімкий розвиток цифрових технологій не тільки прискорюють процес модернізації світових процесів, а й збільшують кількість випадків порушення права на захист честі, гідності і ділової репутації.

Все більшій кількості людей, в першу чергу, публічним діячам (РЕР), доводиться захищатися від неправдивої негативної інформації, поширеної в ЗМІ та Інтернеті на замовлення недоброзичливців

Діяльність публічних осіб часто стає предметом обговорень в суспільстві, тому поширена інформація може бути дуже різноманітною. Так, під час виступу або публічного інтерв’ю можна почути не найприємніші речі про людину, що зачіпають не тільки її професійні, а й особисті якості, або пост якогось блогера може створити негативний образ РЕР.

Однозначно, стаючи публічною особою, людина свідомо йде на ризик і обмеження своєї приватності. Але, з іншого боку, деякі представники ЗМІ забувають про свій обов’язок дотримуватися основних моральних принципів, порушення яких відбивається на діловій репутації, честі та гідності людини.

Однією з причин несумлінної поведінки ЗМІ є атмосфера вседозволеності і безкарності у суспільстві та інформаційному середовищі. Багато журналістів вважають своїм правом писати що завгодно і про кого завгодно. В основі такої атмосфери знаходиться проблема відсутності довіри в суспільстві, особливо до державних службовців і політиків. Тому вирішити ситуацію за один день не вийде, необхідна продумана і грамотна стратегія.

Будь-яка особа, яка виявила недостовірну інформацію, що завдає шкоди її діловій репутації, честі та гідності, може захистити свої права, звернувшись за кваліфікованою юридичною допомогою.

Компанія ВігоЛекс використовує такі способи захисту честі, гідності та ділової репутації:

  • аргументована вимога про видалення такої інформації з усіх джерел;
  • реалізація права на відповідне спростування інформації;
  • вимога про спростування розміщеної недостовірної інформації;
  • спростування інформації в суді з відшкодуванням збитків та/або моральної шкоди, яких особа зазнала внаслідок поширення інформації, яка ганьбить честь та гідність людини.

Перші три способи мають позасудовий характер, тому основне завдання юриста на цьому етапі – бути грамотним модератором і досягти бажаного результату для клієнта шляхом найменших втрат і витрат.

Що стосується звернення до суду – то тут необхідна ретельна підготовка доказової бази для позову. Слід зафіксувати факти, що підтверджують поширення недостовірної інформації про клієнта, а також зібрати докази того, що така інформація є недостовірною.

Команда юристів ВігоЛекс завжди підходить до вирішення питань комплексно. Тому, чим раніше клієнт звернеться за правовою допомогою до ВігоЛекс, тим більше у нього буде шансів відновити справедливість.

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70