Заповнення електронних декларацій

Україна рухається в бік демократизації та гласності, і одним із кроків на цьому шляху стало запровадження системи електронного декларуваня для чиновників. Суб’єкти декларування зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати електронну декларацію про свої доходи. Декларація заповнюється на офіційному сайті НАЗК і охоплює період з 1 січня до 31 грудня попереднього року включно. 

Електронну декларацію неможливо заповнити за один вечір або навіть за день – обсяг інформації, яку необхідно надати, досить великий. У той же час, за вказівку неточних або неправильних даних в електронній декларації, у разі досягнення встановленої законодавством норми розходження реальних і задекларованих даних, загрожує штраф

Команда ВігоЛекс неодноразово допомагала своїм клієнтам заповнювати подібні декларації і вивчила безліч підводних каменів цього процесу. Далі описані найбільш поширені питання з приводу заповнення електронних декларацій.

Хто є суб’єктом декларування?

Категорія осіб, які повинні подавати електронні декларації, чітко вказана в Закону України «Про запобігання корупції». До таких осіб належать держслужбовці, вище керівництво країни, народні депутати, судді тощо – список досить великий.

Як заповнити розділ про доходи?

Для спрощення процесу ВігоЛекс рекомендує заповнювати цей розділ за допомогою Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Перш за все, вам варто скористатися електронними послугами цього реєстру та запросити там інформацію про суми виплачених доходів і утриманих податків з таких доходів.

Для цього потрібно за допомогою електронного цифрового підпису створити особистий кабінет, увійти, вибрати розділ «Заяви, запити для отримання інформації», після чого запросити інформацію про суми виплачених вам доходів і утриманих податків з таких доходів.

Після цього, сервіс видасть вам форму для заповнення. Необхідно заповнити всі поля і відправити форму. Форма розумна, тому якщо вона видає вам помилку – значить, ви щось пропустили і не заповнили.

Як заповнити розділ про страховий стаж і страхові внески?

Для заповнення цього розділу зручним є офіційний сайт Пенсійного фонду України. На цьому сайті можна отримати всю необхідну інформацію, зайшовши в або зареєструвавши особистий кабінет за допомогою електронного цифрового підпису.

Зайшовши в кабінет, натисніть на графу «Запит на отримання електронних документів», потім виберіть вид довідки, яку вам необхідно отримати. Після заповнення усіх полів форми сайт автоматично зареєструє ваше звернення. Його статус можна подивитися в розділі «Мої звернення».

Як отримати відомості про нерухоме майно?

Для цієї мети команда ВігоЛекс рекомендує вам скористатися Кабінетом електронних сервісів Мін’юсту. Після реєстрації і входу у систему вам необхідно вибрати розділ Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

За допомогою Кабінету електронних сервісів Мін’юсту ви можете запитати і отримати інформаційну довідку про нерухоме майно, яке зареєстроване на ваше ім’я. Отримання відомостей з цього реєстру є платним. Після оформлення запиту і оплати держмита онлайн, відомості про ваше нерухоме майно будуть відправлені на вказану вами адресу електронної пошти.

Як заповнити розділ про корпоративні права?

Інформацію про корпоративні права можна отримати шляхом простого запиту в ЄДРПОУ. Для цього необхідно знати найменування юридичних осіб, в яких конкретна фізична особа може мати корпоративні права. Найменування юридичної особи потрібно вказати у рядку пошуку, після чого можна ознайомитися з переліком учасників та їхніми внесками до статутного капіталу.

ВігоЛекс радить довірити заповнення декларації професіоналам та врятувати себе від непотрібних витрат часу та нервів.

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70