Захист бізнесу

Захист бізнесу – щоденний обов’язок його власника. Захист бізнесу не має обов’язково зводитися до фізичного захисту на рівні охорони та сигналізації або тривалих судових розглядів – хоча, звісно, не без цього, – але також до грамотного планування юридичних та операційних ризиків.

Команда ВігоЛекс впевнена, що наявність розробленої стратегії захисту вашого бізнесу – це must have для кожного підприємця.

9 1024x692 1

Власнику необхідно розуміти, які ризики є актуальними для бізнесу, як на них варто реагувати в даний момент та якими можуть бути їх наслідки в майбутньому

Комплексний алгоритм захисту вашого бізнесу може виглядати наступним чином:

Аудит бізнесу на наявність ризиків

Це, мабуть, один з найважливіших етапів у всьому алгоритмі, тому що без розуміння ризиків та слабких місць неможливо розробити стратегію захисту бізнесу. На стадії аудиту вам варто:

  • оцінити ризики, пов’язані з операційною діяльністю;
  • оцінити ризики, що існують на рівні договірних відносин з підрядниками та постачальниками;
  • оцінити ризики, пов’язані з керуванням компанією, працевлаштуванням співробітників, установчими документами, можливістю корпоративних конфліктів та ін.;
  • оцінити рівень підготовленості співробітників на випадок обшуків, приходу інспекторів з перевірками та інших відносин з державними органами;
  • оцінити наявність політик, які би передбачали порядок діяльності компанії в разі тих чи інших ситуацій та ін.

Навчання персоналу

Компетентний та навчений персонал – запорука успіху будь-якого бізнесу. Співробітники повинні знати не тільки сферу своєї компетенції, але і як поводитись під час перевірок, при виклику до суду для надання свідчень та ін. Команда ВігоЛекс рекомендує заснувати систему корпоративних тренінгів, які в доступній формі пояснювали би співробітникам, як їм варто поводитись в тій чи іншій ситуації, пов’язаній із захистом бізнесу.

Внутрішні політики

Той, хто наперед знає, як він буде діяти, має більше шансів не помилитися, коли настане час «Х». Саме виходячи з цього правила, більшість компаній розробляють внутрішні корпоративні політики на випадок обшуку, перевірки, арешту майна, перебоїв в роботі з постачальниками та ін.

Також дуже поширеною є практика створення політик, що регламентують порядок входу та виходу з офісу, порядок поводження з корпоративною документацією, порядок застосування заходів безпеки та ін.

Юридичний супровід захисту бізнесу

Так чи інакше, захист бізнесу завжди виконується в юридичній чи навколо юридичній площині. Неможливо уявити успішні заходи по захисту бізнесу без якісного юридичного супроводу такого процесу. У цьому разі, у кожного бізнесу є дві альтернативи: створення власного висококваліфікованого юридичного відділу чи залучення юридичної команди зі сторони.

Команда ВігоЛекс впевнена, що залучення висококваліфікованих спеціалістів у сфері захисту бізнесу – оптимальний варіант для малого та середнього бізнесу. Це дозволяє швидко, якісно та надійно захистити свої інтереси та свою справу.

Корпоративні конфлікти

Загроза бізнесу може бути не тільки зовнішньою, але і внутрішньою. Розбіжності між засновниками, акціонерами та інвесторами компанії  можуть привести всю діяльність бізнесу в глухий кут. Команда ВігоЛекс впевнена, що правильне регулювання відносин між засновниками, акціонерами та інвесторами компанії на договірному рівні, а також опрацювання установчих та внутрішніх корпоративних документів дозволить будь-якому бізнесу уникнути корпоративних конфліктів в майбутньому.

Захист бізнесу необхідний кожному, тож ВігоЛекс готовий запропонувати бізнесу якісне та надійне вирішення цього питання, а також представити експертизу в питаннях юридичного супроводу та представництва інтересів вашого бізнесу у вирішенні питань з органами влади.

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70