Аудит бізнесу на наявність ризиків

Бізнес – це складно. Складно встигати взаємодіяти з постачальниками, контролювати якість роботи, вирішувати питання зі співробітниками, вчасно виплачувати податки та багато іншого. До того ж, все це потрібно належним чином документувати.

У зв’язку с цим поступово у кожного бізнесу накопичується обсяг ризиків, про які ніхто не знає або не здогадуються, але які можуть привести до значного негативного впливу на компанію.

Для того, щоб знати, які ризики існують в компанії і що з ними робити, рекомендується час від часу проводити юридичний аудит бізнесу

Класичні аспекти роботи компанії, які аналізуються під час аудиту – це:

Аудит активів

Сутність цього виду аудиту полягає в перевірці угод з придбання або відчуження активів, перевірки наявності/відсутності арештів та інших заборон на діючих активах компанії та ін. Досить часто, окремі активи компанії, особливо це стосується інтелектуальної власності, були придбані або продані з наявністю юридичних ризиків: відсутність належних підтверджень придбання активів, придбання ліцензії замість права власності, придбання/продаж активів за договорами, які можуть бути визнані судом недійсними та ін.

Аудит комерційної діяльності

Законодавство містить  дуже багато незначних обмежень, яких, тим не менш, необхідно дотримуватись, якщо не бажаєте порушити закон. Наприклад, ви знали про необхідність реєстрації договору на придбання торгової марки? Якщо ні, то тільки що дізнались. Здавалося б – навіщо його реєструвати? Але, така вимога є, як і багато інших вимог, недотримання яких якщо не буде означати незаконність діяльності компанії, точно ризикує призвести до непотрібних витрат і розглядів.

Також аудит комерційної діяльності буде корисним компаніям, які працюють на зовнішній ринок: в кожній країні різне законодавство, тому законні дії в одній країні не означають, що вони дозволені в іншій. ВігоЛекс вважає, що набагато краще зіграти на випередження та провести юридичний аудит компанії, ніж чекати повідомлення від закордонного держоргану про порушення закону.

Аудит договірних відносин

У наших реаліях, співпраця компанії з робітниками-ФОП – неймовірно популярний варіант. Однак, чи дійсно договірне оформлення такого співробітництва знаходиться на належному рівні? До того ж, ніхто не відміняв договори з постачальниками – чи захищені ваші права за цими договорами? Чи вказаний дієвий механізм залучення постачальників до відповідальності за порушення умов договору? На всі ці питання може дати відповіді юридичний аудит компанії.

Аудит управлінської діяльності компанії

Управлінська діяльність – широке поняття. Починаючи з оформлення трудових відносин і закінчуючи операційним управлінням та внутрішніми політиками – все це управлінська діяльність. Як показує досвід роботи команди ВігоЛекс, ця сфера діяльності компанії частіше за інших містить можливі ризики: неправильне оформлення трудових відносин, що є підставою для штрафів від держорганів, не пропрацьованість внутрішніх політик компанії, помилки в статутних документах та ін.– про все це власнику компанії краще знати, тому що попереджений – значить озброєний.

Команда ВігоЛекс  впевнена, що якісний аудит бізнесу на наявність ризиків не тільки підвищує статус та інвестиційну привабливість компанії, але також сприяє гармонійному розвитку бізнесу в майбутньому.

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70