Реєстрація компаній

Види компаній в Україні

Починаючи підприємницьку діяльність, передусім необхідно замислитись про вибір організаційно-правової форми ведення бізнесу. Так, найпоширенішими формами вважаються фізична особа – підприємець (ФОП) або товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Проте законодавством України також передбачено й інші форми підприємництва:

  • акціонерне товариство;
  • повне товариство;
  • командитне товариство;
  • товариство з додатковою відповідальністю – підприємства, в яких учасники повністю та/або частково (залежно від виду товариства) відповідають власним майном за боргами товариства;
  • споживче товариство – давно існуючий вид юридичної особи, проте не врегульований чітко законодавством.

Статутний капітал (фонд) компаній

Законодавством України мінімального статутного капіталу для компаній не встановлено. Тому перед реєстрацією підприємства необхідно зробити розрахунок витрат на утримання компанії, у тому числі на виплату заробітної плати, податків і т. п. до виходу підприємницької діяльності підприємства на точку беззбитковості.

Учасники ТОВ відповідають за зобов’язаннями товариства всередині свого внеску до статутного капіталу товариства. Разом з тим, під час реєстрації інших форм організації підприємства існує необхідність відповідати особистим майном за зобов’язаннями товариства, як, наприклад, під час реєстрації ТДВ чи повного товариства. Статутний капітал має бути повністю сформовано протягом року після створення товариства.

Документи, необхідні для реєстрації компанії

Так, для реєстрації фізичної особи – підприємця Вам достатньо звернутися до органу реєстрації, а саме, до ЦНАП, з відповідною заявою. Після реєстрації можна стати на спрощену форму оподаткування, подавши заяву до податкової.

Державну реєстрацію ТОВ може бути реалізовано як безпосередньо через ЦНАП, так і віддалено через Інтернет.

Зареєструвати ТОВ не виходячи з дому можна через Єдиний портал державних послуг “Дія” за посиланням, витративши на всю процедуру не більше 30 хвилин.

Онлайн-послуга забезпечить онлайн-реєстрацію ТОВ із можливістю формування необхідної редакції модельного статуту шляхом вибору відповідних пунктів або використання редакції за замовчуванням.

Водночас можна подати заяву на застосування спрощеної системи оподаткування та реєстрації платником податку на додану вартість (ПДВ).

Для реєстрації ТОВ Вам знадобляться:

  • заява про державну реєстрацію ТОВ в Україні;
  • установчий документ юридичної особи – у разі створення юридичної особи на підставі власного установчого документа;
  • рішення або протокол установчих зборів щодо створення юридичної особи.

Законом не передбачено адміністративного збору під час реєстрації компанії, проте передбачено плату за внесення змін до відомостей у реєстрі. Це означає, що необхідно ретельно перевіряти дані, що вказуються під час реєстрації компанії, щоб додатково не витрачатися на такі зміни.

Після реєстрації ТОВ необхідно замовити печатку, стати на облік в органах статистики та податкової. Далі необхідно відкрити рахунок у банку.

Взяття на облік не вимагає від підприємця значних зусиль, адже цей процес відбувається автоматично без участі підприємця. Після отримання інформації від органів ДФС, Пенсійного фонду та статистики про взяття підприємця на облік державний реєстратор формує витяг з Єдиного державного реєстру.

+38 097 215 66 70